הצטרפו אלינו!

על יאיר לפיד

יו"ר מפלגת 'יש עתיד'.

לשעבר שר האוצר של מדינת ישראל וחבר הקבינט המדיני בטחוני.

 

לפיד נולד בישראל בשנת 1963, נשוי לליהיא, אב ליואב, ליאור ויעל.

בנם של יוסף (טומי) לפיד ז"ל, עיתונאי (ולימים, מנכ"ל רשות השידור, סגן ראש הממשלה ושר המשפטים) ושולמית לפיד, סופרת ("גיא אוני", "כחרס הנשבר" ורבים אחרים) ויו"ר אגודת הסופרים הישראלית לשעבר.

אח למיכל ז"ל ומירב.

 

בשנת 2012 הודיע לפיד על כניסתו לחיים הפוליטיים וייסד את מפלגת 'יש עתיד' בראשה הוא עומד. במרכז תפישתה הרעיונית של מפלגת "יש עתיד" עומד שינוי סדרי העדיפויות של מדינת ישראל והצבת מעמד הביניים במרכז העשייה הכלכלית, קיום שוויון בנטל, בזכויות ובחובות לאזרחי המדינה, קידום החינוך, צמצום המערכות השלטוניות וחתירה להסדר מדיני.

בבחירות הכלליות לכנסת בשנת 2013 היתה המפלגה הפתעת הבחירות כאשר השיגה את תמיכתם של 543,458 מצביעים והפכה למפלגה השניה בגודלה בכנסת עם 19 מושבים.

מפלגת "יש עתיד" חברה בקואליציה ומחזיקה, לצד משרד האוצר, במשרדי החינוך, הבריאות, הרווחה ומשרד המדע, הטכנולוגיה והחלל.

 

משך שנים רבות היה לפיד עיתונאי, מגיש טלוויזיה, יוצר וסופר.

לפיד פרסם 11 ספרים פרי עטו שהיו לרבי מכר, הבולט שבהם הוא הספר "זכרונות אחרי מותי" אשר כתב על מסלול חייו של אביו ז"ל, אשר עמד 100 פעמים בראש רשימת רבי המכר.

 

טרם כניסתו לפוליטיקה היה לפיד פעיל בארגונים חברתיים רבים, בינהם עמותת על"ה לסיוע לבעלי צרכים מיוחדים; עמותת "ילדים בסיכון" למען ילדים אוטיסטים; עמותת YRF להתחדשות בחינוך לנוער מועט יכולת; שימש כיו"ר עמותת ידידי "מפתן צפת" וכמורה לאזרחות בבית ספר ביפו.

 

בשנת 2013 נכלל לפיד ברשימת מאה האישים המשפיעים בעולם של כתב העת TIME.

מצא את מטה השטח הקרוב אליך