הצטרפו אלינו!

”ישראל צריכה עוד שדה תעופה גדול והוא צריך להיות בנבטים”

07 מרץ 2021 20:14 | יש עתיד

יש עתיד, הציגה בנבטים את תוכניתה להקמתו של שדה תעופה בינלאומי בנגב. באירוע הדגיש יו"ר המפלגה יאיר לפיד את חשיבות הקמת שדה התעופה לפיתוח האזור, התיירות והעסקים: "במסגרת הטירוף הכללי למדינת ישראל היו שתי אפשרויות - להקים שדה תעופה בצפון או בדרום. בצפון רוצים שזה יהיה בדרום ובדרום רוצים שזה יהיה בדרום, שדה תעופה בצפון יעלה פי ארבע אין בזה שום הגיון. אנחנו צריכים שדה תעופה שיביא לפה תיירות, עסקים, תנופה. צריכים שדה תעופה בנבטים."

 

 

בעוד שנים בודדות שדה התעופה בן-גוריון יגיע למיצוי יכולתו של עד 16 מיליון נוסעים בשנה. מדינת ישראל זקוקה כבר היום לשדה תעופה בין-לאומי משלים אשר יוקם בנגב. החלופה הנוספת היא הקמת שדה ברמת דוד, אך הצעה זו יקרה יותר, מזהמת יותר ותושבי האיזור מתנגדים לה. לעומת זאת, בנגב חתמו 22 ראשי רשויות על תמיכה בחלופת נבטים.
ראש עיריית ערד וראש מועצת הנגב, ניסן בן חמו, בירך את יש עתיד על ההחלטה: "ישנה הזדמנות היסטורית, בן גוריוניות להשתמש בתשתית לאומית ולמנף את הנגב בתעסוקה ובתיירות. יש קונצנזוס לאומי בין רשויות הדרום, רשויות הצפון כולנו במאבק אחד על מנת להקים את נמל התעופה המשלים לנתב"ג פה בנבטים. דרושה מנהיגות אמיצה ואני מאמין שיאיר לפיד ייקח את ההחלטה האמיצה הזו עבור כל תושבי הנגב."
חבר הכנסת מאיר כהן, לשעבר ראש עיריית דימונה ויו"ר הרשות לפיתוח הנגב, הוסיף: "בשבוע שעבר עמד כאן ראש הממשלה ואמר שיבחן את הקמת שדה התעופה. אני מודיע - אנחנו לא נבחן, אנחנו נקים כאן שדה תעופה לרווחת כל התושבים – ערד, דימונה, באר שבע ותושבי הפזורה הבדואית. אנחנו סיימנו לבחון – אנחנו נקים שדה תעופה כאן בנבטים."

קראו עוד על מצע יש עתיד לחיזוק הפריפריה>>>

כתבות נוספות שיעניינו אותך

התחנה הבאה: ממשלה שפויה

האוטובוס של יש עתיד חוזר לכבישים ועד יום הבחירות יסיירו בו חברי הכנסת בכל רחבי הארץ

המשך לקריאה

יש עתיד לספורט בישראל

יו"ר מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד: "כל ילד בארץ צריך חוג ספורט אחד בחינם"

המשך לקריאה

על מה נדבר ביום האישה

ביום האישה הזה - בשנת 2021 - על מה נדבר? האם נדבר על כל ההצלחות - על כך שהפמיניזם הוא המהפכה המוצלחת ביותר ב-100 השנים האחרונות? על ההישגים במלחמה על זכויות, שוויון, שיח וביטחון?

המשך לקריאה

יש עתיד למאבק במשבר האקלים

מפלגת 'יש עתיד' הציגה תכנית חילוץ ירוקה לטיפול במשבר האקלים והגנה על הסביבה. את התכנית הציגו יו"ר המפלגה יאיר לפיד וחה"כ יוראי להב הרצנו האחראי על תחום האקלים במפלגה.

המשך לקריאה

שני מצטרפים חדשים למפלגת יש עתיד

השבוע הצטרפו אל יש עתיד שני תומכים בולטים מקרב השלטון המקומי. ראשון שבהם היה אמיר כוכבי - ראש עיריית הוד השרון. כוכבי, בן 40, בעל נסיון עבר בעבודה פרלמנטרית, ומכהן בתפקיד משנת 2018.

המשך לקריאה

מאבק בפשיעה החמורה והאלימות בחברה הערבית

היום (א') הצגנו את תכנית העבודה של 'יש עתיד' למען האזרחים הוותיקים. יו"ר מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד, פתח את האירוע ואמר: ״לא ננוח עד שאנשים מעל גיל 60 יקבלו את מה שמגיע להם מהמדינה שבנו״.

המשך לקריאה

המצע שלנו בשבילכם

את מצע יש עתיד התחלנו לכתוב ב-2012 ואנחנו ממשיכים כל הזמן. הוא מורכב משני יסודות. אחד יציב, קשיח ועקרוני. השני סקרן, ערני, כמעט חסר מנוחה. המצע שלנו מכיל עקרונות ברזל שלא נזוז מהם לעולם, אבל הוא גם מסמך חי, משתנה, מתפתח.

המשך לקריאה

נבחרת יש עתיד לכנסת ה-24

השבוע הגשנו את רשימת 'יש עתיד' בבחירות לכנסת ה-24. אחרי שהוגשה הרשימה לוועדת הבחירות המרכזית, הציג יו"ר המפלגה יאיר לפיד את נבחרת המועמדים, ואמר כי זו "רשימה מנוסה ויעילה של מקצוענים שבאים לעבוד".

המשך לקריאה

יש עתיד לגיל השלישי

היום (א') הצגנו את תכנית העבודה של 'יש עתיד' למען האזרחים הוותיקים. יו"ר מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד, פתח את האירוע ואמר: ״לא ננוח עד שאנשים מעל גיל 60 יקבלו את מה שמגיע להם מהמדינה שבנו״.

המשך לקריאה

יש עתיד למרחב הכפרי ולהתיישבות העובדת בישראל

מפלגת 'יש עתיד' הציגה השבוע את ״תוצרת הארץ״ - מטה ההתיישבות העובדת של המפלגה. את אירוע ההשקה הובילו יו"ר המפלגה יאיר לפיד

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך