הצטרפו אלינו!

על מה נדבר ביום האישה

11 מרץ 2021 14:38 | יש עתיד

ביום האישה הזה - בשנת 2021 - על מה נדבר? האם נדבר על כל ההצלחות - על כך שהפמיניזם הוא המהפכה המוצלחת ביותר ב-100 השנים האחרונות? על ההישגים במלחמה על זכויות, שוויון, שיח וביטחון?

או שנדבר על כל הבעיות - על זה שעדיין שואלים נפגעות תקיפה מינית "מה לבשת?". על הדרך שעוד יש לעשות - שלא מתקצבים את התכנית הלאומית למאבק באלימות נגד נשים, שנשים עדיין מרוויחות פחות מגברים ומאיישות פחות משרות בכירות.

על שניהם דיברנו אתמול עם יאיר – על הדרך שעשינו, ועל השינוי שאנחנו עוד צריכים להביא.

בשיחת זום שהתקיימה אתמול, בהשתתפות כ-1500 נשים מרחבי הארץ, סיפרו גם חברות הכנסת של יש עתיד, איך הן שברו, כל אחת, את תקרת הזכוכית שלה ואיך עלינו כחברה, לקדם נשים – כפי שאנחנו נוהגים במפלגת יש עתיד.

חה"כ אורנה ברביבאי, האלופה הראשונה בצה"ל, אמרה:
"הכל מתחיל בחינוך ובהבנה הבסיסית ששוויון הוא לא פריבילגיה - שוויון הוא זכות יסוד, ואנחנו צריכים להתבסס על תפיסה חינוכית, כמו שיש במצע של יש עתיד, שבו שוויון הוא ערך ותפיסת עולם."

חה"כ קארין אלהרר סיפרה על קבוצה קטנה של נשים נחושות ששינו ביחד את המציאות:
"המאבק האחרון שניהלתי הוא מאבק של נשים ואני גאה בו במיוחד - יחד עם אמהות שלא ויתרו העברנו את חוק הפיקוח על הפעוטונים."

השרה לשעבר מירב כהן, האישה הצעירה ביותר לכהן בממשלה, סיפרה:
"אני כל הזמן שואלת נשים בשטח בימים האחרונים - למה הצטרפתן ליש עתיד, והן עונות בפשטות: הסתכלתי על מטה הנשים של יש עתיד ואמרתי: "אני רוצה חברות כאלה". מבחינתי זה אומר הכל."

חברת הכנסת לשעבר מירב בן ארי הסבירה:
"אין מספיק נשים בכנסת - וגם הנשים שיש הן לא תמיד בעד נשים. לכן אני שמחה להיות ביש עתיד, ברשימה שלנו יש את הכח הנשי הכי טוב בכנסת."

כמו כן, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד פנה היום (8.3) לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, וביקש ממנו לכנס דיון מיוחד בכדי להיאבק באלימות נגד נשים.

"אתה היחיד שיכול להביא את כולם לשולחן אחד - הגיע הזמן לעצור את האלימות נגד נשים ולהציג תוכנית ישימה ומתוקצבת" כך כתב לפיד, והוסיף: "94 נשים נרצחו מאז שנת 2017. התוכנית למאבק באלימות נגד נשים תקועה בין משרדי הממשלה מאז 2017 ללא תקציבים וללא מענה מקצועי אמיתי. אני מבקש ממך לכנס בבית הנשיא שולחן עגול עם ארגוני הנשים והגורמים הממשלתיים הרלוונטיים, ולהציג את האתגרים הגדולים ותוכנית ישימה ומתוקצבת עד לסוף שנת 2021.

הגיע הזמן לעצור את האלימות!"

כתבות נוספות שיעניינו אותך

הקמת ממשלה היא אף פעם לא אירוע פשוט. לא כולם יקבלו מה שהם רוצים. אבל יש הבנה שכולנו שותפים לה. כולנו מבינים שהמדינה צריכה שינוי כיוון.

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד בפתח ישיבת הסיעה:אין גבול שנתניהו לא חוצה כדי לפלג את החברה הישראלית ולגרור אותנו לבחירות חמישיות, אבל זה מתהפך עליו. במקום שזה יחליש אותנו, זו תזכורת למה מוכרחים ממשלת אחדות.

המשך לקריאה

ח"כ מירב כהן השיקה מוקד סיוע למבוגרים להשתלב בשוק התעסוקה.

השרה לשוויון חברתי לשעבר, ח"כ מירב כהן הוציאה אל הפועל מוקד המחבר בין מעסיקים מובילים במשק למחפשי עבודה מבוגרים בגילאי 60 ומעלה.

המשך לקריאה

דואגים לציבור העצמאים בישראל

ח"כ ולדימיר בליאק, שהקים את מטה העצמאים והעסקים הקטנים ביש עתיד, ממשיך בעשייתו הברוכה לטובת ציבור העצמאים בישראל. הצעת חוק שהגיש מבקשת לגשר על הפער הקיים בכל הנוגע לזכויותיהם הסוציאליות ולדמי המחלה, אל מול ציבור השכירים בישראל.

המשך לקריאה

הכול שווים בפני החוק – ח"כ, האלוף (במיל') אלעזר שטרן הגיש את חוק השוויון.

התיקון לחוק אותו הגיש ח"כ אלעזר שטרן, מעגן במסגרת חוק-יסוד, את הזכות לשוויון ואת האיסור על הפליה. זאת על ידי תיקון פשוט אבל חשוב לפיו מוסיפים את המילה "שוויון" לחוק כבוד האדם וחירותו.

המשך לקריאה

יו"ר יש עתיד בהצהרה מיוחדת לתקשורת אחרי קבלת המנדט מהנשיא

ממשלת אחדות ישראלית היא לא פשרה – היא מטרה. זה מה שהמדינה זקוקה לו עכשיו. זו תהיה ממשלה מורכבת, אבל תהיה לה מטרה פשוטה: להוציא אותנו מהמשבר. ממשבר הקורונה, מהמשבר הכלכלי, מהמשבר הפוליטי, בעיקר מהמשבר בתוכנו, בתוך עם ישראל.

המשך לקריאה

מנכ"ל בית הנשיא מר הראל טובי הגיע לביתו של יו"ר יש עתיד יאיר לפיד והגיש לו את המנדט להרכבת הממשלה, בשם נשיא המדינה.

בהודעתו על העברת המנדט מנתניהו ללפיד, אמר נשיא המדינה ריבלין: "על בסיס ההמלצות שקיבלתי מסיעות הכנסת, ומתוקף סמכותי, על פי סעיף 9 של חוק יסוד: הממשלה

המשך לקריאה

חברת הכנסת קארין אלהרר מונתה לתפקיד יו"ר הוועדה המסדרת.

עם קבלת המנדט מנשיא המדינה הוחלט כי ח"כ קארין אלהרר תשמש כיושבת ראש הוועדה המסדרת מטעם יש עתיד. ח"כ אלהרר שכיהנה בעבר בתפקיד יושבת ראש הוועדה לביקורת המדינה, תמשיך לפעול במסירות למען האינטרס של כלל הציבור בישראל.

המשך לקריאה

היה ניתן למנוע את האסון, אלף כתובות היו על הקיר. יהי זכרם ברוך

דמי אחינו צועקים אלינו מן האדמה.
--
הרב יצחק בצרי, שאיבד שלושה מבני משפחתו באסון הנורא הזה, זעק אתמול שהוא תובע ועדת חקירה ממלכתית. אי אפשר להתעלם ממנו. אני מצטרף לקריאת

המשך לקריאה

מברכים על בחירתה של האלופה במיל', ח"כ אורנה ברביבאי, לתפקיד יו"ר ועדת החוץ והביטחון.

יו"ר המפלגה, יאיר לפיד: גאה באלופה (במיל') אורנה ברביבאי. הניסיון והמקצועיות שהיא מביאה לשולחן חשובים בימים אלה

המשך לקריאה

ח"כ מירב כהן השיקה מוקד סיוע למבוגרים להשתלב בשוק התעסוקה

השרה לשוויון חברתי לשעבר, ח"כ מירב כהן הוציאה אל הפועל מוקד המחבר בין מעסיקים מובילים במשק למחפשי עבודה מבוגרים בגילאי 60 ומעלה.

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך