הצטרפו אלינו!

קרנות הון צמיחה לתעשייה

הקמת 2 קרנות בהיקף של 300 ו-450 מיליון שקלים שיסייעו לעסקים קטנים ובינוניים להתרחב, לעידוד השקעה בעסקים בינוניים בתחומי התעשייה, על ידי השתתפות בסיכון בהשקעה על ידי הממשלה.


בתקציב 2015, קידם שר האוצר לשעבר, יאיר לפיד, הקמת שתי קרנות השקעה לעסקים בינוניים, כחלק ממנופי הצמיחה. המדינה תשתתף בסיכון שבהגדלת אשראי לעסקים אלה ובלבד שמטרת האשראי תהיה השקעה בעסק. הממשלה גם תהיה אחד המשקיעים בקרנות, שיפעלו לתקופה של 10 שנים. בכל קרן יהיו שותפים משקיעים מוסדיים ופרטיים, מנהלי הקרן והממשלה.


קרנות הון צמיחה להשקעות בעסקים קטנים ובינוניים יפעלו בתקציב כולל של 400 מיליון שקלים, מהם 100 מיליון שקלים במימון ממשלתי והיתרה בהשקעות הון של משקיעים נוספים. משרד האוצר ישתתף בסיכון כדי שהחברות האלה יצליחו לפרוץ לשווקים חדשים, וזאת במטרה להרחיב את הפעולות הקיימות, לפעול גם בתחומים משיקים או לעשות מיזוגים ורכישות, כל מה שצריך בשביל לאפשר לעסקים אלה לנוע קדימה ולחולל צמיחה בישראל.


במגזר העסקי קיים בשנים האחרונות מחסור במשקיעים שישקיעו בצמיחת חברות קטנות ובינוניות, בסכומים של 10-50 מיליון שקלים. קרנות הון סיכון משקיעות בחברות הזנק ואילו קרנות השקעה משקיעות בחברות גדולות סכומים גבוהים יותר. השקעה מסוג זה תסייע להפוך חברות בינוניות לגדולות ולהוסיף מקומות עבודה במשק.


יישומה של יוזמה זו נעצר נוכח אי אישור תקציב 2015 והחלטת ראש הממשלה לפרק את הממשלה ולהוביל לבחירות מוקדמות.

 

לכל הרפורמות עבור עסקים קטנים

רפורמות נוספות