הצטרפו אלינו!

”ישראל צריכה עוד שדה תעופה גדול והוא צריך להיות בנבטים”

07 מרץ 2021 20:14 | יש עתיד

יש עתיד, הציגה בנבטים את תוכניתה להקמתו של שדה תעופה בינלאומי בנגב. באירוע הדגיש יו"ר המפלגה יאיר לפיד את חשיבות הקמת שדה התעופה לפיתוח האזור, התיירות והעסקים: "במסגרת הטירוף הכללי למדינת ישראל היו שתי אפשרויות - להקים שדה תעופה בצפון או בדרום. בצפון רוצים שזה יהיה בדרום ובדרום רוצים שזה יהיה בדרום, שדה תעופה בצפון יעלה פי ארבע אין בזה שום הגיון. אנחנו צריכים שדה תעופה שיביא לפה תיירות, עסקים, תנופה. צריכים שדה תעופה בנבטים."

 

 

בעוד שנים בודדות שדה התעופה בן-גוריון יגיע למיצוי יכולתו של עד 16 מיליון נוסעים בשנה. מדינת ישראל זקוקה כבר היום לשדה תעופה בין-לאומי משלים אשר יוקם בנגב. החלופה הנוספת היא הקמת שדה ברמת דוד, אך הצעה זו יקרה יותר, מזהמת יותר ותושבי האיזור מתנגדים לה. לעומת זאת, בנגב חתמו 22 ראשי רשויות על תמיכה בחלופת נבטים.
ראש עיריית ערד וראש מועצת הנגב, ניסן בן חמו, בירך את יש עתיד על ההחלטה: "ישנה הזדמנות היסטורית, בן גוריוניות להשתמש בתשתית לאומית ולמנף את הנגב בתעסוקה ובתיירות. יש קונצנזוס לאומי בין רשויות הדרום, רשויות הצפון כולנו במאבק אחד על מנת להקים את נמל התעופה המשלים לנתב"ג פה בנבטים. דרושה מנהיגות אמיצה ואני מאמין שיאיר לפיד ייקח את ההחלטה האמיצה הזו עבור כל תושבי הנגב."
חבר הכנסת מאיר כהן, לשעבר ראש עיריית דימונה ויו"ר הרשות לפיתוח הנגב, הוסיף: "בשבוע שעבר עמד כאן ראש הממשלה ואמר שיבחן את הקמת שדה התעופה. אני מודיע - אנחנו לא נבחן, אנחנו נקים כאן שדה תעופה לרווחת כל התושבים – ערד, דימונה, באר שבע ותושבי הפזורה הבדואית. אנחנו סיימנו לבחון – אנחנו נקים שדה תעופה כאן בנבטים."

קראו עוד על מצע יש עתיד לחיזוק הפריפריה>>>

כתבות נוספות שיעניינו אותך

ניוזלטר יש עתיד 2.1-9.1.2022

בפרק הזמן בו ניתן היה להגיש מועמדות לתפקיד יו"ר יש עתיד הוגשה מועמדות אחת העומדת בתנאי תקנון המפלגה - על-ידי יו"ר המפלגה המכהן, שר החוץ חה"כ יאיר לפיד. 

 

המשך לקריאה

הודעה מטעם ועדת הבחירות

בפרק הזמן בו ניתן היה להגיש מועמדות לתפקיד יו"ר יש עתיד הוגשה מועמדות אחת העומדת בתנאי תקנון המפלגה - על-ידי יו"ר המפלגה המכהן, שר החוץ חה"כ יאיר לפיד. 

 

המשך לקריאה

הודעה על בחירת יו"ר למפלגה

בהתאם לתקנון המפלגה, ולהחלטת ועדת הבחירות, ועידת יש עתיד הראשונה שתתכנס ביום 4.1.2022 תבחר יושב ראש למפלגה.

המשך לקריאה

הושלמה בחירת חברי ועידת יש עתיד הראשונה

הושלמה בחירת חברי ועידת יש עתיד הראשונה.

 

חברי מפלגה שהגישו ערר קיבלו הודעת דוא"ל אישית ובה מענה לערר שהוגש.

 

כל חברי ועידת יש עתיד הראשונה קיבלו הודעת דוא"ל על מועד כינוס הוועידה הראשונה.

המשך לקריאה

תהליך ועדת ערר

בהתאם לסעיף 39 לתקנון המפלגה, חבר מפלגה הכשיר להיבחר כחבר ועידה, ולא קיבל הודעה מראש המטה אליו הוא משתייך כי נבחר לוועידה עד ליום 5.12.2021, רשאי להגיש ערר לוועדת הבחירות בין הימים 6.12.2021 - 8.12.2021.

המשך לקריאה

הודעה לפעילי המפלגה

בהתאם לתקנון המפלגה, בימים אלה מתנהל הליך בחירת פעילי המפלגה שישמשו כחברי הוועידה הראשונה של המפלגה.

המשך לקריאה

שרת הכלכלה אורנה ברביבאי, הגיעה לירדן על מנת לחתום על הסכם יחד עם שר התעשייה והמסחר הירדני

שרת הכלכלה אורנה ברביבאי, הגיעה לירדן על מנת לחתום יחד עם שר התעשייה והמסחר הירדני, על הסכם סחר המסדיר העברת סחורות מירדן לרשות הפלסטינית. שוב הסתבר כי כאשר מתקיים דיאלוג, אפשר להתגבר על חסמים ולהבטיח שיתופי פעולה לטובת כל הצדדים. כלכלה היא גשר ליצירת הזדמנויות ולקידום אינטרסים הדדיים המחזקים את היציבות האיזורית.

המשך לקריאה

יו"ר יש עתיד ושר החוץ יאיר לפיד על העברת התקציב:

מילת המפתח של הרגע הזה היא אחריות. לקחנו אחריות. מה שהביא אותנו לרגע הזה היא היכולת לגשר על פערים, לנהל משברים, לא לראות בעיניים - העיקר להגיע למטרה.

המשך לקריאה

העלאת שכר חיילי החובה

חה״כ רם בן ברק, יו״ר ועדת החוץ והביטחון קיים ישיבת ועדה בהשתתפות הרמטכ״ל - רא״ל אביב כוכבי.

המשך לקריאה

הבטחנו ומקיימים: צעד ראשון בדרך לחוק דמי אבטלה לעצמאים

יש עתיד מקדמת כבר שנים את נושא העצמאיים, הצעת החוק דמי אבטלה לעצמאיים עברה בקריאה טרומית.

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך

מה עשינו