עבר בטרומית: איסור קיום יחסי מין בהסכמה עם קטינה מעל גיל 16

03 דצמבר 2014 15:29 | יש עתיד

הניצול המיני הגובר של קטינות וקטינים מחייב ומיד מערך הגנה. גם אם הדבר נעשה לכאורה, בהסכמה וללא ניצול של יחסי מרות. כך, אדם אשר קיים יחסי מין בהסכמה עם קטינים בין הגילאים 14-16, והפרש הגילאים ביניהם עולה על 3 שנים דינו מאסר ל5 שנים. אולם ההגנה הזו אינה חלה על בנות בגילאי 16 ומעלה. הן אינן זוכות להגנה בחוק. בישראל 2014 לא קיימת מניעה בקיום יחסי מין של אדם מבוגר עם קטינה.

הצעת החוק של ח"כ ד"ר עליזה לביא, יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי, שעברה היום (ד') בקריאה טרומית, קובעת כי אדם המקיים יחסי מין בהסכמה עם קטינה בין הגילאים 16-17, והפרש הגילאים עולה על 15 שנה, דינו מאסר. הצעת חוק זו נוסחה בשיתוף עם איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות נפגעי תקיפה מינית וארגון נעמ"ת. מטרת החוק היא להרחיב את ההגנה על קטינים ולמנוע ניצול מיני במקרים של פערי כוחות וגילאים אל מול הנאשם, ולמנוע מהנאשם לנצל את מעמדו לקיום יחסים עם קטינים.

ח"כ ד"ר עליזה לביא: "תיקון החוק ימנע את המקרה הבא וימגר את התופעה בה מתקיימים יחסים נצלניים בין נערות לגברים מבוגרים. גיל 16 הוא גיל תפר שבין נערה לבגירה ולא תמיד שיקול הדעת הוא נכון. חובה עלינו להגן על בנותנו ובנינו, ולמנוע את הניצול הבא".

מאיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית ומארגון נעמ"ת נמסר היום כי: "הסכמה מצידו של קטין אינה הסכמה אמיתית, מודעת וחופשית כאשר היא ניתנת תוך ניצול פערי כוחות, גילים ומעמד. הצעת החוק שעברה היום מאששת זאת, מחזקת את ההגנה על קטינות ומהווה אמירה ערכית חושבה לפיה כל ניצול של פערי כוחות כלפי קטינות, לא רק שאינו ראוי אלא שהוא מוקע ואסור."

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שמונת הצעדים של ״יש עתיד״ למלחמה בקורונה

קודם כל מקים ממשלה אחרת. 18 שרים. יעילה, חסכונית, ממוקדת מטרה. בלי שר לענייני מים ובלי חליפי. קבינט קורונה של ארבעה שרים: ראש ממשלה, אוצר, בטחון, בריאות. זה נקרא צוות, והדבר הכי חשוב במצבי חירום הוא עבודת צוות. אחר כך הייתי עושה שמונה צעדים:

המשך לקריאה

ראש האופוזיציה, ח״כ יאיר לפיד בנאום סיעה

אנחנו המדינה היחידה בעולם שהגיעה לגל השני מוכנה עוד פחות טוב מהגל הראשון. נתניהו נכשל. ממשלת המנותקים לא מתפקדת.

המשך לקריאה

תגובת יו״ר יש עתיד-תלם להקמת ממשלת נתניהו החמישית

נאשם בפלילים לא יכול למנות מפכ״ל, למנות פרקליט מדינה, למנות יועץ משפטי לממשלה, למנות את השופטים שידונו בעניינו. זו רשימת הדרישות של ביבי. אלה שנכנעו לה הם לא דון קישוט, הם קישוט, מקשטים לביבי את הממשלה. שרים מספר 32, 33, 34 בממשלת הכניעה.

המשך לקריאה

הפגנת הדגלים השחורים בכיכר רבין

נאשם בפלילים לא יכול למנות מפכ״ל, למנות פרקליט מדינה, למנות יועץ משפטי לממשלה, למנות את השופטים שידונו בעניינו. זו רשימת הדרישות של ביבי. אלה שנכנעו לה הם לא דון קישוט, הם קישוט, מקשטים לביבי את הממשלה. שרים מספר 32, 33, 34 בממשלת הכניעה.

המשך לקריאה

הפגנת העצמאים בירושלים

יו״ר יש עתיד-תל״ם, יאיר לפיד: באתי לתמוך הבוקר בהפגנת ארגוני העצמאים מול הכנסת. הם לא שמרו על 2 מטר מרחק, אבל בשביל העצמאים אני מוכן לקחת את הסיכון. הם כועסים, הם צועקים, הם צודקים.

המשך לקריאה

אנחנו נעמוד בזה

הקורונה לא תכניע אותנו, כי אי אפשר להכניע אותנו. ניסו לא פעם. תמיד עמדנו בזה. התפקיד שלנו הוא להזכיר לישראלים שאותם דברים שמפחידים אותנו - גם יכולים לעורר בנו השראה. לזכור שתמיד יש לנו ברירה: להתייצב מול זה ביחד, או ליפול כל אחד לחוד. אנחנו בוחרים להלחם במגיפה ביחד. יהודים וערבים, חרדים וחילונים, קואליציה ואופוזיציה. הקורונה לא מבדילה בינינו. במאבק נגדה גם אנחנו לא נבדיל בינינו.

המשך לקריאה

תוכנית יש עתיד-תל"ם לחילוץ הכלכלה הישראלית

ח״כ לפיד: ״זו תכנית דו שלבית לחילוץ מיידי של הכלכלה מהקפאון, הצלת העסקים הקטנים והבינוניים שנזנחו בידי הממשלה וסיוע לחברות גדולות״.

המשך לקריאה

כמה עולה מצפון?

הנה מה שאמר אתמול בראיון שר הבטחון כששאלו אותו על האפשרות שתקום ממשלה של יותר מ-30 שרים: "צריך לחלק עוד תיקים. זה לא יפה, אבל זו המציאות הפוליטית. אם זה קונה עוד שנה או שנתיים, מוטב שכך. מוטב שיהיו לנו כמה שרים בלי תיק אם זה יקנה לנו עוד שנתיים של יציבות."

המשך לקריאה

ברוכה הבאה ח״כ ע'דיר כמאל מריח

יו״ר יש עתיד, ח״כ יאיר לפיד:
״גאה ומאושר לקבל אלינו את ח"כ ע'דיר כמאל מריח. גאה בה שלא ויתרה על ערכיה תמורת שום תפקיד בעולם. נלחם ביחד איתה לטובת כל אזרחי ישראל. ברוכה הבאה״.

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך