שר האוצר יאיר לפיד ושר התחבורה ישראל כץ חתמו על עדכון תקנות להוזלת תעריפי החיוב בכביש 6

20 אוקטובר 2014 11:44 | יש עתיד

שר האוצר יאיר לפיד: "הפחתת תעריפי החיוב בגין פיצוי והחזר הוצאות צפויה להקל על נוסעי כביש חוצה ישראל, המחבר בין הפריפריה למרכז הארץ"

 

התעריפים החדשים יכנסו לתוקף עם פרסומם ברשומות.

שר האוצר, יאיר לפיד, ושר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, חתמו על תקנות חדשות המוזילות את תעריפי החיוב בגין אי תשלום במועד של אגרת נסיעה בכביש 6, בשיעור ממוצע של עד 40%. התקנות יכנסו לתוקף עם פרסומן ברשומות.

 

בהתאם ל"חוק כביש אגרה", רשאי שר התחבורה בהסכמת שר האוצר לקבוע את סכומי הפיצוי והחזר ההוצאות הקבועים בתוספת לתקנות, בהתאם להמלצות חברת כביש חוצה ישראל, הממונה מטעם המדינה על כביש 6. 

כאשר חשבונית בגין נסיעות בכביש 6 אינה משולמת במועד, שולחת חברת "דרך ארץ", זכיינית כביש 6, חשבונית נוספת הכוללת חיוב מיוחד בגין אי תשלום במועד. סכומי חשבונית החיוב מחושבים על פי מספר הנסיעות שלא שולמו במועד, כפול אחד משלושת תעריפי החיוב שנקבעו.

על פי התעריפים החדשים, בשל אי פירעון חשבון ראשוני, יחויב הנהג בסכום של 14.16 שקלים, לעומת 18.88 שקלים כיום. כאשר קיים חשבון נוסף ראשון שלא שולם, תעריף החיוב יעמוד על 20.06 שקלים, במקום 38.94 שקלים כיום. כאשר קיימות שתי חשבוניות או יותר שלא שולמו במועד, יעמוד תעריף החיוב על 40.12 שקלים, לעומת 80.24 שקלים כיום.

 

מנתוני חברת "דרך ארץ" עולה כי בשנים האחרונות פחת מספר הנהגים שלא שילמו במועד את אגרת הנסיעה בכביש וכיום הוא עומד על כ- 1% אחוז אחד בלבד, ממספר המשתמשים בכביש. בתקופה זאת, פחת גם מספר הפניות לוועדת הערר.עוד עולה מהנתונים כי בשנה האחרונה, חלפו בכביש 6 כ-190 אלף כלי רכב ביממה ומספר המנויים הגיע למיליון ו-450 אלף כלי רכב. 85% מהנסיעות בכביש מתבצעות על ידי המנויים.

שר האוצר, יאיר לפיד: "כביש 6 הינו הכביש הראשון שהוקם במסגרת שיתוף פעולה בין המגזר הציבורי למגזר הפרטי (BOT), ומהווה ציר תחבורה חשוב במדינת ישראל. בימים אלו פועלת ועדת המכרזים הבין משרדית לקידום הארכת כביש 6 מעין תות עד לסומך. הפחתת תעריפי החיוב בגין פיצוי והחזר הוצאות צפויה להקל על נוסעי כביש חוצה ישראל, המחבר בין הפריפריה למרכז הארץ. 

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שמונת הצעדים של ״יש עתיד״ למלחמה בקורונה

קודם כל מקים ממשלה אחרת. 18 שרים. יעילה, חסכונית, ממוקדת מטרה. בלי שר לענייני מים ובלי חליפי. קבינט קורונה של ארבעה שרים: ראש ממשלה, אוצר, בטחון, בריאות. זה נקרא צוות, והדבר הכי חשוב במצבי חירום הוא עבודת צוות. אחר כך הייתי עושה שמונה צעדים:

המשך לקריאה

ראש האופוזיציה, ח״כ יאיר לפיד בנאום סיעה

אנחנו המדינה היחידה בעולם שהגיעה לגל השני מוכנה עוד פחות טוב מהגל הראשון. נתניהו נכשל. ממשלת המנותקים לא מתפקדת.

המשך לקריאה

תגובת יו״ר יש עתיד-תלם להקמת ממשלת נתניהו החמישית

נאשם בפלילים לא יכול למנות מפכ״ל, למנות פרקליט מדינה, למנות יועץ משפטי לממשלה, למנות את השופטים שידונו בעניינו. זו רשימת הדרישות של ביבי. אלה שנכנעו לה הם לא דון קישוט, הם קישוט, מקשטים לביבי את הממשלה. שרים מספר 32, 33, 34 בממשלת הכניעה.

המשך לקריאה

הפגנת הדגלים השחורים בכיכר רבין

נאשם בפלילים לא יכול למנות מפכ״ל, למנות פרקליט מדינה, למנות יועץ משפטי לממשלה, למנות את השופטים שידונו בעניינו. זו רשימת הדרישות של ביבי. אלה שנכנעו לה הם לא דון קישוט, הם קישוט, מקשטים לביבי את הממשלה. שרים מספר 32, 33, 34 בממשלת הכניעה.

המשך לקריאה

הפגנת העצמאים בירושלים

יו״ר יש עתיד-תל״ם, יאיר לפיד: באתי לתמוך הבוקר בהפגנת ארגוני העצמאים מול הכנסת. הם לא שמרו על 2 מטר מרחק, אבל בשביל העצמאים אני מוכן לקחת את הסיכון. הם כועסים, הם צועקים, הם צודקים.

המשך לקריאה

אנחנו נעמוד בזה

הקורונה לא תכניע אותנו, כי אי אפשר להכניע אותנו. ניסו לא פעם. תמיד עמדנו בזה. התפקיד שלנו הוא להזכיר לישראלים שאותם דברים שמפחידים אותנו - גם יכולים לעורר בנו השראה. לזכור שתמיד יש לנו ברירה: להתייצב מול זה ביחד, או ליפול כל אחד לחוד. אנחנו בוחרים להלחם במגיפה ביחד. יהודים וערבים, חרדים וחילונים, קואליציה ואופוזיציה. הקורונה לא מבדילה בינינו. במאבק נגדה גם אנחנו לא נבדיל בינינו.

המשך לקריאה

תוכנית יש עתיד-תל"ם לחילוץ הכלכלה הישראלית

ח״כ לפיד: ״זו תכנית דו שלבית לחילוץ מיידי של הכלכלה מהקפאון, הצלת העסקים הקטנים והבינוניים שנזנחו בידי הממשלה וסיוע לחברות גדולות״.

המשך לקריאה

כמה עולה מצפון?

הנה מה שאמר אתמול בראיון שר הבטחון כששאלו אותו על האפשרות שתקום ממשלה של יותר מ-30 שרים: "צריך לחלק עוד תיקים. זה לא יפה, אבל זו המציאות הפוליטית. אם זה קונה עוד שנה או שנתיים, מוטב שכך. מוטב שיהיו לנו כמה שרים בלי תיק אם זה יקנה לנו עוד שנתיים של יציבות."

המשך לקריאה

ברוכה הבאה ח״כ ע'דיר כמאל מריח

יו״ר יש עתיד, ח״כ יאיר לפיד:
״גאה ומאושר לקבל אלינו את ח"כ ע'דיר כמאל מריח. גאה בה שלא ויתרה על ערכיה תמורת שום תפקיד בעולם. נלחם ביחד איתה לטובת כל אזרחי ישראל. ברוכה הבאה״.

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך