הצטרפו אלינו!

פטור מתשלום ביטוח בחוגים לילדים

בימים אלו, אנו ההורים רושמים את ילדינו לחוגים. רגע לפני שאתם מעבירים את הכסף, עצרו דקה לקרוא ולהבין איך החוק שהעביר ח"כ יואל רזבוזוב ('יש עתיד') חוסך לכל משפחה מאות שקלים בשנה.


ב-16.8.16 נכנס לספר החוקים בישראל חוק שפוטר הורים מתשלום על ביטוח תאונות אישיות בחוגים. פשוט כי כבר יש להם ביטוח כזה.


החוק שיזם והעביר ח"ק יואל רזבוזוב ('יש עתיד') מונע את גזל הכספים שחוו ההורים בישראל במשך שנים, בכך שהוא מבטל את כפל הביטוחים המיותר הזה.


מי שקורא את פוליסת הביטוח של התלמידים, הכלולה כבר בתשלומי ההורים, יגלה שכל התלמידים מבוטחים בביטוח תאונות אישיות בכל שעות היממה, בלי קשר לסוג הפעילות שהילד לוקח בה חלק-


אך למרות זאת, במשך שנים, נדרשו ההורים לבטח את ילדיהם ביטוח בביטוח כפול כאשר הם רשמו אותם לחוגים.


על כן, תיקן ח"כ יואל רזבוזוב ('יש עתיד') את חוק הספורט אשר דרש שהילדים יהיו מבוטחים שוב בביטוח תאונות אישיות, על הזמן בו הם נמצאים בחוג. על פי התיקון של ח"כ רזבוזוב, ילדים שהם תלמידי מערכת החינוך, פטורים מרכישת ביטוח נוסף בעת הרישום לחוגים.


לכן, ברגע שתקבלו את הדרישה לתשלום עבור החוג, חפשו את סעיף הביטוח. אם הוא קיים, דעו שאתם כבר לא מחויבים לשלם עליו. מפעילי חוגים רבים כבר מכירים את התיקון לחוק, הפסיקו לדרוש ביטוח לחוג שלהם ובכך הוזילו את העלויות– אבל יש גם כאלו שלא. יש מפעילי חוגים שינסו לגלגל אליכם את עלויות ביטוח אחר שהם מחויבים לו (ביטוח אחריות מקצועית וביטוח צד ג'), ויש שינסו להציע לכם ביטוח מקיף יותר עבור ילדיכם. כך או כך, זו הבחירה שלכם ההורים ושלכם בלבד.


בקשו את פוליסת הביטוח שמציעים לכם, קראו אותה והבינו מה מוכרים לכם. אם תחליטו שהביטוח שמציעים לכם טוב יותר מהביטוח שכבר יש לילדיכם, זו זכותכם. אבל זכרו, אף אחד לא יכול יותר לחייב אתכם לרכוש ביטוח נוסף לילדיכם או להחתים אתכם על טופס ויתור כלשהו.

 

 

ריכזנו עבורכם שאלות ותשובות נפוצות-

מה אם דורשים ממני לחתום על טופס ויתור או אישור שאין לי ביטוח כתנאי להרשמה לחוג?
אל תחתמו. פשוט תציגו למפעיל החוג את פוליסת התלמידים. ביטוח תאונות אישיות הוא ביטוח שיש לילדים שלכם. למפעיל חוג יש ביטוח אחריות מקצועית שהוא חויב לעשות לעצמו. זהו הביטוח שיגן עליו במקרה של תביעה.

 

מה לעשות כשבעל החוג לא מוכן לשמוע על החוק החדש או טוען שחברת הביטוח מכריחה אותו לבטח את ילדיכם?
אל תשלמו כל כך מהר ואל תאמינו לכל הסיפורים. ביטוח התאונות האישיות הוא ביטוח אישי של הילדים שלכם. הם כבר מבוטחים ולכן מפעילי החוגים וחברות הביטוח לא יכולים לחייב אתכם לרכוש ביטוח נוסף.

 

האם יש חובה לרכוש את הביטוח, כשהביטוח שבעל החוג מציע הוא רחב ומקיף יותר?
לא. זו זכותכם להחליט אם אתם רוצים לרכוש ביטוח נוסף, וזכותכם בלבד. אין בכך כל חובה. בקשו לראות את הביטוח שמציעים לכם ותחליטו כצרכנים חכמים אם זה נחוץ לכם.

 

לעדכונים נוספים על פעילות 'יש עתיד' - הצטרפו אלינו

מצא את מטה השטח הקרוב אליך