הצטרפו אלינו!

תוספת קצבה של למעלה מ- 1,000 שקלים בחודש להורים לילדים סיעודיים

מפלגת 'יש עתיד' שמה במרכז את הדאגה לילדים בעלי צרכים מיוחדים בכל תחומי החיים שילובם בקהילה ככל שניתן, ואת הצורך להקל את הנטל הכלכלי והעומס העצום על המשפחה התומכת.


התיקון האחרון עליו חתם שר הרווחה היוצא, מאיר כהן, טרם סיים את תפקידו במשרד הרווחה, יביא לשיפור משמעותי בחייהם ורווחתם של כ5,000 ילדים המוגדרים כנכים קשים ואינם זכאים לתוספת שר"מ (שירותים מיוחדים). מדובר בילדים המוגדרים נכים קשים ביותר, בעלי שיתוק מוחין, פיגור שכלי, אוטיזם קשה וכדומה, אשר אינם מקבלים תוספת שר"מ.


יוזמה זאת הוצגה לשרי האוצר והרווחה על ידי ח"כ קארין אלהרר ואנשי עמותת אהב"ה, שמובילים מאבק חברתי בנושא כבר יותר מחמש שנים. בעקבות הירתמותם של מאיר כהן ויאיר לפיד למאבקם ומצוקתם, יזכו 5,000 משפחות אלו לתוספת חודשית לקצבה בסך של 1,000 שקלים לחודש. התוספת תסייע למשפחות בטיפול בעומס הטיפולי, כסיוע במימון העסקת עובד זר. 

 

בנוסף, תסייע להם הקצבה להעניק לילדיהם, שזקוקים לטיפול והשגחה רציפה, את הטיפול הטוב ביותר, במקביל לניסיון לנהל אורח חיים תקין, חיי משפחה, זוגיות וקריירה.קידום זכויותיהם של בעלי המוגבלויות היא זרוע פעולה מרכזית וחשובה בפעילותה של יש עתיד, ומתבטאת ברפורמות וחוקים רבים שקודמו בנושא.

 

לכל הרפורמות ברווחה

רפורמות נוספות