הצטרפו אלינו!

שרת האנרגיה קארין אלהרר

שרת האנרגיה קארין אלהרר


מכהנת בכנסת משנת 2013.
ניהלה את מערך הקליניקות המשפטיות בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת בר-אילן. הייתה ממייסדי התנועה למלחמה בעוני בישראל, בה פעלה בתחום הסיוע המשפטי למעוטי יכולת כלכלית. נמנית עם מקימי התוכנית שכר מצווה, המאפשרת סיוע משפטי חינם לנזקקים. חברה בוועדה המייעצת לנציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, ובוועדת הסיוע המשפטי של לשכת עורכי הדין בישראל.


נבחרה לכהן בכנסת ה-19, ובין היתר ישבה בראש הוועדה המיוחדת לדיון בהצעת חוק השידור הציבורי והקמת תאגיד השידור. בכנסת ה-20 ישבה בראש הוועדה לענייני ביקורת המדינה במשך שנתיים וחצי.


בכנסת היוצאת הייתה חברה בוועדת החוקה, חוק ומשפט, בוועדה לענייני ביקורת המדינה, ובוועדה המיוחדת לזכויות הילד. כמו כן ישבה בראש השדולה לזכויות אנשים עם מוגבלויות, השדולה למעל הגיל הרך בישראל, השדולה למען ילדים ובני נוער בסיכון, והשדולה למאבק בשחיתות שלטונית.


בין היתר, אלהרר העבירה תיקון לחוק עבודת נשים, הביאה תקנות לפיקוח על מעונות היום למניעת התעללות, הוסיפה שיקול הדעת לפקחים במתן קנסות בגין עבירות על חוקי קורונה, הביאה להתרת פעילותן של מסגרות לאנשים עם מוגבלויות גם במהלך הסגר, והובילה את המעקב אחר יישום החוק לאיסור צריכת זנות.
אלהרר מתגוררת בראשון לציון, נשואה ואם לשניים.

רפורמות
צור קשר
פוסטים אחרונים