הצטרפו אלינו!

פתרונות מגורים חדשניים לסטודנטים

הקמת כפרי סטודנטים בלוד ובשדרות בבנייה חדשנית וירוקה ”במכולות“.


שר האוצר ויו"ר קבינט הדיור לשעבר, יאיר לפיד, קידם תכנית דיור לאומית, שנועדה להתגבר על פערי היצע עצומים, שנוצרו במשך שנים של הזנחה מתמשכת של שוק הנדל"ן בישראל. משבר הדיור העמוק שנוצר גרם לאלפי זוגות צעירים לוותר על החלום שיום אחד תהיה להם דירה.


במסגרת תכנית זו, יזם וקידם שר האוצר לשעבר, יאיר לפיד, את בנייתם של שני כפרי סטודנטים, בשדרות ובלוד, שיהוו פתרונות מגורים חדשניים למצוקת הדיור של סטודנטים במוסדות ההשכלה הגבוהה באזורים אלו.
הכפרים ייבנו בבנייה חדשנית וירוקה, "במכולות". שכר הדירה עבור יחידות אלו מוגבל לכמה מאות בודדות של שקלים באופן שיתאם את אורח חייהם של הסטודנטים ויקל על יוקר המחיה. במקביל, כל סטודנט ייקח חלק בפעילות חברתית בקהילה. בנייה במכולות כבר מיושמת בפועל במבני מסחר ומגורים בצרפת, בבריטניה 'בצ'ילה ובניו זילנד.

 

מעבר לפתרון מידי למצוקת הדיור, כפרי הסטודנטים מהווים בסיסי יציאה להתיישבות קבע ומעורבות חברתית בנגב ובגליל. נכון להיום כ85% מכ-1,000 הסטודנטים המתגוררים ב-16 כפרי סטודנטים קיימים,  ופועלים במסגרות חינוך בקהילה, בוחרים להישאר במגורי קבע בנגב ובגליל. הקמת כפרי הסטודנטים בלוד ובשדרות מהווה נדבך נוסף בפעילותה של יש עתיד לחיזוק היישובים ופיתוח המעורבות הקהילתית בהם.

 

בנייה זו מצטרפת לשורת צעדים ארוכה שיזם , שר האוצר ויו"ר קבינט הדיור לשעבר, יאיר לפיד, כדי להגדיל את ההיצע, בין השאר; הקמת 5,000 יחידות דיור למעונות לסטודנטים בפריסה ארצית, תמריצים לרשויות להקמת דירות קטנות, שינוי הקריטריונים לדיור בר השגה, בניית 150,000 יחידות דיור להשכרה לטווח ארוך, תכנית "נתיב לדירה" הוצאה לדרך של 62,000 דירות חדשות בשכונות חדשות במסגרת הסכמי הגג.

 

מה עוד עשינו? לכל הרפורמות

רפורמות נוספות