הצטרפו אלינו!

השרה לשוויון חברתי מירב כהן

השרה לשוויון חברתי מירב כהן מכהנת בכנסת משנת 2019.
 

שירתה בתחנת הרדיו גלי צה"ל, ולאחר שחרורה מונתה כהן לדוברת הכלכלית-חברתית של משרד ראש הממשלה בתקופת כהונתו של אריאל שרון. כהן היא בעלת תואר ראשון בהצטיינות בכלכלה ומנהל עסקים, ותואר שני במנהל עסקים ותכנון עירוני, שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים.


ב2011 החלה לכהן בכחברה מועצת העיר ירושלים ומחזיקת תיק הנוער מטעם סיעת התעוררות בירושלים שהיא אחת ממיסדיה. כחברת מועצה הובילה כהן מאבקים חברתיים בהם המאבק על פתיחה בשבת של חניון קרתא, המאהל הירושלמי של המחאה החברתית, והמאבק להעברת משרדי גופים ממשלתיים וציבוריים לירושלים ויצירת מקומות תעסוקה בעיר.


בממשלה ה-35 מונתה לתפקיד השרה לשוויון חברתי, ובקדצניה קצרה הצליחה להגיע להישגים משמעותיים במשרדה. כהן הובילה יוזמה לקבוע כי מחצית מהמשרות בסגל הבכיר של שירות המדינה יאוישו בידי נשים, וחוקקה את הצעת חוק "אל תתקשרו אלי" למניעת עוקץ קשישים- הקובע כי יוקם מאגר בו יוכלו צרכנים לרשום את מספר הטלפון שלהם ובכך עסקים לא יוכל והתקשר למטרות שיווק למספר הטלפון שלהם.


בנוסף, יזמה גיבוש ויישום תוכנית לאומית למלחמה בבדידות, והיא הובילה את ההתמודדות עם הקורונה בקרב האוכלוסייה המבוגרת, בבתי האבות ובקהילה. כהן הצליחה להגדיל מענקים מגרמניה לרווחת ניצולי השואה בהיקף של כחצי מיליארד שקלים בשנה, והביאה לאישור תכנית תקדימית לחיזוק הקהילה הלהט"בית בהיקף של למעלה מ-10 מיליון שקלים. כמו כן האריכה את תכנית החומש לפיתוח כלכלי של המגזר הערבי והסירה חסמי ביצוע שיאפשרו מיצוי של משאבים בהיקף של כ-7.4 מיליארד ש"ח.
מתגוררת בירושלים, נשואה ליובל, ואמא לשלושה.

צור קשר