הצטרפו אלינו!

תעודת הבגרות החדשה

מתווה חדש לקבלה ללימודים אקדמיים. תעודת הבגרות החדשה תאפשר קבלה למגוון רחב של חוגים, בהם גם מסלולי הנדסה ומדעים, ללא חובת היבחנות בבחינה הפסיכומטרית.

זאת במטרה לעודד את התלמידים להעמיק במסלולים מוגברים באנגלית, מתמטיקה ומדעים.
תלמידים, שהשקיעו ולמדו לבחינות הבגרות, זכאים ללמוד באוניברסיטאות ולא יעוכבו יותר בגלל הבחינה הפסיכומטרית. כתוצאה ממהלך חסר תקדים זה, שקידם שר החינוך לשעבר, שי פירון, תתאפשר לראשונה קבלה ללימודים אקדמיים על סמך תעודת הבגרות בלבד, ללא חובת היבחנות בבחינה הפסיכומטרית.

 

תעודת הבגרות החדשה תשמש כמסלול כניסה מרכזי לאקדמיה, למגוון רחב של חוגים, ביניהם גם הנדסה ומדעים. זאת במטרה לעודד את התלמידים להעמיק במסלולים מוגברים באנגלית, מתמטיקה ומדעים.


כבר בשלב הראשון של התכנית אחד מכל שלושה מועמדים לאוניברסיטה וכמעט מחצית מהמועמדים למכללות יתקבלו ללימודים על סמך תעודת הבגרות בלבד. בנוסף, חמשת התלמידים המצטיינים בכל בית ספר בפריפריה החברתית-גאוגרפית יוכלו להתקבל להשכלה גבוהה ללא כל מיון נוסף. הבחינה הפסיכומטרית לא בוטלה לחלוטין, וזאת כדי להותיר הזדמנות נוספת לתלמידים שלא הצליחו להגיע להישגים מספקים בשנות התיכון ללמוד במסגרת ההשכלה הגבוהה.


על ידי צעד זה כלל הצדדים יצאו נשכרים: המצוינות תועמק, בוגרים רבים יוכלו לחסוך בזמן ובכסף וההשכלה הגבוהה תהיה נגישה לכלל החברה בישראל.

 

לכל הרפורמות בחינוך

רפורמות נוספות