הצטרפו אלינו!

ילדיו של אברהם אוהבים כדורגל

01 יולי 2021 17:14 | יש עתיד

באמצע ארוחת הערב גילינו שאנגליה משחקת נגד גרמניה. מישהויצטרך לשלם על המחדל הזה. ישבנו משניצידי השולחן, במסעדת ״זומא״ המפוארת באבו-דאבי, חולקים את אותה אומללות מופתעת. מצד אחד הוד מעלתו הנסיך השייח׳ עבדאללה בין זאיד, שר החוץ העוצמתי של איחוד האמירויות ואחד מששת בניו של מייסד האומה, מהצד השני אוהד של אנגליה. ״איך זה קרה לנו?״ שאל השייח׳. לא הצלחתי למצוא תשובה. בסוף נמצאה פשרה מזרח תיכונית ברוח הסכמי אברהם: בכל פעם שהיה גול (נגמר 2-0 לאנגליה, למקרה שאתם גרים על הירח). אחד משומרי הראש בגלביות הלבנות רץ אל השולחן עם הטלפון כדי לדווח.

 

חוץ מהתקלה החמורה הזו, זה לא יכול היה להיות טוב יותר. נהוג לומר שאנשים ״הסתירו את התרגשותם״, אבל דווקא עשינו עניין מלא להסתיר אותה. הרגעים ההיסטוריים נערמו זה על זה בקצב מסחרר: ביקור רשמי ראשון של שר ישראלי באמירויות, חנוכת השגרירות באבו-דאבי,חנוכת הקונסוליה בדובאי, טקס חתימה על הסכמים כלכליים, הכנה לחתימה על שורה של הסכמים נוספים בהיקף של מיליארדי דולר. ככה נראה שלום. לא כמו נאום נרגש, אלא כמו משהו מעשי שקורה בחיים האמיתיים.

 

 

 

למי שבא הנה בפעם הראשונה, איחוד האמירויות היא דיסנילנד שפוגשת את לונדון, שפוגשת את את עמק הסיליקון. מתוחכמת, מתונה, יצירתית, עוצרת נשימה בחדשנותה. פגשנו פה אנשים מבריקים מאוד, שיודעים להסתכל קדימה (הם הרבה יותר טובים מאתנו בטווח הארוך, סקרניים לגבי היכולות שלנו בטווח הקצר). לקח לנו זמן להבין מהו הדבר שכולנו חולקים, אבל בסוף הגענו לזה: מדובר בשני עמים שלא מוכנים לקבל את המציאות כפי שהיא. דווקא בגלל שאלו שתי תרבויות עתיקות ומפוארות, אנחנו מתייחסים למציאות כאל חומר גלם שעלינו לשאול את עצמנו מה אפשר ליצור ממנו.

 

 

 

הנטיה המשותפת הזו הפכה בביקור הזה לשורה של הבנות. מדיניות, כלכליות, תרבותיות. בעיקר היא הפכה לבסיס של ידידות. ״אצלנו,״ העיר בפני שר האנרגיה, ״הכל מבוסס על המגע האישי.״ גם אצלנו, אמרתי, והעליתי לו על הקו את שרת האנרגיה שלנו, קארין אלהרר, כדי שהם יכירו ויקבעו להפגש. אנשי משרד החוץ, שהם הגיבורים האמיתיים של ההסכם הזה, הסתובבו כלא-מאמינים. הם עבדו על זה שנים, בשקט, בלי שאיש ידע. היום זה קורה. שלום. שלום בלי תנאים. שלום של אנשים שרוצים לחיות ולעבוד יחד. שלום שאנחנו הולכים להפוך למודל שיאפשר לנו לכתוב בשנים הבאות הסכמים עם מדינות נוספות. ״ראינו,״ אמרתי לכל מי שפגשנו, ״מה קורה לאנשים ועמים שמשקיעים את זמנם ומרצם בשנאה והרס. בואו נראה להם מה קורה למי שמשקיע את המאמץ ביצירת קשרים ויצירתו של עולם טוב יותר.״

 

  

 

 

כתבות נוספות שיעניינו אותך

לכי להבדק!

מפלגת יש עתיד הצטרפה לחודש המודעות לסרטן השד וצבעה את לוגו המפלגה בורוד.

סרטן השד הוא הסרטן הנפוץ ביותר בקרב נשים....

המשך לקריאה

בואו ניקח אחריות - יחד

אם האזרחים והממשלה יעבדו יחד, נמנע את הסגר, נפתח את שנת הלימודים.
איך עושים את זה?
חיסונים, מסיכות, תו ירוק. איזון נכון בין הבריאות לכלכלה.

המשך לקריאה

לראשונה מזה שלוש שנים, הממשלה אישרה את תקציב המדינה.

הממשלה ה-36 הביאה הבוקר בשורה גדולה לישראל במגוון תחומי החיים. לאחר שלוש וחצי שנים של שיתוק, עבר הבוקר תקציב חברתי שידאג לחלשים ויחזק את הכלכלה הישראלית.

המשך לקריאה

התחלה חדשה באירופה

עברו הרבה יותר מעשר שנים בהן לא דיבר אף שר ישראלי בפני כנס שרי החוץ של האיחוד. עכשיו הדברים משתנים. יש ממשלה חדשה, אנרגיה חדשה, הגיע הזמן להתחלה חדשה.

המשך לקריאה

בשורה עבור כל ישראלי שמאמין בשוויון

בג"ץ זיהה את העוול שטמון בתהום שנפערה בין זעקת הציבור לבין הממשלה הקודמת. כעת נפעל כדי שהתינוקות הבאים להורים גאים יוולדו מוקפים חום ואהבה ורופאים דוברי עברית. פורסם לראשונה ב-ynet

המשך לקריאה

צפו: יו"ר יש עתיד ושר החוץ, יאיר לפיד התייחס בפתח ישיבת הסיעה לחוק האזרחות:

אם האופוזיציה תצביע נגד החוק, היא תוכיח שיותר חשוב לה להיות נגד הממשלה, מאשר להיות בעד המדינה.

המשך לקריאה

אירוע מיוחד לציון חודש הגאווה בראשות סגן שר החוץ עידן רול

סגן שר החוץ עידן רול: "כדי ליצור שינוי צריך אנשים רבים מכלל זירות החיים. שינוי יכול להיעשות על ידי מחוקקים ודיפלומטים, עיתונאים ואמנים, אבל לא פחות מכך על ידי אנשים שעובדים בהייטק או במשרות שונות ומבקשים ממנהלי הHR שלהם לערוך אירוע גאווה במשרד. אתה לא חייב להיות אקטיבסט חברתי כדי להיות חלק חשוב בשינוי".

המשך לקריאה

הודעה משותפת למשרד להגנת הסביבה, משרד האנרגיה, משרד התחבורה ומשרד הכלכלה:

שרת הכלכלה אורנה ברביבאי, שרת האנרגיה קארין אלהרר, השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג ושרת התחבורה מרב מיכאלי מצהירות: "נשתף פעולה בנושא מדיניות האקלים של ישראל, כדי להוביל להפחתה של 85% בפליטות גזי החממה של ישראל עד 2050"

המשך לקריאה

לאור המחירים הגבוהים לחופשות בישראל החליט שר התיירות יואל רזבוזוב, לא להמשיך את הקמפיין הקורא לחופשה עירונית בישראל

עוד בטרם נכנס שר התיירות יואל רזבוזוב לתפקידו יצא משרד התיירות בקמפיין בערוצי התקשורת המעודד חופשה בערים בישראל. אלא שמאז עלו מחירי החופשות, זאת בין היתר בגלל משבר הקורונה, העלויות הגבוהות, החוסר בעובדים ומגבלות הכניסה לישראל.

המשך לקריאה

סדרת שיתופי פעולה של השרה לשוויון חברתי

כחלק ממשלת האחדות והרצון לעבוד למען אזרחי מדינת ישראל, קידמה בשבוע האחרון השרה לשוויון חברתי, ח"כ מירב כהן, פעולות משותפות יחד עם שר האוצר, אביגדור ליברמן ושרת הפנים, איילת שקד.

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך