הצטרפו אלינו!

מטה החקלאים

עוד לפני הקמת המדינה, ההתיישבות העובדת הכפרית ידעה להוביל את מדינת ישראל להישגים הגדולים ביותר. ההיסטוריה של מדינת ישראל וגבולותיה נקבעו על ידי חלוצים שהתיישבו מתוך ערכים ציוניים וחרשו את האדמה החקלאית עד התלם האחרון. שם, באותו מקום נקבעו גבולות המדינה.
 

לצערנו, פחת מאז מעמדם של החקלאים והמתיישבים, כוחם הפוליטי דעך ואני מוצא לנכון, כחלק מקבלת ההחלטות האישיות שלי להלחם עד התלם האחרון בכנסת ישראל על אותם הערכים עליהם חונכתי וגדלתי.
 

ההתיישבות העובדת, החקלאית היא הבסיס עליו נבנתה המדינה, היא נשלחה לסמן את גבולותיה. לא ערים עוטפות את הגבולות, אלא ישובים חקלאיים. הצבא הוא המגן על האזרחים , אך על הגבולות שומרים יישובי ההתיישבות העובדת שחיים שם. חקלאי מחובר לאדמה, האדמה היא שורשיו ובניגוד לכל בעל מלאכה אחר, הוא לא יכול לאסוף את אדמתו ולעבור למקום אחר.
 

ניתנה לי הזכות הגדולה ב'יש עתיד' להקים את מטה ההתיישבות. מטה אשר יחזיר לסדר היום את המשמעות של ההתיישבות והחקלאות במדינת ישראל, את הציונות עליה הוקמה מדינת ישראל. אין למתנחלים ולהתנחלויות הבודדות מונופול על הציונות.
 

'יש עתיד' היא הבית המתאים לאנשי ההתיישבות העובדת, אנחנו רואים את חשיבותה ונפעל לפתור את מצוקות החקלאים וההתיישבויות בכל רחבי הארץ ובמיוחד אלו הנאבקים בפריפריה הרחוקה ממרכזי קבלת ההחלטות. נצחון הציונות היה בפיזור היישובים בכל רחבי הארץ ואילו תהליך המרכוז והזנחת הפריפריה שמתרחש כיום מהווה סכנה חברתית, כלכלית ובטחונית. אנחנו ב'יש עתיד' נפעל לטפח מחדש את הפריפריה ולהשיב את כוחה.
אני רוצה להביא את אותה הנחישות ואותה העמידה האיתנה של ההתיישבות בעוטף עזה, בנגב, בערבה, באצבע הגליל ובגולן לכנסת ישראל. הנחישות שהקימה את מדינת ישראל, צריכה לשוב ולהוביל להחלטות ומעשים, לשינוי המציאות החברתית והמדינית לטובת עתיד טוב יותר.
 

ראש המטה: שרונה רודוי

נייד: 050-7911917

דוא״ל: [email protected]

הצטרפו אלינו!