הצטרפו אלינו!

על מה נדבר ביום האישה

11 מרץ 2021 14:38 | יש עתיד

ביום האישה הזה - בשנת 2021 - על מה נדבר? האם נדבר על כל ההצלחות - על כך שהפמיניזם הוא המהפכה המוצלחת ביותר ב-100 השנים האחרונות? על ההישגים במלחמה על זכויות, שוויון, שיח וביטחון?

או שנדבר על כל הבעיות - על זה שעדיין שואלים נפגעות תקיפה מינית "מה לבשת?". על הדרך שעוד יש לעשות - שלא מתקצבים את התכנית הלאומית למאבק באלימות נגד נשים, שנשים עדיין מרוויחות פחות מגברים ומאיישות פחות משרות בכירות.

על שניהם דיברנו אתמול עם יאיר – על הדרך שעשינו, ועל השינוי שאנחנו עוד צריכים להביא.

בשיחת זום שהתקיימה אתמול, בהשתתפות כ-1500 נשים מרחבי הארץ, סיפרו גם חברות הכנסת של יש עתיד, איך הן שברו, כל אחת, את תקרת הזכוכית שלה ואיך עלינו כחברה, לקדם נשים – כפי שאנחנו נוהגים במפלגת יש עתיד.

חה"כ אורנה ברביבאי, האלופה הראשונה בצה"ל, אמרה:
"הכל מתחיל בחינוך ובהבנה הבסיסית ששוויון הוא לא פריבילגיה - שוויון הוא זכות יסוד, ואנחנו צריכים להתבסס על תפיסה חינוכית, כמו שיש במצע של יש עתיד, שבו שוויון הוא ערך ותפיסת עולם."

חה"כ קארין אלהרר סיפרה על קבוצה קטנה של נשים נחושות ששינו ביחד את המציאות:
"המאבק האחרון שניהלתי הוא מאבק של נשים ואני גאה בו במיוחד - יחד עם אמהות שלא ויתרו העברנו את חוק הפיקוח על הפעוטונים."

השרה לשעבר מירב כהן, האישה הצעירה ביותר לכהן בממשלה, סיפרה:
"אני כל הזמן שואלת נשים בשטח בימים האחרונים - למה הצטרפתן ליש עתיד, והן עונות בפשטות: הסתכלתי על מטה הנשים של יש עתיד ואמרתי: "אני רוצה חברות כאלה". מבחינתי זה אומר הכל."

חברת הכנסת לשעבר מירב בן ארי הסבירה:
"אין מספיק נשים בכנסת - וגם הנשים שיש הן לא תמיד בעד נשים. לכן אני שמחה להיות ביש עתיד, ברשימה שלנו יש את הכח הנשי הכי טוב בכנסת."

כמו כן, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד פנה היום (8.3) לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, וביקש ממנו לכנס דיון מיוחד בכדי להיאבק באלימות נגד נשים.

"אתה היחיד שיכול להביא את כולם לשולחן אחד - הגיע הזמן לעצור את האלימות נגד נשים ולהציג תוכנית ישימה ומתוקצבת" כך כתב לפיד, והוסיף: "94 נשים נרצחו מאז שנת 2017. התוכנית למאבק באלימות נגד נשים תקועה בין משרדי הממשלה מאז 2017 ללא תקציבים וללא מענה מקצועי אמיתי. אני מבקש ממך לכנס בבית הנשיא שולחן עגול עם ארגוני הנשים והגורמים הממשלתיים הרלוונטיים, ולהציג את האתגרים הגדולים ותוכנית ישימה ומתוקצבת עד לסוף שנת 2021.

הגיע הזמן לעצור את האלימות!"

כתבות נוספות שיעניינו אותך

התחנה הבאה: ממשלה שפויה

האוטובוס של יש עתיד חוזר לכבישים ועד יום הבחירות יסיירו בו חברי הכנסת בכל רחבי הארץ

המשך לקריאה

יש עתיד לספורט בישראל

יו"ר מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד: "כל ילד בארץ צריך חוג ספורט אחד בחינם"

המשך לקריאה

"ישראל צריכה עוד שדה תעופה גדול והוא צריך להיות בנבטים"

יש עתיד, הציגה בנבטים את תוכניתה להקמתו של שדה תעופה בינלאומי בנגב. באירוע הדגיש יו"ר המפלגה יאיר לפיד את חשיבות הקמת שדה התעופה לפיתוח האזור, התיירות והעסקים:

המשך לקריאה

יש עתיד למאבק במשבר האקלים

מפלגת 'יש עתיד' הציגה תכנית חילוץ ירוקה לטיפול במשבר האקלים והגנה על הסביבה. את התכנית הציגו יו"ר המפלגה יאיר לפיד וחה"כ יוראי להב הרצנו האחראי על תחום האקלים במפלגה.

המשך לקריאה

שני מצטרפים חדשים למפלגת יש עתיד

השבוע הצטרפו אל יש עתיד שני תומכים בולטים מקרב השלטון המקומי. ראשון שבהם היה אמיר כוכבי - ראש עיריית הוד השרון. כוכבי, בן 40, בעל נסיון עבר בעבודה פרלמנטרית, ומכהן בתפקיד משנת 2018.

המשך לקריאה

מאבק בפשיעה החמורה והאלימות בחברה הערבית

היום (א') הצגנו את תכנית העבודה של 'יש עתיד' למען האזרחים הוותיקים. יו"ר מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד, פתח את האירוע ואמר: ״לא ננוח עד שאנשים מעל גיל 60 יקבלו את מה שמגיע להם מהמדינה שבנו״.

המשך לקריאה

המצע שלנו בשבילכם

את מצע יש עתיד התחלנו לכתוב ב-2012 ואנחנו ממשיכים כל הזמן. הוא מורכב משני יסודות. אחד יציב, קשיח ועקרוני. השני סקרן, ערני, כמעט חסר מנוחה. המצע שלנו מכיל עקרונות ברזל שלא נזוז מהם לעולם, אבל הוא גם מסמך חי, משתנה, מתפתח.

המשך לקריאה

נבחרת יש עתיד לכנסת ה-24

השבוע הגשנו את רשימת 'יש עתיד' בבחירות לכנסת ה-24. אחרי שהוגשה הרשימה לוועדת הבחירות המרכזית, הציג יו"ר המפלגה יאיר לפיד את נבחרת המועמדים, ואמר כי זו "רשימה מנוסה ויעילה של מקצוענים שבאים לעבוד".

המשך לקריאה

יש עתיד לגיל השלישי

היום (א') הצגנו את תכנית העבודה של 'יש עתיד' למען האזרחים הוותיקים. יו"ר מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד, פתח את האירוע ואמר: ״לא ננוח עד שאנשים מעל גיל 60 יקבלו את מה שמגיע להם מהמדינה שבנו״.

המשך לקריאה

יש עתיד למרחב הכפרי ולהתיישבות העובדת בישראל

מפלגת 'יש עתיד' הציגה השבוע את ״תוצרת הארץ״ - מטה ההתיישבות העובדת של המפלגה. את אירוע ההשקה הובילו יו"ר המפלגה יאיר לפיד

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך