הצטרפו אלינו!

סגן שר החוץ עידן רול

סגן שר החוץ עידן רול 

מכהן בכנסת משנת 2019. שירת בצה"ל ביחידה טכנולוגית בחיל המודיעין. במסגרת שירות במילואים קיבל הכרה כמצטיין ראש אמ"ן לאחר מבצע עמוד ענן.

בעל תואר ראשון במשפטים ותואר שני במשפט ציבורי מאוניברסיטת תל אביב. עסק בבידור ותקשורת, והנחה תכניות מגוונות בערוצי הטלוויזיה והרדיו. רול הקים את "החזית הגאה" – תנועה לקידום הקהילה הגאה בזירה הפוליטית בישראל, ושימש ראש המטה הגאה של מפלגת "יש עתיד".


בכנסת היוצאת היה חבר בוועדת הכלכלה, בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות, ובוועדת המשנה לעניין הטיפול והסיוע לנפגעי הלם קרב. כמו כן ישב בראש השדולה לחדשנות והייטק, השדולה לקנאביס לצרכי רפואה ופנאי, השדולה למען הקהילה הגאה, והשדולה למען העסקים בענף הספורט והכושר.


בין היתר, רול הביא לקיצור תקופת הסגירה לעסקים לצרכי חקירה אפידימיולוגית, הביא למתווה חזרה של חדרי הכושר לפעילות שאושר על ידי משרד הבריאות, הובלנו את השינוי שאיפשר למסעדות את האפשרות לבצע טייק אווי במהלך הסגר השני, ויזם את פרוייקט "היום שאחרי הקורונה" שסייע למאות אנשים בסדנאות רלוונטיות למי שפוטר או נמצא בחל"ת.
בנוסף, הוביל את השינוי במשרד התחבורה לשיפור המחירים והפרטיות באפליקציות התשלום החדשות בתחבורה הציבורית, יזם במליאת הכנסת את הדיונים בנושא "3 שנים למחאת מי טו", וקידם סיווג פשעי שנאה נגד הקהילה הגאה במערכות המשטרה והפרקליטות.


הוא מתגורר בתל אביב עם בן זוגו הראל, ולהם בן.