הצטרפו אלינו!

על מה נדבר ביום האישה

11 מרץ 2021 14:38 | יש עתיד

ביום האישה הזה - בשנת 2021 - על מה נדבר? האם נדבר על כל ההצלחות - על כך שהפמיניזם הוא המהפכה המוצלחת ביותר ב-100 השנים האחרונות? על ההישגים במלחמה על זכויות, שוויון, שיח וביטחון?

או שנדבר על כל הבעיות - על זה שעדיין שואלים נפגעות תקיפה מינית "מה לבשת?". על הדרך שעוד יש לעשות - שלא מתקצבים את התכנית הלאומית למאבק באלימות נגד נשים, שנשים עדיין מרוויחות פחות מגברים ומאיישות פחות משרות בכירות.

על שניהם דיברנו אתמול עם יאיר – על הדרך שעשינו, ועל השינוי שאנחנו עוד צריכים להביא.

בשיחת זום שהתקיימה אתמול, בהשתתפות כ-1500 נשים מרחבי הארץ, סיפרו גם חברות הכנסת של יש עתיד, איך הן שברו, כל אחת, את תקרת הזכוכית שלה ואיך עלינו כחברה, לקדם נשים – כפי שאנחנו נוהגים במפלגת יש עתיד.

חה"כ אורנה ברביבאי, האלופה הראשונה בצה"ל, אמרה:
"הכל מתחיל בחינוך ובהבנה הבסיסית ששוויון הוא לא פריבילגיה - שוויון הוא זכות יסוד, ואנחנו צריכים להתבסס על תפיסה חינוכית, כמו שיש במצע של יש עתיד, שבו שוויון הוא ערך ותפיסת עולם."

חה"כ קארין אלהרר סיפרה על קבוצה קטנה של נשים נחושות ששינו ביחד את המציאות:
"המאבק האחרון שניהלתי הוא מאבק של נשים ואני גאה בו במיוחד - יחד עם אמהות שלא ויתרו העברנו את חוק הפיקוח על הפעוטונים."

השרה לשעבר מירב כהן, האישה הצעירה ביותר לכהן בממשלה, סיפרה:
"אני כל הזמן שואלת נשים בשטח בימים האחרונים - למה הצטרפתן ליש עתיד, והן עונות בפשטות: הסתכלתי על מטה הנשים של יש עתיד ואמרתי: "אני רוצה חברות כאלה". מבחינתי זה אומר הכל."

חברת הכנסת לשעבר מירב בן ארי הסבירה:
"אין מספיק נשים בכנסת - וגם הנשים שיש הן לא תמיד בעד נשים. לכן אני שמחה להיות ביש עתיד, ברשימה שלנו יש את הכח הנשי הכי טוב בכנסת."

כמו כן, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד פנה היום (8.3) לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, וביקש ממנו לכנס דיון מיוחד בכדי להיאבק באלימות נגד נשים.

"אתה היחיד שיכול להביא את כולם לשולחן אחד - הגיע הזמן לעצור את האלימות נגד נשים ולהציג תוכנית ישימה ומתוקצבת" כך כתב לפיד, והוסיף: "94 נשים נרצחו מאז שנת 2017. התוכנית למאבק באלימות נגד נשים תקועה בין משרדי הממשלה מאז 2017 ללא תקציבים וללא מענה מקצועי אמיתי. אני מבקש ממך לכנס בבית הנשיא שולחן עגול עם ארגוני הנשים והגורמים הממשלתיים הרלוונטיים, ולהציג את האתגרים הגדולים ותוכנית ישימה ומתוקצבת עד לסוף שנת 2021.

הגיע הזמן לעצור את האלימות!"

כתבות נוספות שיעניינו אותך

לכי להבדק!

מפלגת יש עתיד הצטרפה לחודש המודעות לסרטן השד וצבעה את לוגו המפלגה בורוד.

סרטן השד הוא הסרטן הנפוץ ביותר בקרב נשים....

המשך לקריאה

בואו ניקח אחריות - יחד

אם האזרחים והממשלה יעבדו יחד, נמנע את הסגר, נפתח את שנת הלימודים.
איך עושים את זה?
חיסונים, מסיכות, תו ירוק. איזון נכון בין הבריאות לכלכלה.

המשך לקריאה

לראשונה מזה שלוש שנים, הממשלה אישרה את תקציב המדינה.

הממשלה ה-36 הביאה הבוקר בשורה גדולה לישראל במגוון תחומי החיים. לאחר שלוש וחצי שנים של שיתוק, עבר הבוקר תקציב חברתי שידאג לחלשים ויחזק את הכלכלה הישראלית.

המשך לקריאה

התחלה חדשה באירופה

עברו הרבה יותר מעשר שנים בהן לא דיבר אף שר ישראלי בפני כנס שרי החוץ של האיחוד. עכשיו הדברים משתנים. יש ממשלה חדשה, אנרגיה חדשה, הגיע הזמן להתחלה חדשה.

המשך לקריאה

בשורה עבור כל ישראלי שמאמין בשוויון

בג"ץ זיהה את העוול שטמון בתהום שנפערה בין זעקת הציבור לבין הממשלה הקודמת. כעת נפעל כדי שהתינוקות הבאים להורים גאים יוולדו מוקפים חום ואהבה ורופאים דוברי עברית. פורסם לראשונה ב-ynet

המשך לקריאה

צפו: יו"ר יש עתיד ושר החוץ, יאיר לפיד התייחס בפתח ישיבת הסיעה לחוק האזרחות:

אם האופוזיציה תצביע נגד החוק, היא תוכיח שיותר חשוב לה להיות נגד הממשלה, מאשר להיות בעד המדינה.

המשך לקריאה

ילדיו של אברהם אוהבים כדורגל

סיכום ביקור היסטורי באיחוד האמירויות>>‌‌ ‌‌

המשך לקריאה

אירוע מיוחד לציון חודש הגאווה בראשות סגן שר החוץ עידן רול

סגן שר החוץ עידן רול: "כדי ליצור שינוי צריך אנשים רבים מכלל זירות החיים. שינוי יכול להיעשות על ידי מחוקקים ודיפלומטים, עיתונאים ואמנים, אבל לא פחות מכך על ידי אנשים שעובדים בהייטק או במשרות שונות ומבקשים ממנהלי הHR שלהם לערוך אירוע גאווה במשרד. אתה לא חייב להיות אקטיבסט חברתי כדי להיות חלק חשוב בשינוי".

המשך לקריאה

הודעה משותפת למשרד להגנת הסביבה, משרד האנרגיה, משרד התחבורה ומשרד הכלכלה:

שרת הכלכלה אורנה ברביבאי, שרת האנרגיה קארין אלהרר, השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג ושרת התחבורה מרב מיכאלי מצהירות: "נשתף פעולה בנושא מדיניות האקלים של ישראל, כדי להוביל להפחתה של 85% בפליטות גזי החממה של ישראל עד 2050"

המשך לקריאה

לאור המחירים הגבוהים לחופשות בישראל החליט שר התיירות יואל רזבוזוב, לא להמשיך את הקמפיין הקורא לחופשה עירונית בישראל

עוד בטרם נכנס שר התיירות יואל רזבוזוב לתפקידו יצא משרד התיירות בקמפיין בערוצי התקשורת המעודד חופשה בערים בישראל. אלא שמאז עלו מחירי החופשות, זאת בין היתר בגלל משבר הקורונה, העלויות הגבוהות, החוסר בעובדים ומגבלות הכניסה לישראל.

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך