הצטרפו אלינו!

לראשונה מזה שלוש שנים, הממשלה אישרה את תקציב המדינה.

03 אוגוסט 2021 11:51 | יש עתיד

הממשלה ה-36 הביאה הבוקר בשורה גדולה לישראל במגוון תחומי החיים. לאחר שלוש וחצי שנים של שיתוק, עבר הבוקר תקציב חברתי שידאג לחלשים ויחזק את הכלכלה הישראלית.

השגי יש עתיד בתקציב המדינה שאושרו היום בממשלה: תקציב שיא למאבק באלימות, השקעה בתשתיות ירוקות, תמיכה בעסקים ופרוייקטים לאומיים. דאגה לניצולי שואה, לקהילה הלהט"בית  וגם תיקון של עשור בתקציב משרד החוץ.

1. ברווחה - תוספת שכר לעובדות הסוציאליות, תוספת תקנים לעובדי רווחה. הכפלת התקציב של בטחון תזונתי, תקציב שיא למאבק באלימות, הרחבת המעטפת למשפחות אומנה. מיליארד ₪ לטובת אלו הזקוקים לכך.

2. בתיירות - חופשה בישראל במחיר לכל בית, בניית בתי מלון בסך 200 מיליון ש"ח, טיפול בתחזוקה גבוהה והשקעות בתשתיות תיירות בפריפריה.

3. באנרגיה - השקעה חסרת תקדים של יותר מ-2 מיליארד לתכניות לעשור הקרוב של התייעלות באנרגיה, אנרגיה מקיימת ומעבר לאנרגיה ירוקה. 700 מלש״ח למענקי התייעלות באנרגיה, 130 מלש״ח להקמת מכון אנרגיה משותף עם גופי אקדמיה ו- 100 מלש"ח ביישום תכנית הערכות לשינויי אקלים ברשויות המקומיות.

4.  בכלכלה - נתאים את שוק העבודה לאתגרי העתיד, החזרת הכשרות והשמה לעבודה לצרכי השוק. דבר שישפיע על רמת השכר. נבטיח קידום ענף ההייטק להרחבת אחוזי העסקה בתחום כקטר. הסרת חסמים בירוקרטיים לייבוא תוך שמירה על הבטיחות והאיכות. פרויקטים לאומיים – יש עתיד תתעקש על העסקת עובדים ישראלים והעדפת תוצרת הארץ.

 

 

 

5. בשוויון חברתי - תוספת שנתית של 300 מיליון ש"ח לשורדי השואה שעלו לארץ לאחר שנת 1953 וכן שורדי שואה יוצאי מרוקו, אלג'יר ועיראק. תקציבים לקהילה הלהט"בית. תכנית למניעת בדידות לקשישים.
תוספת תקציבים לרשות לקידום מעמד האישה.

6. רפורמה בכשרות לטובת בעלי העסקים - לא רק לכלכלת המדינה אלא גם לאמינות הכשרות באופן שיתאים לכולם, דתיים וחילונים, אורתודוקסים וכאלה שלא. כשרות לא שווה שחיתות!

7. במשרד החוץ – תוספת של 110 צוערים לשירות החוץ, שגרירויות ונציגויות חדשות, השקעה בהסברה שהוזנחה ותיקון של עשר שנים למדיניות החוץ של ישראל.

8. חקלאות - נוביל רפורמה בהסכמה לחיזוק החקלאות הישראלית.

כתבות נוספות שיעניינו אותך

סקר סיכום מושב הכנסת 2022

חשוב לנו לדעת מה הכי מעניין אתכם!
היכנסו ודרגו איזה חוק שאושר במושב הכנסת הכי חשוב לכם>

המשך לקריאה

חוק רווחה לאנשים עם מוגבלות יוצא לדרך

לראשונה: זכויות ושירותים לאנשים עם מוגבלות יוגדרו בחוק; יותר מ-2 מיליארד שקל יוקצו לתוספת שירותים חדשים ולמעבר לחיים בקהילה

המשך לקריאה

חוק הגבלת כהונת ראש הממשלה אושר בקריאה ראשונה בכנסת

בטחנו וקיימנו – חוק הגבלת כהונת ראש הממשלה אושר בקריאה ראשונה בכנסת

המשך לקריאה

אושרה בממשלה הקמת ועדת חקירה ממלכתית לפרשת הצוללות

השר לפיד: "הבטחנו וקיימנו! קומבינת הצוללות היא כתם על ביטחון המדינה ועל הנהגת המדינה. למען חיילי צה"ל, למען מפקדי צה"ל, למען ביטחון מדינת ישראל אנחנו נחקור את הפרשה הזאת עד תום.״

המשך לקריאה

הבטחנו להעלות את שכר החיילים - וקיימנו!

"הבטחנו וקיימנו! בוקר טוב לחיילות וחיילי צה״ל שיקבלו השבוע את המשכורת הראשונה שלהם שהיא 50% יותר!ר את הפרשה הזאת עד תום.״

המשך לקריאה

חוק השוויון בנטל אושר בקריאה ראשונה

הבטחנו ואנחנו מקיימים! חוק השיוויון בנטל עבר לא מעט גילגולים, אבל העקרון נשאר זהה: אין דבר כזה זכויות בלי חובות. לכולנו יש אחריות על גורלה של המדינה. על הבטחון הלאומי.

המשך לקריאה

פרויקטים חברתיים לטובת קידום הקהילה הלהט"בית

הממשלה אישרה 90 מלש"ח לפרויקטים חברתיים לטובת קידום הקהילה הלהט"בית.

המשך לקריאה

20 מליון שקלים לקידום הבטיחות בדרכים

אחרי עוד סוף שבוע עקוב מדם, הקמנו היום את ועדת המשנה לקידום הבטיחות בדרכים.

המשך לקריאה

דואגים לילדים ברשת

הממשלה אישרה 90 מלש"ח לפרויקטים חברתיים לטובת קידום הקהילה הלהט"בית.

המשך לקריאה

דמי אבטלה לעצמאים

הבטחנו ומקיימים: צעד ראשון בדרך לחוק דמי אבטלה לעצמאים

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך