לפיד: ”מלחמה אינה דרך חיים. עלינו לפנות לליגה הערבית ולפתוח במו”מ שיוביל להסכם אזורי ולהיפרדות מהפלסטינים”

11 דצמבר 2014 11:31 | יש עתיד

בוועידת הדיפלומטים של קבוצת הג'רוזלם פוסט, המתקיימת היום במלון מצודת דוד בירושלים, התייחס יו"ר מפלגת "יש עתיד", יאיר לפיד, למצב המדיני של מדינת ישראל והציג את מדיניותו בתחום הביטחוני מדיני בפני השגרירים והדיפלומטים שהיו בקהל

"אני לא חושב שמישהו יכול לומר לאן ראש הממשלה חושב שעלינו להתקדם. אפילו הוא בעצמו אינו מסוגל להסביר את התכנית שלו, והסיבה היא, כפי שלמדתי במשך השנתיים שבהם ישבתי איתו בקבינט הביטחוני, שאין לו תכנית".

בוועידת הדיפלומטים של קבוצת הג'רוזלם פוסט, המתקיימת היום במלון מצודת דוד בירושלים, התייחס יו"ר מפלגת "יש עתיד", יאיר לפיד, למצב המדיני של מדינת ישראל והציג את מדיניותו בתחום הביטחוני מדיני בפני השגרירים והדיפלומטים שהיו בקהל. כמו כן, קרא לפיד לנתניהו להציג את התוכנית שלו כדי שהציבור יוכל להבין את שתי התוכניות.

 

באירוע השתתפו למעלה מ-400 שגרירים, דיפלומטים, נספחים ודוברים, אנשי עסקים בכירים מהארץ ומהעולם ואנשי סגל חוץ של קרוב למאה מדינות ברחבי העולם. בין המדינות שהשתתפו: ארה"ב,אוסטריה, גאנה, שוודיה, ארגנטינה, בלגיה, ברזיל, בולגריה, קנדה, צ'ילה, מצרים, ירדן, דנמרק, אסטוניה, צרפת, גרמניה, סין, אתיופיה, גרמניה, יוון, הודו, איטליה, ניגריה, הולנד, הפיליפינים, בריטניה, ויאטנם ועוד רבות אחרות.

 

בפתח התוכנית הדגיש לפיד כי אינו מבין מה תוכניתו המדינית של נתניהו: " אין זה סוד שביני לבין ראש הממשלה התגלו חילוקי דעות – בעיקר בחזית הדיפלומטית. מדהים לחשוב שאחרי שישבתי כחבר בקבינט הביטחוני עם ראש הממשלה במשך כמעט שנתיים, עדיין איני יכול לתאר את התוכנית שלו לביטחוננו  העתידי ואני לא היחיד, למרבה הצער"

 

במהלך הדברים התייחס לפיד לתהליך המו"מ עם הפלסטינים ואמר: "אני מאמין שיהיה קשה מאוד להגיע להסכם שלום – אבל הסכם כזה אינו מתנה שאנחנו מעניקים לפלסטינים, להפך: היפרדות מהם היא הדרך הטובה ביותר להבטיח את ביטחונה העתידי של המדינה ואת שגשוגה".

עוד אמר: "מדינת ישראל תביס כל אויב שמאיים על ביטחוננו, אך סיפוח של ארבעה מיליון פלסטינים יפגע בביטחון שלנו, יקשה עלינו לשמור על אופייה היהודי והדמוקרטי של המדינה, וימשיך לפגוע ביחסים שלנו עם ארצות הברית ועם הקהילייה הבין-לאומית".

 

יו"ר מפלגת 'יש עתיד' התייחס גם ליחסים עם ארה"ב ואמר: "ארצות הברית, בת בריתנו הקרובה ביותר, מתלבטת, לראשונה בהיסטוריה, אם להטיל וטו על החלטה של האו"ם, זה רק סימן נוסף, והוא אינו הראשון, לנזק המתמשך שנגרם ליחסינו עם ארצות הברית. בשנה האחרונה הזהרתי מפני מצב כזה יותר מפעם אחת; בדיונים של הקבינט הביטחוני ובדיונים פומביים, אך דבר לא נעשה כדי לתקן את הנזק".

 

 בהמשך הדגיש לפיד את המשמעויות החברתיות והכלכליות של היפרדות מהפלסטינים:

"מלבד המשמעות הדיפלומטית, היפרדות היא אינטרס חברתי וכלכלי קריטי עבורנו. היפרדות מהפלסטינים תדחוף את הכלכלה הישראלית קדימה ותאפשר לנו להגיע במהירות לתמ"ג של כמעט 50,000 דולר לנפש".

"אנחנו לא מדברים על שלום – ודאי לא בשנים הראשונות – אלא על הסכם חזק, שיוביל להפרדה ברורה בין שני העמים שלא יכולים לחיות יחד באותה ארץ. הסכם כזה יכול לעבוד רק אם האינטרסים הביטחוניים של ישראל יובטחו במלואם. לא פחות מזה".

 

לפיד הציג את תוכניתו להנעת התהליך המדיני ולמעורבות של מדינות ערב המתונות:  "במקום שיחות דו-צדדיות, עלינו לפעול למען דיאלוג אזורי, אשר יוביל לפתרון אזורי. ללא העולם הערבי המתון שיתערב וייקח אחריות, הפלסטינים לעולם לא יעזו להגיע להסכם. 

בסוף מרץ, מיד אחרי הבחירות בישראל, תתכנס הליגה הערבית בשארם א-שיח' שבמצרים, בנוכחות ראשי המדינות. בראש הכינוס יעמוד נשיא מצרים, הגנרל עבד אל-פתח א-סיסי. זו הזדמנות שאסור לנו להחמיץ.

אחד מהסעיפים על סדר היום של הליגה הערבית הוא מציאת פתרון לסכסוך הישראלי-פלסטיני. מיד אחרי הבחירות אציע לנשיא א-סיסי שראש הממשלה החדש יבוא לשארם א-שיח', אל הליגה הערבית, כדי להכריז על תחילתו של דיאלוג אזורי במטרה למצוא פתרון לסכסוך הישראלי-פלסטיני".

 

לנאום המלא:

אין זה סוד שביני לבין ראש הממשלה התגלעו חילוקי דעות – בעיקר בחזית הדיפלומטית. מדהים לחשוב שאחרי שישבתי כחבר בקבינט הביטחוני עם ראש הממשלה במשך כמעט שנתיים, עדיין איני יכול לתאר את התוכנית שלו לבטחוננו העתידי.

ואני לא היחיד, למרבה הצער.

אני לא חושב שמישהו יכול לומר לאן ראש הממשלה חושב שעלינו להתקדם מכאן. אפילו הוא בעצמו אינו מסוגל להסביר את התכנית שלו, והסיבה היא, כפי שלמדתי במשך השנתיים שבהם ישבתי איתו בקבינט הביטחוני, שאין לו תכנית.

אני, לעומת זאת, רוצה להגדיר היום בבירור את עמדתי, ואני קורא לראש הממשלה לעשות כמוני, כדי שהציבור יוכל להבין את שתי התכניות, לבחון אותן ולדון בהן בימים הבאים.

 

במשך זמן ארוך מדי נסוב הדיון הביטחוני במדינה שלנו סביב שתי טעויות:

השמאל טועה כשהוא מאשים רק את ישראל בכישלון המשא ומתן וזאת מתוך ההנחה הנאיבית והמנוגדת לראיות, שניתן להגיע להסכם שלום בקלות אם רק נאמר "כן" לפלסטינים. 

הימין, מאידך, מאמין בשוגג שכל הסכם יהיה חסר ערך, ושעדיף לשבת בחיבוק ידיים.

הגישה שלי מתבססת על הנחות שונות לחלוטין.

אני מאמין שיהיה קשה מאוד להגיע להסכם שלום – אבל הסכם כזה אינו מתנה שאנחנו מעניקים לפלסטינים, להפך: היפרדות מהם היא הדרך הטובה ביותר להבטיח את ביטחונה העתידי של המדינה ואת שגשוגה.

