הצטרפו אלינו!

”ישראל צריכה עוד שדה תעופה גדול והוא צריך להיות בנבטים”

07 מרץ 2021 20:14 | יש עתיד

יש עתיד, הציגה בנבטים את תוכניתה להקמתו של שדה תעופה בינלאומי בנגב. באירוע הדגיש יו"ר המפלגה יאיר לפיד את חשיבות הקמת שדה התעופה לפיתוח האזור, התיירות והעסקים: "במסגרת הטירוף הכללי למדינת ישראל היו שתי אפשרויות - להקים שדה תעופה בצפון או בדרום. בצפון רוצים שזה יהיה בדרום ובדרום רוצים שזה יהיה בדרום, שדה תעופה בצפון יעלה פי ארבע אין בזה שום הגיון. אנחנו צריכים שדה תעופה שיביא לפה תיירות, עסקים, תנופה. צריכים שדה תעופה בנבטים."

 

 

בעוד שנים בודדות שדה התעופה בן-גוריון יגיע למיצוי יכולתו של עד 16 מיליון נוסעים בשנה. מדינת ישראל זקוקה כבר היום לשדה תעופה בין-לאומי משלים אשר יוקם בנגב. החלופה הנוספת היא הקמת שדה ברמת דוד, אך הצעה זו יקרה יותר, מזהמת יותר ותושבי האיזור מתנגדים לה. לעומת זאת, בנגב חתמו 22 ראשי רשויות על תמיכה בחלופת נבטים.
ראש עיריית ערד וראש מועצת הנגב, ניסן בן חמו, בירך את יש עתיד על ההחלטה: "ישנה הזדמנות היסטורית, בן גוריוניות להשתמש בתשתית לאומית ולמנף את הנגב בתעסוקה ובתיירות. יש קונצנזוס לאומי בין רשויות הדרום, רשויות הצפון כולנו במאבק אחד על מנת להקים את נמל התעופה המשלים לנתב"ג פה בנבטים. דרושה מנהיגות אמיצה ואני מאמין שיאיר לפיד ייקח את ההחלטה האמיצה הזו עבור כל תושבי הנגב."
חבר הכנסת מאיר כהן, לשעבר ראש עיריית דימונה ויו"ר הרשות לפיתוח הנגב, הוסיף: "בשבוע שעבר עמד כאן ראש הממשלה ואמר שיבחן את הקמת שדה התעופה. אני מודיע - אנחנו לא נבחן, אנחנו נקים כאן שדה תעופה לרווחת כל התושבים – ערד, דימונה, באר שבע ותושבי הפזורה הבדואית. אנחנו סיימנו לבחון – אנחנו נקים שדה תעופה כאן בנבטים."

קראו עוד על מצע יש עתיד לחיזוק הפריפריה>>>

כתבות נוספות שיעניינו אותך

בואו ניקח אחריות - יחד

אם האזרחים והממשלה יעבדו יחד, נמנע את הסגר, נפתח את שנת הלימודים.
איך עושים את זה?
חיסונים, מסיכות, תו ירוק. איזון נכון בין הבריאות לכלכלה.

המשך לקריאה

לראשונה מזה שלוש שנים, הממשלה אישרה את תקציב המדינה.

הממשלה ה-36 הביאה הבוקר בשורה גדולה לישראל במגוון תחומי החיים. לאחר שלוש וחצי שנים של שיתוק, עבר הבוקר תקציב חברתי שידאג לחלשים ויחזק את הכלכלה הישראלית.

המשך לקריאה

התחלה חדשה באירופה

עברו הרבה יותר מעשר שנים בהן לא דיבר אף שר ישראלי בפני כנס שרי החוץ של האיחוד. עכשיו הדברים משתנים. יש ממשלה חדשה, אנרגיה חדשה, הגיע הזמן להתחלה חדשה.

המשך לקריאה

בשורה עבור כל ישראלי שמאמין בשוויון

בג"ץ זיהה את העוול שטמון בתהום שנפערה בין זעקת הציבור לבין הממשלה הקודמת. כעת נפעל כדי שהתינוקות הבאים להורים גאים יוולדו מוקפים חום ואהבה ורופאים דוברי עברית. פורסם לראשונה ב-ynet

המשך לקריאה

צפו: יו"ר יש עתיד ושר החוץ, יאיר לפיד התייחס בפתח ישיבת הסיעה לחוק האזרחות:

אם האופוזיציה תצביע נגד החוק, היא תוכיח שיותר חשוב לה להיות נגד הממשלה, מאשר להיות בעד המדינה.

המשך לקריאה

ילדיו של אברהם אוהבים כדורגל

סיכום ביקור היסטורי באיחוד האמירויות>>‌‌ ‌‌

המשך לקריאה

אירוע מיוחד לציון חודש הגאווה בראשות סגן שר החוץ עידן רול

סגן שר החוץ עידן רול: "כדי ליצור שינוי צריך אנשים רבים מכלל זירות החיים. שינוי יכול להיעשות על ידי מחוקקים ודיפלומטים, עיתונאים ואמנים, אבל לא פחות מכך על ידי אנשים שעובדים בהייטק או במשרות שונות ומבקשים ממנהלי הHR שלהם לערוך אירוע גאווה במשרד. אתה לא חייב להיות אקטיבסט חברתי כדי להיות חלק חשוב בשינוי".

המשך לקריאה

הודעה משותפת למשרד להגנת הסביבה, משרד האנרגיה, משרד התחבורה ומשרד הכלכלה:

שרת הכלכלה אורנה ברביבאי, שרת האנרגיה קארין אלהרר, השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג ושרת התחבורה מרב מיכאלי מצהירות: "נשתף פעולה בנושא מדיניות האקלים של ישראל, כדי להוביל להפחתה של 85% בפליטות גזי החממה של ישראל עד 2050"

המשך לקריאה

לאור המחירים הגבוהים לחופשות בישראל החליט שר התיירות יואל רזבוזוב, לא להמשיך את הקמפיין הקורא לחופשה עירונית בישראל

עוד בטרם נכנס שר התיירות יואל רזבוזוב לתפקידו יצא משרד התיירות בקמפיין בערוצי התקשורת המעודד חופשה בערים בישראל. אלא שמאז עלו מחירי החופשות, זאת בין היתר בגלל משבר הקורונה, העלויות הגבוהות, החוסר בעובדים ומגבלות הכניסה לישראל.

המשך לקריאה

סדרת שיתופי פעולה של השרה לשוויון חברתי

כחלק ממשלת האחדות והרצון לעבוד למען אזרחי מדינת ישראל, קידמה בשבוע האחרון השרה לשוויון חברתי, ח"כ מירב כהן, פעולות משותפות יחד עם שר האוצר, אביגדור ליברמן ושרת הפנים, איילת שקד.

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך