הצטרפו אלינו!

קידום תחום החלל האזרחי

ייזום וביצוע פרויקטים בתחומי החלל המבוססים על שיתופי פעולה בין-לאומיים של קהיליית החלל המתבצעים במוסדות האקדמאיים ובתעשיית החלל במדינת ישראל.


שר המדע, הטכנולוגיה והחלל לשעבר, יעקב פרי, קידם ופיתח את תחום החלל האזרחי במדינת ישראל, על ידי ייזום וביצוע פרויקטים בתחומי החלל המבוססים על שיתופי פעולה בין-לאומיים של קהיליית החלל המתבצעים במוסדות האקדמאיים ובתעשיית החלל במדינת ישראל.


שיגור לוויין התקשורת "עמוס 4"- הלווין שוגר מקזחסטאן בהצלחה מלאה.  הלוויין יוצר ע"י התעשייה האווירית עבור הלקוחה הראשית, חברת החלל "SPACECOM". זהו לוויין התקשורת הגדול ביותר בסדרת "עמוס" – משקלו כארבעה טון ובו 11 אנטנות שונות וכיסוי מיוחד. הלוויין פועל באופן מלא ותוצאותיו משביעות רצון ומממשות את ייעודו.


SPACE IL- סוכנות החלל הישראלית תומכת בפרויקט הישראלי הראשון השואף להנחית חללית על הירח. תכנית לפיתוח, בניה ושיגור חללית לנחיתה על הירח במסגרת תחרות GOOGLE-PRIZE . התוכנית מובלת ע"י עמותת SPACEIL  בשיתוף בני נוער רבים וסטודנטים ובתמיכה הנדסית של התעשייה האווירית.


SAMSON- תכנית לפיתוח והוכחת יכולת של שלושה ננו–לוויינים השוקלים שישה ק"ג לביצוע טיסת מבנה תוך כדי תקשורת ביניהם, לצורך משימות של איכון נקודת על כדור הארץ.  זו הפעם הראשונה בעולם שינסו לשגר שלושה לוויינים שיטוסו יחד במבנה מבוקר. עד כה לא התאפשר שיגור כזה בשל גודלם ומשקלם של הלוויינים ובשל הבעיות הנובעות משיגור לוויינים במבנה אחיד ומשהייתם זמן ממושך בחלל. הפעילות מתקיימת במכון לחקר החלל שבטכניון בחיפה.


VENUS- פרויקט  VENUS הוא שיתוף פעולה בין סוכנות החלל הישראלית לסוכנות החלל הצרפתית לפיתוח לווין תצפית.


SHALOM-  יוזמה משותפת של סוכנות החלל הישראלית וסוכנות החלל האיטלקית. מטרת התכנית לפתח לווין תצפית בעל מצלמה היפרספקטרלית (230 אורכי גל) שתהיה מסוגלת לזהות חומרים ברמה מולקולרית.

 

לכל הרפורמות בנושא מדע, טכנולוגיה וחלל

רפורמות נוספות