מדינת ישראל תביס כל אויב שמאיים על ביטחוננו, אך סיפוח של ארבעה מיליון פלסטינים יפגע בביטחון שלנו, יקשה עלינו לשמור על אופייה היהודי והדמוקרטי של המדינה, וימשיך לפגוע ביחסים שלנו עם ארצות הברית ועם הקהילייה הבין-לאומית.

יחסינו עם ארצות הברית ועם שאר מדינות המערב הם נכס אסטרטגי חיוני עבור ישראל. אך הנכס הזה מאבד מערכו תחת שלטונו של ראש הממשלה הנוכחי. זאת הסיבה שהעולם אינו ממהר לדחות את בקשתו של הנשיא עבאס להכרה חד-צדדית במועצת הביטחון של האו"ם. 

ארצות הברית, בת בריתנו הקרובה ביותר, מתלבטת, לראשונה בהיסטוריה, אם להטיל וטו על החלטה שכזו. זה רק סימן נוסף, והוא אינו הראשון, לנזק המתמשך שנגרם ליחסינו עם ארצות הברית. בשנה האחרונה הזהרתי מפני מצב כזה יותר מפעם אחת; בדיונים של הקבינט הביטחוני ובדיונים פומביים, אך דבר לא נעשה כדי לתקן את הנזק.

לפני שלושה שבועות, במהלך דיון בקבינט הביטחוני של ישראל, הראו לנו תמונות זוועה מהטבח שביצעו שני מחבלים פלסטינים בבית הכנסת בירושלים. בתור בן לניצול שואה, הייתי על סף דמעות. תמונות של יהודים עטופים בטליתות, שוכבים מתבוססים בדמם, החזירו אותנו אל הרגעים האפלים ביותר בהיסטוריה היהודית. 

דבר נוסף משך את תשומת לבי, וגם את תשומת לבם של אחרים: הטבח, שבוצע בעזרת גרזנים, היה ללא ספק חיקוי של שיטות הרצח של דאע"ש. הגיבורים של הצעירים הפלסטינים האלה הם אנשים במסכות שחורות.

מפחיד לראות הוכחות לכך שהטרוריסטים של דאע"ש הם האלילים החדשים של הפלסטינים הצעירים, אך גם מדינות ערביות ומנהיגים ערבים רבים שותפים לחששות שלנו מפני דאע"ש ומפני איראן. עובדה זו יוצרת הזדמנויות חדשות עבור דיפלומטיה ישראלית – הזדמנויות שאיננו יכולים להרשות לעצמנו להתעלם מהן.

אנו מבקשים את השינוי הזה כבר זמן מה, אך עלינו לזכור שכל הדרכים מובילות אל אותו פתרון: הישראלים והפלסטינים חייבים להיפרד. פתרון שתי המדינות נתפס אצל הרבה ישראלים כמו מתנה שאנחנו יכולים לתת לפלסטינים, אך הם טועים. היפרדות מהפלסטינים היא אינטרס אסטרטגי ישראלי. 

מלבד המשמעות הדיפלומטית, היפרדות היא אינטרס חברתי וכלכלי קריטי עבורנו. 

היפרדות מהפלסטינים תדחוף את הכלכלה הישראלית קדימה ותאפשר לנו להגיע במהירות לתמ"ג של כמעט 50,000 דולר לנפש. היא תפתח בפנינו שוק חדש שגודלו שווה לזה של אירופה, ותפתח בפנינו שווקים חדשים באירופה עצמה. היא תאפשר לנו להוריד מסים, להגדיל את התקציבים למערכות הבריאות והחינוך, ולסלול את הדרך עבור הדור הבא של אומת הסטארט-אפ.

עם זאת, אין כלכלה ללא ביטחון אמיתי. עלינו להבטיח שיהיה גבול ברור בינינו לבינם, גבול גיאוגרפי, גבול דמוגרפי, גבול בטוח שנוכל להגן עליו. 

אנחנו לא מדברים על שלום – ודאי לא בשנים הראשונות – אלא על הסכם חזק, שיוביל להפרדה ברורה בין שני העמים שלא יכולים לחיות יחד באותה ארץ. הסכם כזה יכול לעבוד רק אם האינטרסים הביטחוניים של ישראל יובטחו במלואם. לא פחות מזה. 

כמובן, יהיה נחמד אם גם שני הצדדים יסמכו זה על זה, אבל אחרי מאה שנות סכסוך, אמון אינו דבר שנכתב בהסכם ומיד נושא פירות. תנו לנו עשר שנים של חיים בנפרד ובביטחון, ואז נוכל לדבר על אמון. ההסכמים שלנו עם מצרים ועם ירדן לא התבססו על אמון, אלא על ערבויות הדדיות ברורות. זאת הסיבה שההסכמים הללו מחזיקים מעמד למרות השינויים באזור.

ישראל לא תתחיל מהלך ארוך וכואב של פינוי התנחלויות מבודדות כדי לאפשר הפרדה, ללא ערבויות יציבות וארוכות טווח לכך שכל הסכם כזה מסמל את סופו של הסכסוך ואת הסרת האיום מגבולותינו. 

מה שמחזיר אותנו לשאלה, איך משיגים את זה? עוד סבב של שיחות בין שני הצדדים לא יהיה שונה מזה שקדם לו. הגיאוגרפיה היא אותה גיאוגרפיה, הפחדים הם אותם פחדים וההיסטוריה היא אותה היסטוריה.

נושא השיחה אינו זה שצריך להשתנות, אלא האנשים שאיתם מדברים.

במקום שיחות דו-צדדיות, עלינו לפעול למען דיאלוג אזורי, אשר יוביל לפתרון אזורי. ללא העולם הערבי המתון שיתערב וייקח אחריות, הפלסטינים לעולם לא יעזו להגיע להסכם. הם חוששים שיתייגו אותם כבוגדים באסלאם ובאתוס הערבי. כשהם צופים בטלוויזיה, הם יכולים לראות מדי יום מה קורה למוסלמים, כאשר מוסלמים קיצוניים אחרים מהם מאמינים שהם בוגדים. כל עוד מדינות ערב אינן יושבות סביב השולחן, הפלסטינים תמיד יהיו חייבים לנקוט את העמדות הנוקשות ביותר.

לא יהיה פתרון ארוך טווח בעזה בלי שמצרים תשחק בו תפקיד מרכזי. לא יהיה פתרון למעמדה העתידי של הגדה המערבית בלי מעורבות של ירדן. אותו הדבר נכון גם לגבי הסדרי ביטחון אזוריים; מצרים וירדן, יחד עם המדינות הערביות המתונות, כמו ערב הסעודית ומדינות המפרץ, חייבות לשחק תפקיד פעיל במשא ומתן כדי להגיע להסכם אזורי.

אף כי הבענו נכונות מלאה לחיות לצד המדינות הללו בשלום, במשך עשרות שנים היינו האויב המרכזי שלהן. אבל היום יש להן אויבים אמיתיים – אויבים שנחושים להפיל את המשטרים שלהן. אלה אותם אויבים שעמם אנחנו מתמודדים – איראן, האחים המוסלמים, חמאס, דאע"ש, אל-קאעידה והאסלאם הקיצוני באופן כללי.

בסוף מרץ, מיד אחרי הבחירות בישראל, תתכנס הליגה הערבית בשארם א-שיח' שבמצרים, בנוכחות ראשי המדינות. בראש הכינוס יעמוד נשיא מצרים, הגנרל עבד אל-פתח א-סיסי. זו הזדמנות שאסור לנו להחמיץ. מצרים ועמה ערב הסעודית מובילות את "ברית המדינות המתונות" – קואליציה לא רשמית של מדינות ערב שיש להן אינטרס  לשתף פעולה עם המערב כדי לבלום את התקדמותו של האסלאם הקיצוני. ישראל צריכה להיות חלק בלתי נפרד מהקואליציה הזו, ויש לנו הרבה מה לתרום למאבק הזה.

אחד מהסעיפים על סדר היום של הליגה הערבית הוא מציאת פתרון לסכסוך הישראלי-פלסטיני. מיד אחרי הבחירות אציע לנשיא א-סיסי שראש הממשלה החדש יבוא לשארם א-שיח', אל הליגה הערבית, כדי להכריז על תחילתו של דיאלוג אזורי במטרה למצוא פתרון לסכסוך הישראלי-פלסטיני. 

לאחר כינוס הליגה הערבית עלינו לכנס פסגה אזורית, בחסות הקהילייה הבין-לאומית ובהובלתה של ארצות הברית, שתוביל להסכם הפרדה בין ישראל לפלסטינים ולדיון בנורמליזציה בין ישראל לעולם הערבי.

הציבור בישראל מביע ספקנות מובנת באשר לרעיון של פינוי התנחלויות מאז ההתנתקות ב-2005. מי יכול להאשים אותנו? עשינו מה שכל העולם רצה שנעשה – יצאנו מעזה – ובמקום לבנות בתי ספר ובתי חולים, הפלסטינים העלו את חמאס לשלטון, בנו מנהרות טרור ואתרים לשיגור טילים, והתקיפו קהילות ישראליות שוחרות שלום.

הסכם אזורי לא יספק לנו פתרון הרמטי נגד הטרור, ואנחנו לא נפקיד את ביטחוננו בידיו של אף גורם אחר. אבל הסכם אזורי יכול לתת למצרים, שכבר פועלת כדי להרגיע את סיני, ולירדנים, שגם הם שמרו על הסכם השלום עמנו, תפקיד בשמירה על הביטחון שלנו.

במקביל, ישראל תתחיל להרגיש את המשמעות הכלכלית של הסכם כזה. העולם הערבי כאזור סחר, כולל מדינות שזקוקות לטכנולוגיה שלנו בתחומי המים, החקלאות והבריאות. התמ"ג שלנו, וההכנסה של כל אדם בישראל, יגדלו.

זה לא יהיה פשוט. זה לא יקרה מיד. ישראל נכוותה בעבר מהסדרים שהופרו. אחרי הסכם אוסלו, חווינו את גל הטרור של 1995. אחרי השיחות בין ברק לערפאת בקמפ דיוויד הגיעה האינתיפאדה השנייה, שגבתה את חייהם של יותר מאלף ישראלים. אחרי ההתנתקות מעזה ב-2005 היו טילים ומנהרות טרור. 

אסור לנו להתעלם מכל זה. אסור לנו להתפשר על הביטחון של אזרחי ישראל, אפילו לא במעט. לכן לא נוכל לצאת לדרך בתהליך מסוג זה ללא תמיכתם של ידידינו בעולם, ובראש ובראשונה ארצות הברית. יחסינו עם ארצות הברית זקוקים לשיקום אחרי נתניהו, אבל ארצות הברית יכולה לשחק תפקיד פעיל ויוזם בפסגה האזורית, בכך שתביא את הצדדים אל שולחן הדיונים ותספק ערבויות לכל התקדמות.

נתחיל לצעוד בשביל הזה מבלי לדעת היכן הוא יסתיים, אבל יש אמת אחת שנכונה בכל מקום שבו חיים בני אדם: מחיר המלחמה גבוה ממחיר התקווה. 

אין לנו, אין לי, זכות לעמוד מנגד בעת שדור נוסף של ישראלים גדל אל תוך סכסוך מתמשך. מלחמה אינה דרך חיים. עלינו לפנות לליגה הערבית ולפתוח במשא ומתן, אשר יוביל להסכם אזורי ולהיפרדות מהפלסטינים. 

כתבות נוספות שיעניינו אותך

ח"כ רול במצעד הגאווה בת"א: "את הכח האדיר שיש פה חייבים לנתב לכח פוליטי שינהיג את ישראל לעתיד טוב ושוויוני יותר"


עשרות פעילי כחול לבן ביחד עם חברי הכנסת מאיר כהן, יעל גרמן, קארין אלהרר, אורנה ברביבאי, מיקי חיימוביץ', יזהר שי, איתן גינזבורג, עידן רול ויוראי להב הרצנו הגיעו לתמוך בקהילה הלהט"בית במסגרת מצעד הגאווה שנערך בתל אביב יפו.

ח"כ רול אמר על הבמה: "אנחנו מרגישים שבשדה הפוליטי יש ניסיון לחזרה אחורה ולהחזיר אותנו לדין תורה וקיצוניים שחושבים שיהדות היא יהדות מפלגת ויהדות היא דבר מקרב ואוהב ומגשר וזו היהדות שלי. התפקיד שלנו זה להיות שגרירים בכל מקום ולתת למאבק הגאה פנים ושם. רק ככה ננצח". 

המשך לקריאה

מטה הנשים של כחול לבן הפגין נגד הפיכת מדינת ישראל למדינת הלכה


מטה הנשים של כחול לבן ביחד עם ליהיא לפיד וחברי הכנסת קארין אלהרר ויוראי להב הרצנו ערך הפגנה ברחבת הבימה ובשדרות רוטשילד בתל אביב, במחאה כנגד מקרים של הדרת נשים והתבטאויות קשות של נבחרי ציבור כנגד נשים.

ח"כ אלהרר: "אם נשתוק מול המקרים האלו- מי שישלם את המחיר יהיו בנינו ובנותינו. מוכרחים להתעורר ולעצור את המצב הזה עכשיו!".

ליהיא לפיד: "המצב הזה מסוכן ואם לא נתעורר עכשיו, נקום למדינת הלכה".

המשך לקריאה

ח"כ לפיד במצעד הגאווה: "לא נעצור עד שהקהילה הגאה תקבל כל זכות שמגיע לה"


עשרות פעילי כחול לבן ביחד עם חברי הכנסת יאיר לפיד, עידן רול, יוראי להב הרצנו, יואב סגלוביץ', איתן גינזבורג ואלון שוסטר לקחו חלק במצעד הגאווה שנערך בירושלים.

ח"כ לפיד: "אנחנו באנו הנה כדי להגיד שלמדינה יש כל מיני זכויות והיא לא תגיד לאף אחד בעולם איך מותר לו או אסור לו לאהוב".

יו"ר התא הגאה, ח"כ עידן רול: "כחול לבן תמשיך להיאבק עד להשגת שוויון זכויות מלא לקהילה הגאה".

המשך לקריאה

ח"כ לפיד לראש הממשלה בהפגנה: "לא ניתן לך להיות ארדואן. לא ניתן לך להרוס את המדינה".


עשרות אלפי אנשים השתתפו בהפגנה שנערכה ברחבת מוזיאון תל אביב נגד יוזמות החקיקה של הקואליציה תחת הכותרת "חומת מגן לדמוקרטיה".

ח"כ יאיר לפיד תקף את כוונתיו של ראש הממשלה בנושא חוק החסינות ופסקת ההתגברות : "לא ניתן לך. לא ניתן לך להיות ארדואן. לא יהיה פה רודן טורקי. לא ניתן. לא ניתן לך להרוס את המדינה. זו גם המדינה שלנו. אנחנו לא נתינים שלך. לא ניתן לך להרוס את בית המשפט העליון. אתה לא מעל החוק". 

 

המשך לקריאה

ח"כ לפיד במהלך סיור במפעל פניציה: "זה צעד ראשון בדרך למדינת הלכה שאסור לתת לו לקרות"


ברקע החרם של חסידות גור על מפעל פיניציה בירוחם וסכנת הפיטורים ההמונית הקיימת במפעל הגיע חבר הכנסת יאיר לפיד, יחד עם חברי הכנסת מאיר כהן ופנינה תמנו שטה לסיור חירום במפעל.

לפיד, כהן ותמנו שטה נפגשו עם יו"ר מנכ"ל המפעל אמנון כהן שפרס בפניהם את המצב בו שורר המפעל.

לאחר מכן נערך סיור במפעל שבמהלכו אמר לפיד: "זה צעד ראשון בדרך למדינת הלכה שאסור לתת לו לקרות. יש כאן ניסיון לכפות, כפייה דתית שתגרום לפיטורים של עובדים וסגירה של מפעל בישראל  באזור שגם ככה סובל ממצוקה של תעסוקה ותעשייה". 

המשך לקריאה

לפיד וגנץ הציגו את התכנית הכלכלית של כחול לבן


במסגרת מסיבת עיתונאים שערכו המועמד לראשות הממשלה מטעם כחול לבן, בני גנץ, ושותפו הבכיר, יאיר לפיד חשפו את עיקרי התוכנית הכלכלית- חברתית של כחול לבן תוך התמקדות בשלושה נושאים מרכזיים: הבריאות, החינוך והתחבורה.

גנץ: "אנחנו לא מביאים הכרזת גדולות אלא תוכניות משמעותיות שנוכל לקדם כך שנתוני המאקרו לא יעמדו לבד, אלא קודם כל טובת האזרח".

לפיד: "הממשלה בראשות נתניהו לא רואה את האזרחים ממטר.סדר העדיפויות של נתניהו הוא נתניהו. סדר העדיפויות שלנו יהיה אזרח ישראל. אנחנו נוביל לשינוי, ובעיקר נעבוד קשה בשבילכם". 

המשך לקריאה

מנהיגי כחול לבן סיירו בשדרות ובעוטף עזה


ראשי רשימת כחול לבן, בני גנץ, יאיר לפיד, משה בוגי יעלון וגבי אשכנזי, סיירו בשדרות וביישובי עוטף עזה.
בני גנץ: "כאשר נרכיב את הממשלה נשנה את המדיניות הנרפית הזאת ונפעיל מדיניות מאוד קשוחה ונחושה. אנחנו דורשים את השקט ולא מוכנים בשום פנים ואופן להתפשר על ביטחון התושבים".
יאיר לפיד: "הרתעה משיגים בכוח ורק בכוח. הקבינט שבו שלושתנו ישבנו השיג כך הרתעה לשלוש וחצי שנים - את ההרתעה הזו אנחנו נחזיר". 

המשך לקריאה

מנהיגי כחול לבן ערכו סיור בצפון


מנהיגי רשימת "כחול-לבן", בני גנץ, יאיר לפיד, גבי אשכנזי ומשה (בוגי) יעלון, ערכו סיור בצפון בו נפגשו עם חקלאים, ראשי הרשויות ולאחר מכן ביקרו בתצפית על סוריה.

יו"ר המפלגה, בני גנץ: "נמצאים לפניכם שלושה רמטכ"לים ושר לשעבר עם ניסיון מדיני - 117 שנות ניסיון ביטחוני. אנחנו נדע לטפל בכל איום בכל אחת מהזירות ככל שיידרש. נבנה קבינט מאוזן, אחראי ותקיף".

ח"כ לפיד: "חלק מהעובדה שאנחנו פה זה כדי להזכיר לעולם כולו שאנחנו את רמת הגולן לא נחזיר לעולם. לישראל יש ריבונות על רמת הגולן, ותמיד תהיה ריבונות על רמת הגולן". 

המשך לקריאה

ח"כ לפיד על האיחוד עם בני גנץ: "אנחנו בוחרים אחד בשני ובאזרחי ישראל"

מנהיגי רשימת "כחול-לבן", בני גנץ, יאיר לפיד, גבי אשכנזי ומשה (בוגי) יעלון, ערכו מסיבת עיתונאים מיוחדת בעקבות האיחוד ביניהם.

בני גנץ: "זה ערב מכונן בתולדות ישראל. את תמונת האחדות שאתם רואים על הבמה, לא ראינו בארץ עשרות שנים".

ח"כ לפיד: "יש פה הזדמנות היסטורית לשנות את כל סדר העדיפויות במדינה, ולשנות את הדרך שבה אנחנו מתייחסים אחד לשני. להזכיר לכולנו שאנחנו משפחה". 

המשך לקריאה

יש עתיד התאחדה עם מפלגת חוסן לישראל


מתוך אחריות לאומית, החליטו בני גנץ, יאיר לפיד ובוגי יעלון על הקמת רשימה מאוחדת אשר תהווה את מפלגת השלטון החדשה של ישראל.


מפלגת השלטון החדשה תעמיד נבחרת מנהיגים בטחונית וחברתית חדשה שתבטיח את בטחון המדינה, ותחבר מחדש את חלקי העם ואת החברה הישראלית המשוסעת.

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך