הצטרפו אלינו!

מטה דוברי רוסית

היום, שני עשורים אחרי גלי העליה הגדולים מברית המועצות לשעבר שבאופן חד משמעי שינו את פני החברה הישראלית, עדיין נשאלת השאלה האם העולים מרוסיה, למעלה ממיליון איש במספרם, מהווים מגזר נפרד או שהם כבר הפכו לחלק בלתי נפרד של החברה הישראלית. לא ניתן לענות על השאלה זו באופן חד משמעי, אך ניתן להגיד שאם במישור החברתי והתרבותי עולים מברה״מ לשעבר לרוב שומרים על הבידול, במישור הכלכלי המגזר אינו שונה ומעמדו כלכלי דומה מאוד למעמד הכלכלי הכללי.


עולים מברה״מ חשופים כמו כל הישראלי לבעיות יוקר המחיה בארץ ובחלק מהמקרים מצבם אפילו מסובך יותר. כך, למשל, זינוק במחירי הדיור פגע הרבה יותר קשה בדור השני של העולים, מכוון שלהורים שלהם אין כסף, כדי לעזור לילדים ברכישת הדירה. בהרבה מקרים המצב הפוך והילדים צריכים לתמוך בהורים, שהגיעו בגיל 40 לישראל ומקבלים עכשיו קצבאות זינקה במקום פנסיה.


אם במגזר הכללי אנו מדבר על דור שלם של צעירים, שקורס תחת נטל, במגזר עולים מברה״מ מדובר גם בצעירים וגם בפנסיונרים.
במהלך עשורים אף מפלגה לא לקחה על עצמה אחריות על יוקר מחיה ועל הנושאים החברתיים החשובים למגזר, כמו ברית הזוגות, חוק הגיור, טיפול בניצולי שואה וכוי. זה היה נכון גם למפלגות הסקטוריאליות, שבאו ״להציג את העולים בכנסת״.


מפלגת יש עתיד מייצגת את כלל אזרחי ישראל, שעובדים ומשלמים מסים. אנו הגענו לפוליטיקה כי המדינה לא יכולה רק לקחת מהאזרחים, היא צריכה גם להחזיר.


מטה דוברי הרוסית של יש עתיד, שבראשו עומד מיקי פישמן, פעול ברחבי הארץ באמצעות כנסים, מפגשים וחוגי בית, נותן מענה לפניות האזרחים. אתם מוזמנים לפנות, לשמוע, להתחבר, לעשות יחד איתנו הכל כד להפוך את החיים בארץ לטובים יותר.

ראש התא: מיקי פישמן

נייד: 052-6983027

דוא״ל: [email protected]

הצטרפו אלינו!