הצטרפו אלינו!

מהפיכת האקלים יוצאת לדרך

02 פברואר 2022 13:15 | יש עתיד

עובדים בזה, בשביל הבית שלנו.

היום בישיבת הממשלה אישרנו שורה של החלטות עם משמעות אחת - ממשלת ישראל מתגייסת למהפכת האקלים. מהפכות לוקחות זמן, הן גם דורשות מאבקים. אבל כשהן מגיעות עם התגייסות רחבה כמו שראינו היום, זה כי יש צורך עמוק בשינוי ואין אדם שמסתכל סביב בחודשים האחרונים על אירועי מזג האוויר הקיצוניים או על משבר האנרגיה באירופה ויכול להתעלם מהצורך האמיתי והדחוף במהפכה הזו.

אז מה הבאנו?

כמיליארד שקלים לקידום האנרגיה הכי נקייה שיש - זו שבכלל לא צרכנו. תכנית ההתייעלות באנרגיה תאפשר לנו לקנות דירה שמצריכה פחות שימוש באנרגיה, גם חוסכת בחשבונות וגם בזיהום. מענקים לרשויות המקומיות יאפשרו בחירה באופציות מזהמות פחות לייצור אנרגיה ומוסדות המדינה יקבלו בוסט כדי להוות דוגמה לאופן בו ניתן וצריך לחסוך באנרגיה.

תכנית הסרת החסמים בפרויקטי תשתית תתן בוסט רציני למעבר לאנרגיות מתחדשות דרך הסרת חסמים בקרקע וברשת ובעיקר דרך עבודה משותפת של כלל משרדי הממשלה כדי להניע את הנושא קדימה.

תכנית החדשנות תביא את היזמים הישראלים אל תחום האנרגיה הירוקה, כדי להבטיח שנוביל את העולם לעתיד ירוק יותר. נעשה את זה דרך מתן מענקים ויצירת קשר עם קרנות ומשקיעים בעולם הרואים בצדק את הפוטנציאל בהשקעה בחברות הישראליות.

תכנית המעבר לתחבורה נקייה תדאג שתוך עשור וחצי התחבורה הפרטית והציבורית בישראל תהיה הרבה פחות מזהמת והרבה יותר מחושמלת. נקים עמדות טעינה לרכבים חשמליים, נפתח תשתיות למעבר התחבורה הציבורית לשימוש בחשמל ונאפשר לכל מי שירצה לעשות את המעבר, לעשות אותו בקלות ובמהירות.

זו מהפכה של ממש. אבל כמו הרבה מהפכות, היא לוקחת זמן. אין פתרון קסמים שיגרום לזה לקרות מחר בבוקר, אבל יש רצון אמיתי וכן של משרדי הממשלה לשתף פעולה כדי לגרום לזה לקרות - ביחד.

בשביל הבית שלנו, בשביל עתיד הילדים שלנו

כתבות נוספות שיעניינו אותך

סקר סיכום מושב הכנסת 2022

חשוב לנו לדעת מה הכי מעניין אתכם!
היכנסו ודרגו איזה חוק שאושר במושב הכנסת הכי חשוב לכם>

המשך לקריאה

חוק רווחה לאנשים עם מוגבלות יוצא לדרך

לראשונה: זכויות ושירותים לאנשים עם מוגבלות יוגדרו בחוק; יותר מ-2 מיליארד שקל יוקצו לתוספת שירותים חדשים ולמעבר לחיים בקהילה

המשך לקריאה

חוק הגבלת כהונת ראש הממשלה אושר בקריאה ראשונה בכנסת

בטחנו וקיימנו – חוק הגבלת כהונת ראש הממשלה אושר בקריאה ראשונה בכנסת

המשך לקריאה

אושרה בממשלה הקמת ועדת חקירה ממלכתית לפרשת הצוללות

השר לפיד: "הבטחנו וקיימנו! קומבינת הצוללות היא כתם על ביטחון המדינה ועל הנהגת המדינה. למען חיילי צה"ל, למען מפקדי צה"ל, למען ביטחון מדינת ישראל אנחנו נחקור את הפרשה הזאת עד תום.״

המשך לקריאה

הבטחנו להעלות את שכר החיילים - וקיימנו!

"הבטחנו וקיימנו! בוקר טוב לחיילות וחיילי צה״ל שיקבלו השבוע את המשכורת הראשונה שלהם שהיא 50% יותר!ר את הפרשה הזאת עד תום.״

המשך לקריאה

חוק השוויון בנטל אושר בקריאה ראשונה

הבטחנו ואנחנו מקיימים! חוק השיוויון בנטל עבר לא מעט גילגולים, אבל העקרון נשאר זהה: אין דבר כזה זכויות בלי חובות. לכולנו יש אחריות על גורלה של המדינה. על הבטחון הלאומי.

המשך לקריאה

פרויקטים חברתיים לטובת קידום הקהילה הלהט"בית

הממשלה אישרה 90 מלש"ח לפרויקטים חברתיים לטובת קידום הקהילה הלהט"בית.

המשך לקריאה

20 מליון שקלים לקידום הבטיחות בדרכים

אחרי עוד סוף שבוע עקוב מדם, הקמנו היום את ועדת המשנה לקידום הבטיחות בדרכים.

המשך לקריאה

דואגים לילדים ברשת

הממשלה אישרה 90 מלש"ח לפרויקטים חברתיים לטובת קידום הקהילה הלהט"בית.

המשך לקריאה

דמי אבטלה לעצמאים

הבטחנו ומקיימים: צעד ראשון בדרך לחוק דמי אבטלה לעצמאים

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך