הצטרפו אלינו!

בשורה עבור כל ישראלי שמאמין בשוויון

12 יולי 2021 14:28 | יש עתיד

החלטת בג״ץ לאשר פונדקאות לזוגות גאים היא החלטה היסטורית. מדובר בבשורה של ממש, לא רק עבור הקהילה הגאה, אלא עבור כל ישראלי המאמין בערך השוויון.

 

בעשור האחרון נפערה תהום בין זעקת הציבור בישראל, אשר תומך ברובו במשפחות גאות, ובין הממשלה הקודמת אשר חסמה כל אפשרות לשינוי. אני מברך את בג״ץ שזיהה את העוול שטמון בפער הזה ותיקן אותו.

 

הזכות להיות הורה היא זכות יסוד, אשר מניעתה מקהילה שלמה על בסיס העדפה מינית היא מעבר ללא שוויונית, היא לא אנושית. במדינת ישראל, היא אפילו צורמת במיוחד, שכן בזמן שברוב מדינות העולם נישואים נמצאים בחוד החנית של המאבק לשוויון של הקהילה הגאה, אצלנו הזכות להורות זוכה לחשיבות מיוחדת, ולא במקרה. האתוס המשפחתי נוכח במיוחד בתרבות שלנו, כיהודים וכישראלים, ואנו מוקירים את המשפחתיות.

 

את צעדיי הראשונים בפוליטיקה עשיתי כחלק מהמאבק של הקהילה הגאה על הזכות להיות הורים. מאז הפכתי בעצמי להורה, בהליך פונדקאות בחו"ל, וזה רק העצים וחידד לי את חשיבות המאבק הזה.

 

הליך הפונדקאות בחו"ל הוא יקר מאוד, הן ברמה הכלכלית והן מבחינת המחירים האישיים הנלווים לו. הזוגות בני המזל שעולה בידם לממן את התהליך היקר, כחצי מיליון ש״ח, נאלצים לחוות רגעים אינטימיים כמו אולטרסאונד באמצעות שיחת זום מקרטעת שלא פעם מתנתקת ברגע הכי רגיש.

 

בזמן שזוגות סטרייטים זוכים לחיבוק עוטף של המשפחה ביציאה מחדר הלידה, מוצאים עצמם זוגות גאים ברגע המרגש בחייהם, לבד בארץ זרה, מוקפים רופאים שלא דוברים עברית ומגששים את צעדיהם הראשונים כהורים.

 

תחושת הבדידות והזרות, דווקא ברגעים כאלה היא דיסוננס לאושר הגדול שמציף אותך מהפיכתך לאבא. אני עומד לחוות זאת שוב בקרוב עם לידת בתנו, הפעם לפחות נהיה שם כבר שלושתנו יחד - הראל, אני וארי, שיהפוך לאח בכור.

 

מורכבות התהליך מוכרת לי גם מתפקידי כסגן שר החוץ. במשרד החוץ אנו מטפלים באופן יומיומי בפניות של זוגות המבקשים לצאת ללידה ובאלה המבקשים לחזור כמה שיותר מהר ארצה ועושים כל שביכולתנו על מנת להקל עליהם.

 

אני מקווה שבקרוב מאוד נחזה בתינוקות הראשונים שייוולדו לזוגות גאים בהליך פונדקאות כאן בארץ, מוקפים חום ואהבה ורופאים דוברי עברית. אני מתחייב לפעול מתוך הממשלה על מנת להפוך את החלטת בג״ץ למציאות בה יוכלו סוף סוף זוגות גאים וגברים יחידנים להקים בית בישראל.

 

*המאמר פורסם לראשונה ב-yent

כתבות נוספות שיעניינו אותך

התחלה חדשה באירופה

עברו הרבה יותר מעשר שנים בהן לא דיבר אף שר ישראלי בפני כנס שרי החוץ של האיחוד. עכשיו הדברים משתנים. יש ממשלה חדשה, אנרגיה חדשה, הגיע הזמן להתחלה חדשה.

המשך לקריאה

צפו: יו"ר יש עתיד ושר החוץ, יאיר לפיד התייחס בפתח ישיבת הסיעה לחוק האזרחות:

אם האופוזיציה תצביע נגד החוק, היא תוכיח שיותר חשוב לה להיות נגד הממשלה, מאשר להיות בעד המדינה.

המשך לקריאה

ילדיו של אברהם אוהבים כדורגל

סיכום ביקור היסטורי באיחוד האמירויות>>‌‌ ‌‌

המשך לקריאה

אירוע מיוחד לציון חודש הגאווה בראשות סגן שר החוץ עידן רול

סגן שר החוץ עידן רול: "כדי ליצור שינוי צריך אנשים רבים מכלל זירות החיים. שינוי יכול להיעשות על ידי מחוקקים ודיפלומטים, עיתונאים ואמנים, אבל לא פחות מכך על ידי אנשים שעובדים בהייטק או במשרות שונות ומבקשים ממנהלי הHR שלהם לערוך אירוע גאווה במשרד. אתה לא חייב להיות אקטיבסט חברתי כדי להיות חלק חשוב בשינוי".

המשך לקריאה

הודעה משותפת למשרד להגנת הסביבה, משרד האנרגיה, משרד התחבורה ומשרד הכלכלה:

שרת הכלכלה אורנה ברביבאי, שרת האנרגיה קארין אלהרר, השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג ושרת התחבורה מרב מיכאלי מצהירות: "נשתף פעולה בנושא מדיניות האקלים של ישראל, כדי להוביל להפחתה של 85% בפליטות גזי החממה של ישראל עד 2050"

המשך לקריאה

לאור המחירים הגבוהים לחופשות בישראל החליט שר התיירות יואל רזבוזוב, לא להמשיך את הקמפיין הקורא לחופשה עירונית בישראל

עוד בטרם נכנס שר התיירות יואל רזבוזוב לתפקידו יצא משרד התיירות בקמפיין בערוצי התקשורת המעודד חופשה בערים בישראל. אלא שמאז עלו מחירי החופשות, זאת בין היתר בגלל משבר הקורונה, העלויות הגבוהות, החוסר בעובדים ומגבלות הכניסה לישראל.

המשך לקריאה

סדרת שיתופי פעולה של השרה לשוויון חברתי

כחלק ממשלת האחדות והרצון לעבוד למען אזרחי מדינת ישראל, קידמה בשבוע האחרון השרה לשוויון חברתי, ח"כ מירב כהן, פעולות משותפות יחד עם שר האוצר, אביגדור ליברמן ושרת הפנים, איילת שקד.

המשך לקריאה

צפו: ראש הממשלה החליפי ושר החוץ בפתח ישיבת הסיעה:

באנו לעבוד

ישבתי אתמול בישיבת הממשלה ואני רוצה להגיד לכם מה ראיתי: ראיתי אנשים שבאו לעבוד. לא באו לריב, לא באו להעליב, באו לעבוד.

המשך לקריאה

לציון חודש הגאווה, שר החוץ וסגן שר החוץ ממפלגת יש עתיד הניפו לראשונה, את דגל הגאווה על משרד החוץ.

זו הפעם הראשונה בה מונף דגל הגאווה על בניין משרד החוץ. שר החוץ לפיד: "לרגל אירועי חודש הגאווה משרד החוץ ועובדיו מובילים מסר של סובלנות, אחווה וחופש".

המשך לקריאה

מנכל חדש בכנסת ישראל

מנכל חדש בכנסת ישראל. השבוע (ב'), נבחר בוועדת הכספים, גיל סגל, מנכ"ל המפלגה לשעבר, ממקימי יש עתיד, לתפקיד מנכ"ל הכנסת הנכנס. משפחת יש עתיד בטוחה שכפי שנהג בעבר, גיל יבצע את תפקידו בצורה הטובה ביותר. למען המינהל התקין. למען חברי ועובדי הכנסת. למען אזרחי המדינה.

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך