הצטרפו אלינו!

”הטפסים הרשמיים של המדינה צריכים להכיר במציאות: בישראל יש סוגים שונים של משפחות”

23 נובמבר 2020 11:54 | יש עתיד

מטרת הצעת החוק "התאמת טפסים ממשלתיים (פרטי הורים) התש"ף - 2020" היא לעגן במסגרת חוקית את הגיוון הקיים בסוגי התאים המשפחתיים במדינת ישראל, באופן שיהלום את זכותו של כל אדם לכבוד ולשוויון. ההצעה אומרת כי "בכל טופס הניתן על ידי גוף ציבורי או על ידי גוף פרטי המציע שירות לציבור לא תהיה התייחסות למין של ההורה, אלא אך ורק להיותו הורה. החלפת השימוש בכינויים "אב" ו"אם" (על הטיותיהן השונות) בכינויים נירטאליים מסוג "הורה 1", ו"הורה 2", תאפשר להפסיק את ההדרה של משפחות יחידניות ומשפחות חד מיניות מהשיח הציבורי, החברתי והחינוכי. בכוחו של שינוי זה להפסיק את הפגיעה בהורים ובילדים שעומדים כיום נבוכים אל מול תיבות הסימון בטפסים שאינם מתאימים למבנה המשפחתי שלהם, ולקדם את הציבור הישראלי אל עבר שוויון חברתי". 

 

מגיש ההצעה, ח"כ להב הרצנו אמר לבעד! לקראת הגשת ההצעה: "אני לא מבקש כאן לברוא מציאות ולא מבקש זכויות שאין לנו. אני רוצה בסך הכל, שנכיר במציאות שכבר קיימת, שיש בישראל כל מיני סוגים של משפחות - ולא רק של אבא ואמא. בתוך המציאות הזו, צריך לוודא שלא מתעלמים מילדי המשפחות האלה כשהם נרשמים לבית הספר, לקייטנה, פותחים חשבון בבנק, משלמים מיסים או בכל אירוע אחר. אנחנו ב-2020, הגיע הזמן להפסיק לטמון את הראש בחול ולהבין שהמשפחות האלה כבר כאן". 

d

מאיר אליאל רבינוביץ' (44), תושב תל אביב נשוי לדורון והורה לבן ובת, מספר על מקרה שמסמל את האבסורד: "לפני כחודשיים ניגשתי למשרד הפנים על מנת להוציא דרכונים לקראת נסיעה משפחתית לחו"ל, בטפסים שניתנו לי נאלצתי למחוק את שם האם, ולכתוב באותו מקום את שמו של בן זוגי. האירוניה היא שבתעודת הזהות הישראלית שלנו כתובים שני הילדים, וגם בן זוגי משום שאנחנו נשואים. לצערי במרבית המקומות אנחנו עדיין נתקלים בטפסים ש"מזכירים" לנו שוב ושוב כי המדינה לא מתייחסת אלינו כאל שווים. אנחנו פשוט לא קיימים. שינוי סעיף ההורה המגדרי, לכינוי ניטראלי שלא משוייך למגדר, הוא שינוי קטן אך גדול באופן בו מדינה יכולה להתייחס לאזרחיה באופן שווה ולא מפלה. הלוואי ונגיע ליום שבו נצליח להעביר את החוק הזה. ההתנגדות לו לא רק מיושנת, היא פשוט לא צודקת ומפלה". 

על פי הערכות חיות בישראל כ-170 אלף משפחות חד הוריות (הורה יחידני, משני המגדרים, רובן הגדול נשים יחידניות) וכ-20 אלף משפחות חד מיניות מכל הסוגים - זוגות גברים, זוגות נשים וכו', מספר הנמצא בזינוק בשנים האחרונות. 

כתבות נוספות שיעניינו אותך

הקמת ממשלה היא אף פעם לא אירוע פשוט. לא כולם יקבלו מה שהם רוצים. אבל יש הבנה שכולנו שותפים לה. כולנו מבינים שהמדינה צריכה שינוי כיוון.

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד בפתח ישיבת הסיעה:אין גבול שנתניהו לא חוצה כדי לפלג את החברה הישראלית ולגרור אותנו לבחירות חמישיות, אבל זה מתהפך עליו. במקום שזה יחליש אותנו, זו תזכורת למה מוכרחים ממשלת אחדות.

המשך לקריאה

ח"כ מירב כהן השיקה מוקד סיוע למבוגרים להשתלב בשוק התעסוקה.

השרה לשוויון חברתי לשעבר, ח"כ מירב כהן הוציאה אל הפועל מוקד המחבר בין מעסיקים מובילים במשק למחפשי עבודה מבוגרים בגילאי 60 ומעלה.

המשך לקריאה

דואגים לציבור העצמאים בישראל

ח"כ ולדימיר בליאק, שהקים את מטה העצמאים והעסקים הקטנים ביש עתיד, ממשיך בעשייתו הברוכה לטובת ציבור העצמאים בישראל. הצעת חוק שהגיש מבקשת לגשר על הפער הקיים בכל הנוגע לזכויותיהם הסוציאליות ולדמי המחלה, אל מול ציבור השכירים בישראל.

המשך לקריאה

הכול שווים בפני החוק – ח"כ, האלוף (במיל') אלעזר שטרן הגיש את חוק השוויון.

התיקון לחוק אותו הגיש ח"כ אלעזר שטרן, מעגן במסגרת חוק-יסוד, את הזכות לשוויון ואת האיסור על הפליה. זאת על ידי תיקון פשוט אבל חשוב לפיו מוסיפים את המילה "שוויון" לחוק כבוד האדם וחירותו.

המשך לקריאה

יו"ר יש עתיד בהצהרה מיוחדת לתקשורת אחרי קבלת המנדט מהנשיא

ממשלת אחדות ישראלית היא לא פשרה – היא מטרה. זה מה שהמדינה זקוקה לו עכשיו. זו תהיה ממשלה מורכבת, אבל תהיה לה מטרה פשוטה: להוציא אותנו מהמשבר. ממשבר הקורונה, מהמשבר הכלכלי, מהמשבר הפוליטי, בעיקר מהמשבר בתוכנו, בתוך עם ישראל.

המשך לקריאה

מנכ"ל בית הנשיא מר הראל טובי הגיע לביתו של יו"ר יש עתיד יאיר לפיד והגיש לו את המנדט להרכבת הממשלה, בשם נשיא המדינה.

בהודעתו על העברת המנדט מנתניהו ללפיד, אמר נשיא המדינה ריבלין: "על בסיס ההמלצות שקיבלתי מסיעות הכנסת, ומתוקף סמכותי, על פי סעיף 9 של חוק יסוד: הממשלה

המשך לקריאה

חברת הכנסת קארין אלהרר מונתה לתפקיד יו"ר הוועדה המסדרת.

עם קבלת המנדט מנשיא המדינה הוחלט כי ח"כ קארין אלהרר תשמש כיושבת ראש הוועדה המסדרת מטעם יש עתיד. ח"כ אלהרר שכיהנה בעבר בתפקיד יושבת ראש הוועדה לביקורת המדינה, תמשיך לפעול במסירות למען האינטרס של כלל הציבור בישראל.

המשך לקריאה

היה ניתן למנוע את האסון, אלף כתובות היו על הקיר. יהי זכרם ברוך

דמי אחינו צועקים אלינו מן האדמה.
--
הרב יצחק בצרי, שאיבד שלושה מבני משפחתו באסון הנורא הזה, זעק אתמול שהוא תובע ועדת חקירה ממלכתית. אי אפשר להתעלם ממנו. אני מצטרף לקריאת

המשך לקריאה

מברכים על בחירתה של האלופה במיל', ח"כ אורנה ברביבאי, לתפקיד יו"ר ועדת החוץ והביטחון.

יו"ר המפלגה, יאיר לפיד: גאה באלופה (במיל') אורנה ברביבאי. הניסיון והמקצועיות שהיא מביאה לשולחן חשובים בימים אלה

המשך לקריאה

ח"כ מירב כהן השיקה מוקד סיוע למבוגרים להשתלב בשוק התעסוקה

השרה לשוויון חברתי לשעבר, ח"כ מירב כהן הוציאה אל הפועל מוקד המחבר בין מעסיקים מובילים במשק למחפשי עבודה מבוגרים בגילאי 60 ומעלה.

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך