הצטרפו אלינו!

מענק השתתפות בשירותי הרווחה ליישובי אשכול 1-4 בדרום הארץ בעלות של 60 מיליון שקלים

'יש עתיד' פועלת לצמצום הפערים החברתיים, לקידום הזכות לשוויון הזדמנויות ולקבלת סיוע מותאם לצרכים המדויקים של כל אזרח מכל מקום בארץ.

בהתאם לתפיסה זו, קיבל שר הרווחה לשעבר, מאיר כהן, החלטה היסטורית וראשונה מסוגה, שכל מטרתה היא לחלק את העוגה מחדש- להעניק תמיכה כספית גבוהה יותר ליישובים חלשים מבחינה סוציו-אקונומית, בצורת מענק השתתפות בשירותי הרווחה לרשויות מקומיות ביישובי אשכולות סוציו-אקונומיים 1-4 בדרום הארץ.


תכנית זו, שעלותה כ-60 מיליון שקלים, הביאה לביטול שיטת ה"מצ'ינג" (השלמה) לתקציבי הרווחה., על פיה תוקצבו עד אז כלל שירותי הרווחה בישראל.
על פי שיטה זו –הרשות תקצבה את שירותי הרווחה שהיא נותנת לאזרחיה ב-25% ו-75% תוקצבו על ידי משרד הרווחה. במקרים רבים, ברשויות חלשות כלכלית (אשכולות 1-4), לא היה די תקציב להשלים את חלקן, וכך למעשה התקציב חזר למשרד הרווחה ולא הגיע למי שזקוקים לו. משמעות ביטול שיטת המצ'ינג יאפשר לרשויות החלשות לקבל מימון מלא לפעילות הרווחה בהן.


כוונת משרד הרווחה הייתה להגיע במהלך 2015, לפטור מהשתתפות בתשלום שירותי הרווחה בכלל הרשויות החלשות. להחלטה זו השלכות עצומות על צמצום הפערים החברתיים והכלכליים בין שכבות האוכלוסייה בישראל, ולהבטחה כי יישובי אשכולות סוציו-אקונומיים 1-4 בדרום הארץ יזכו לשירותי רווחה ראויים אשר נחוצים להם.

 

לכל הרפורמות ברווחה

רפורמות נוספות