הצטרפו אלינו!

יש עתיד לספורט בישראל

11 מרץ 2021 14:50 | יש עתיד

יו"ר מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד: "כל ילד בארץ צריך חוג ספורט אחד בחינם"

מפלגת יש עתיד הציגה את מצע הספורט, על רקע משבר הקורונה בו נפגעה פעילותם הספורטיבית של רבים.
יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, וחה"כ יואל רזבוזוב, הדגישו את הצורך בפעילות ספורטיבית מגיל צעיר, בייחוד בשנה האחרונה וריבוי הסגרים בהם נמנעה פעילות גופנית.

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד: "כל ילד בארץ צריך שיהיה לו חוג ספורט אחד לפחות בחינם - זה מה שאנחנו מתכננים לתת. בבית ספר צריך ארבע פעמים בשבוע לעשות ספורט, לא פעמיים כמו שעושים היום כששולחים אותם עם כדור לשחק. אנחנו נדאג שהספורט ינוהל בצורה מקצועית, שמאמנים יוכלו לקבל דמי אבטלה אם יש להם שנה כמו שנת הקורונה. ונדאג שבאופן כללי כל העסק הזה ינוהל כאילו אנחנו מבינים שספורט טוב לכל אדם צעיר במדינת ישראל."

 

חה"כ יואל רזבוזוב, מתח ביקורת על התנהלות הממשלה במהלך משבר הקורונה: "אנחנו המפלגה היחידה שדואגת לספורט. המפלגה היחידה שהיא הכתובת לספורטאים, גם מקצוענים, גם לאלה שמתאמנים בספורט העממי.  בסופו של דבר המאמנים זה הבסיס לספורט וחייבים לקדם את מעמד המאמן. כספורטאי אולימפי לשעבר תמיד הפתיע אותי כשפוליטיקאי הופיע רק ברגע הזכייה. איפה הוא היה ברגעים שהייתי צריך אותו? יש עתיד עובדת בשביל הספורט והספורטאים כל הזמן."

על כן, במצע המפלגה ניתן למצוא פתרונות לבעיית ההשמנה בקרב ילדים ובני נוער, וכן עיסוק בפיתוח תשתיות ספורט שיקדמו את מעמדה של ישראל בספורט העולמי. בין היתר באמצעות -

• הוספת 15 דקות אימון גופני יומי ועוד שעתיים שבועיות למערכת החינוך.

• סבסוד חוגי ספורט ומתן ואוצ'רים לחוגים לילדים – פרויקט צומח שיתחיל מכיתות ד'-ה'.

• השקעה בתשתיות מתקני ספורט עם מימון מלא של בניית מתקני ספורט לרשויות חלשות.

• בלי מאמנים אין ספורט - נבסס את מעמד המאמן ונדאג לזכויות סוציאליות עבור מאמני הספורט.

כתבות נוספות שיעניינו אותך

מלבד הצעת החוק להקמת ועדת חקירה ממלכתית לאסון מירון, יש עתיד תעלה בוועדה המסדרת את הצעות החוק להגבלת כהונת ראש ממשלה, ולמניעת הטלת המנדט למי שהוגש נגדו כתב אישום

במסגרת סיכום ‏שגובש היום בין נציגי סיעות גוש השינוי נקבע שביום שני הקרוב תעלה יו"ר הוועדה המסדרת, ח"כ קארין אלהרר שורת חוקים לקבלת פטור מחובת הנחה ובראשם "הצעת חוק להקמת ועדת חקירה ממלכתית לאירועי אסון הילולת הרשב"י בהר מירון", שביוזמת כל חברי סיעת יש עתיד.

המשך לקריאה

אילו הייתה לנו ממשלה

אילו היתה לנו ממשלה, היא היתה ממנה לפני שנתיים מפכ"ל חזק, נותנת לו תקציב ושולחת אותו להקים כוחות משימה שיטפלו במוקדי הצרות הידועות: האלימות בחברה הערבית, ארגוני הפשיעה הלאומנית (מלה פמיליה ולהב״ה עד מתפרעי עכו ולוד), השחיתות השלטונית.

המשך לקריאה

הקמת ממשלה היא אף פעם לא אירוע פשוט. לא כולם יקבלו מה שהם רוצים. אבל יש הבנה שכולנו שותפים לה. כולנו מבינים שהמדינה צריכה שינוי כיוון.

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד בפתח ישיבת הסיעה:אין גבול שנתניהו לא חוצה כדי לפלג את החברה הישראלית ולגרור אותנו לבחירות חמישיות, אבל זה מתהפך עליו. במקום שזה יחליש אותנו, זו תזכורת למה מוכרחים ממשלת אחדות.

המשך לקריאה

ח"כ מירב כהן השיקה מוקד סיוע למבוגרים להשתלב בשוק התעסוקה.

השרה לשוויון חברתי לשעבר, ח"כ מירב כהן הוציאה אל הפועל מוקד המחבר בין מעסיקים מובילים במשק למחפשי עבודה מבוגרים בגילאי 60 ומעלה.

המשך לקריאה

דואגים לציבור העצמאים בישראל

ח"כ ולדימיר בליאק, שהקים את מטה העצמאים והעסקים הקטנים ביש עתיד, ממשיך בעשייתו הברוכה לטובת ציבור העצמאים בישראל. הצעת חוק שהגיש מבקשת לגשר על הפער הקיים בכל הנוגע לזכויותיהם הסוציאליות ולדמי המחלה, אל מול ציבור השכירים בישראל.

המשך לקריאה

הכול שווים בפני החוק – ח"כ, האלוף (במיל') אלעזר שטרן הגיש את חוק השוויון.

התיקון לחוק אותו הגיש ח"כ אלעזר שטרן, מעגן במסגרת חוק-יסוד, את הזכות לשוויון ואת האיסור על הפליה. זאת על ידי תיקון פשוט אבל חשוב לפיו מוסיפים את המילה "שוויון" לחוק כבוד האדם וחירותו.

המשך לקריאה

יו"ר יש עתיד בהצהרה מיוחדת לתקשורת אחרי קבלת המנדט מהנשיא

ממשלת אחדות ישראלית היא לא פשרה – היא מטרה. זה מה שהמדינה זקוקה לו עכשיו. זו תהיה ממשלה מורכבת, אבל תהיה לה מטרה פשוטה: להוציא אותנו מהמשבר. ממשבר הקורונה, מהמשבר הכלכלי, מהמשבר הפוליטי, בעיקר מהמשבר בתוכנו, בתוך עם ישראל.

המשך לקריאה

מנכ"ל בית הנשיא מר הראל טובי הגיע לביתו של יו"ר יש עתיד יאיר לפיד והגיש לו את המנדט להרכבת הממשלה, בשם נשיא המדינה.

בהודעתו על העברת המנדט מנתניהו ללפיד, אמר נשיא המדינה ריבלין: "על בסיס ההמלצות שקיבלתי מסיעות הכנסת, ומתוקף סמכותי, על פי סעיף 9 של חוק יסוד: הממשלה

המשך לקריאה

חברת הכנסת קארין אלהרר מונתה לתפקיד יו"ר הוועדה המסדרת.

עם קבלת המנדט מנשיא המדינה הוחלט כי ח"כ קארין אלהרר תשמש כיושבת ראש הוועדה המסדרת מטעם יש עתיד. ח"כ אלהרר שכיהנה בעבר בתפקיד יושבת ראש הוועדה לביקורת המדינה, תמשיך לפעול במסירות למען האינטרס של כלל הציבור בישראל.

המשך לקריאה

היה ניתן למנוע את האסון, אלף כתובות היו על הקיר. יהי זכרם ברוך

דמי אחינו צועקים אלינו מן האדמה.
--
הרב יצחק בצרי, שאיבד שלושה מבני משפחתו באסון הנורא הזה, זעק אתמול שהוא תובע ועדת חקירה ממלכתית. אי אפשר להתעלם ממנו. אני מצטרף לקריאת

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך