הצטרפו אלינו!

״אין מנוס מהקמת ועדת חקירה ממלכתית למחדל בהר מירון שהוביל לאסון”

04 מאי 2021 15:51 | יש עתיד


בעקבות המחדל בהר מירון, שהוביל מותם של 45 החוגגים שבאו להילולת ל"ג בעומר, ביש עתיד דרשו הקמת ועדת חקירה ממלכתית שתבדוק את המקרה ותמנע מאירועים כאלה לחזור על עצמם.

 
בפתיחת הדיון בוועדת הכספים: אמר ח״כ יואב סגלוביץ: ״תוצאות האסון בהר מירון מעידות גם על חולשת הכנסת. זה שחברי כנסת מכל סיעות הבית התריעו והזהירו ושום דבר לא נעשה מעיד גם עלינו.


אסור שהכנסת הזו ולא משנה איזו ממשלה תוקם, תעסוק בחקיקה ממשלתית בזמן שהשיניים שלה כהות.
הממשלה אוהבת להרעיף דברי רהב ולהג על משילות, אך במירון לא הייתה ממשלה. צריכה לצאת מהכנסת קריאה ברורה- הקמת ועדת חקירה ממלכתית.״

 


כמוהו, היה גם ח"כ מיקי לוי אשר הגיש בשם כל סיעת יש עתיד הצעת החוק מבקשת להקים ועדת חקירה ממלכתית למחדל שהוביל לאסון בהר מירון.


ח״כ מיקי לוי: "אין מנוס מהקמת ועדת חקירה ממלכתית למחדל בהר מירון שהוביל לאסון האזרחי הגדול ביותר שידענו. רק ועדת חקירה ממלכתית בראשות שופט שהיא בלתי תלוייה ויש לה שיניים להסיק מסקנות אישיות כנגד מי שיימצא אחראי, יכולה לעשות סדר במה שקרה כאן ולרדת לשורש העניין.


אסור לעצור בש״ג ולהתעסק רק בברזלים או במעבר צר כזה או אחר. מדובר במחדל עצום ורב שנים שחייב להיחקר עד תום. לוועדת החקירה ממלכתית הכוח לתקן את המחדל הספציפי אבל גם לקבוע רף של אחריות והרתעה לעתיד.
לצערי שרי הממשלה מתנערים מאחריות ומסרבים להקים ועדת חקירה ממלכתית מפחד שתגיע גם אליהם ולכן יש צורך בהצעת חוק שתוביל הכנסת״.

 

כתבות נוספות שיעניינו אותך

לכי להבדק!

מפלגת יש עתיד הצטרפה לחודש המודעות לסרטן השד וצבעה את לוגו המפלגה בורוד.

סרטן השד הוא הסרטן הנפוץ ביותר בקרב נשים....

המשך לקריאה

בואו ניקח אחריות - יחד

אם האזרחים והממשלה יעבדו יחד, נמנע את הסגר, נפתח את שנת הלימודים.
איך עושים את זה?
חיסונים, מסיכות, תו ירוק. איזון נכון בין הבריאות לכלכלה.

המשך לקריאה

לראשונה מזה שלוש שנים, הממשלה אישרה את תקציב המדינה.

הממשלה ה-36 הביאה הבוקר בשורה גדולה לישראל במגוון תחומי החיים. לאחר שלוש וחצי שנים של שיתוק, עבר הבוקר תקציב חברתי שידאג לחלשים ויחזק את הכלכלה הישראלית.

המשך לקריאה

התחלה חדשה באירופה

עברו הרבה יותר מעשר שנים בהן לא דיבר אף שר ישראלי בפני כנס שרי החוץ של האיחוד. עכשיו הדברים משתנים. יש ממשלה חדשה, אנרגיה חדשה, הגיע הזמן להתחלה חדשה.

המשך לקריאה

בשורה עבור כל ישראלי שמאמין בשוויון

בג"ץ זיהה את העוול שטמון בתהום שנפערה בין זעקת הציבור לבין הממשלה הקודמת. כעת נפעל כדי שהתינוקות הבאים להורים גאים יוולדו מוקפים חום ואהבה ורופאים דוברי עברית. פורסם לראשונה ב-ynet

המשך לקריאה

צפו: יו"ר יש עתיד ושר החוץ, יאיר לפיד התייחס בפתח ישיבת הסיעה לחוק האזרחות:

אם האופוזיציה תצביע נגד החוק, היא תוכיח שיותר חשוב לה להיות נגד הממשלה, מאשר להיות בעד המדינה.

המשך לקריאה

ילדיו של אברהם אוהבים כדורגל

סיכום ביקור היסטורי באיחוד האמירויות>>‌‌ ‌‌

המשך לקריאה

אירוע מיוחד לציון חודש הגאווה בראשות סגן שר החוץ עידן רול

סגן שר החוץ עידן רול: "כדי ליצור שינוי צריך אנשים רבים מכלל זירות החיים. שינוי יכול להיעשות על ידי מחוקקים ודיפלומטים, עיתונאים ואמנים, אבל לא פחות מכך על ידי אנשים שעובדים בהייטק או במשרות שונות ומבקשים ממנהלי הHR שלהם לערוך אירוע גאווה במשרד. אתה לא חייב להיות אקטיבסט חברתי כדי להיות חלק חשוב בשינוי".

המשך לקריאה

הודעה משותפת למשרד להגנת הסביבה, משרד האנרגיה, משרד התחבורה ומשרד הכלכלה:

שרת הכלכלה אורנה ברביבאי, שרת האנרגיה קארין אלהרר, השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג ושרת התחבורה מרב מיכאלי מצהירות: "נשתף פעולה בנושא מדיניות האקלים של ישראל, כדי להוביל להפחתה של 85% בפליטות גזי החממה של ישראל עד 2050"

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך