הצטרפו אלינו!

”הטפסים הרשמיים של המדינה צריכים להכיר במציאות: בישראל יש סוגים שונים של משפחות”

23 נובמבר 2020 11:54 | יש עתיד

מטרת הצעת החוק "התאמת טפסים ממשלתיים (פרטי הורים) התש"ף - 2020" היא לעגן במסגרת חוקית את הגיוון הקיים בסוגי התאים המשפחתיים במדינת ישראל, באופן שיהלום את זכותו של כל אדם לכבוד ולשוויון. ההצעה אומרת כי "בכל טופס הניתן על ידי גוף ציבורי או על ידי גוף פרטי המציע שירות לציבור לא תהיה התייחסות למין של ההורה, אלא אך ורק להיותו הורה. החלפת השימוש בכינויים "אב" ו"אם" (על הטיותיהן השונות) בכינויים נירטאליים מסוג "הורה 1", ו"הורה 2", תאפשר להפסיק את ההדרה של משפחות יחידניות ומשפחות חד מיניות מהשיח הציבורי, החברתי והחינוכי. בכוחו של שינוי זה להפסיק את הפגיעה בהורים ובילדים שעומדים כיום נבוכים אל מול תיבות הסימון בטפסים שאינם מתאימים למבנה המשפחתי שלהם, ולקדם את הציבור הישראלי אל עבר שוויון חברתי". 

 

מגיש ההצעה, ח"כ להב הרצנו אמר לבעד! לקראת הגשת ההצעה: "אני לא מבקש כאן לברוא מציאות ולא מבקש זכויות שאין לנו. אני רוצה בסך הכל, שנכיר במציאות שכבר קיימת, שיש בישראל כל מיני סוגים של משפחות - ולא רק של אבא ואמא. בתוך המציאות הזו, צריך לוודא שלא מתעלמים מילדי המשפחות האלה כשהם נרשמים לבית הספר, לקייטנה, פותחים חשבון בבנק, משלמים מיסים או בכל אירוע אחר. אנחנו ב-2020, הגיע הזמן להפסיק לטמון את הראש בחול ולהבין שהמשפחות האלה כבר כאן". 

d

מאיר אליאל רבינוביץ' (44), תושב תל אביב נשוי לדורון והורה לבן ובת, מספר על מקרה שמסמל את האבסורד: "לפני כחודשיים ניגשתי למשרד הפנים על מנת להוציא דרכונים לקראת נסיעה משפחתית לחו"ל, בטפסים שניתנו לי נאלצתי למחוק את שם האם, ולכתוב באותו מקום את שמו של בן זוגי. האירוניה היא שבתעודת הזהות הישראלית שלנו כתובים שני הילדים, וגם בן זוגי משום שאנחנו נשואים. לצערי במרבית המקומות אנחנו עדיין נתקלים בטפסים ש"מזכירים" לנו שוב ושוב כי המדינה לא מתייחסת אלינו כאל שווים. אנחנו פשוט לא קיימים. שינוי סעיף ההורה המגדרי, לכינוי ניטראלי שלא משוייך למגדר, הוא שינוי קטן אך גדול באופן בו מדינה יכולה להתייחס לאזרחיה באופן שווה ולא מפלה. הלוואי ונגיע ליום שבו נצליח להעביר את החוק הזה. ההתנגדות לו לא רק מיושנת, היא פשוט לא צודקת ומפלה". 

על פי הערכות חיות בישראל כ-170 אלף משפחות חד הוריות (הורה יחידני, משני המגדרים, רובן הגדול נשים יחידניות) וכ-20 אלף משפחות חד מיניות מכל הסוגים - זוגות גברים, זוגות נשים וכו', מספר הנמצא בזינוק בשנים האחרונות. 

כתבות נוספות שיעניינו אותך

לכי להבדק!

מפלגת יש עתיד הצטרפה לחודש המודעות לסרטן השד וצבעה את לוגו המפלגה בורוד.

סרטן השד הוא הסרטן הנפוץ ביותר בקרב נשים....

המשך לקריאה

בואו ניקח אחריות - יחד

אם האזרחים והממשלה יעבדו יחד, נמנע את הסגר, נפתח את שנת הלימודים.
איך עושים את זה?
חיסונים, מסיכות, תו ירוק. איזון נכון בין הבריאות לכלכלה.

המשך לקריאה

לראשונה מזה שלוש שנים, הממשלה אישרה את תקציב המדינה.

הממשלה ה-36 הביאה הבוקר בשורה גדולה לישראל במגוון תחומי החיים. לאחר שלוש וחצי שנים של שיתוק, עבר הבוקר תקציב חברתי שידאג לחלשים ויחזק את הכלכלה הישראלית.

המשך לקריאה

התחלה חדשה באירופה

עברו הרבה יותר מעשר שנים בהן לא דיבר אף שר ישראלי בפני כנס שרי החוץ של האיחוד. עכשיו הדברים משתנים. יש ממשלה חדשה, אנרגיה חדשה, הגיע הזמן להתחלה חדשה.

המשך לקריאה

בשורה עבור כל ישראלי שמאמין בשוויון

בג"ץ זיהה את העוול שטמון בתהום שנפערה בין זעקת הציבור לבין הממשלה הקודמת. כעת נפעל כדי שהתינוקות הבאים להורים גאים יוולדו מוקפים חום ואהבה ורופאים דוברי עברית. פורסם לראשונה ב-ynet

המשך לקריאה

צפו: יו"ר יש עתיד ושר החוץ, יאיר לפיד התייחס בפתח ישיבת הסיעה לחוק האזרחות:

אם האופוזיציה תצביע נגד החוק, היא תוכיח שיותר חשוב לה להיות נגד הממשלה, מאשר להיות בעד המדינה.

המשך לקריאה

ילדיו של אברהם אוהבים כדורגל

סיכום ביקור היסטורי באיחוד האמירויות>>‌‌ ‌‌

המשך לקריאה

אירוע מיוחד לציון חודש הגאווה בראשות סגן שר החוץ עידן רול

סגן שר החוץ עידן רול: "כדי ליצור שינוי צריך אנשים רבים מכלל זירות החיים. שינוי יכול להיעשות על ידי מחוקקים ודיפלומטים, עיתונאים ואמנים, אבל לא פחות מכך על ידי אנשים שעובדים בהייטק או במשרות שונות ומבקשים ממנהלי הHR שלהם לערוך אירוע גאווה במשרד. אתה לא חייב להיות אקטיבסט חברתי כדי להיות חלק חשוב בשינוי".

המשך לקריאה

הודעה משותפת למשרד להגנת הסביבה, משרד האנרגיה, משרד התחבורה ומשרד הכלכלה:

שרת הכלכלה אורנה ברביבאי, שרת האנרגיה קארין אלהרר, השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג ושרת התחבורה מרב מיכאלי מצהירות: "נשתף פעולה בנושא מדיניות האקלים של ישראל, כדי להוביל להפחתה של 85% בפליטות גזי החממה של ישראל עד 2050"

המשך לקריאה

לאור המחירים הגבוהים לחופשות בישראל החליט שר התיירות יואל רזבוזוב, לא להמשיך את הקמפיין הקורא לחופשה עירונית בישראל

עוד בטרם נכנס שר התיירות יואל רזבוזוב לתפקידו יצא משרד התיירות בקמפיין בערוצי התקשורת המעודד חופשה בערים בישראל. אלא שמאז עלו מחירי החופשות, זאת בין היתר בגלל משבר הקורונה, העלויות הגבוהות, החוסר בעובדים ומגבלות הכניסה לישראל.

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך