הצטרפו אלינו!

יש עתיד למאבק במשבר האקלים

07 מרץ 2021 20:07 | יש עתיד

מפלגת 'יש עתיד' הציגה תכנית חילוץ ירוקה לטיפול במשבר האקלים והגנה על הסביבה. את התכנית הציגו יו"ר המפלגה יאיר לפיד וחה"כ יוראי להב הרצנו האחראי על תחום האקלים במפלגה.

במסגרת תכנית החילוץ יושקעו כ-6 מיליארד ₪ בשלושה תחומים עיקריים:

- פיתוח תשתיות אנרגיה מתחדשות.
- שיפור והנגשה של התחבורה הציבורית.
- התחדשות עירונית והשקעה בריאות ירוקות בערים.

 

כמו כן, התחייב לפיד כי ממשלה בראשותו תתחייב לאמץ תכנית עבודה כדי לעמוד ביעד העל – איפוס פליטות פחמן עד 2050. בנוסף, 'יש עתיד' תוביל חקיקת חוק מסגרת אקלימי, תמנה שגריר לענייני אקלים, שיבנה את הקשר עם כל המדינות שעוסקות בנושא, ומעל הכל תקים "מועצת אקלים" במשרד ראש הממשלה, שתפקח על הטמעת כל התוכניות האלה בתוך מדיניות הממשלה.


יו"ר המפלגה לפיד אמר בהצגת התכנית: "העשור האחרון הוא העשור החם ביותר בתולדות כדור הארץ. בני האדם עשו את זה. אנחנו צריכים לוודא שלילדים שלנו יהיה אוויר שאפשר לנשום, מים שאפשר לשתות. אנחנו צריכים לתת להם במתנה, את מה שלנו היה טבעי ומובן."
לאחר מכן הציג חה"כ יוראי להב הרצנו את פרטי התכנית: "תכנית הפעולה הסביבתית של יש עתיד היא למעשה תכנית להזנקת הכלכלה: ליצירת אלפי מקומות עבודה איכותיים, השקעות במחקר ופיתוח, בחדשנות הישראלית, במנועי הצמיחה שיניעו חזרה את מנועי המשק שלנו. צעדים שיקטינו את יוקר החייה, יגדילו את הפריון בעבודה, ישפרו את התחרותיות. זאת, לצד לשיפור הבריאות ואיכות החיים על ידי אוויר ומים נקיים, מזון בריא, שיפור החוסן והעמידות של ערים וקהילות בישראל."


ד"ר אורי שרון מהאגודה הישראלית לאקולוגיה ומדעי הסביבה ובית הספר למשפטים בבר אילן סייע בכתיבת התכנית, והסביר את נחיצותה: "משבר האקלים הוא איום אסטרטגי על ישראל. כשמדינות אחרות משקיעות במעבר לייצור מתקדם ולא מזהם, לפיתוח אנרגיות מתחדשות וטכנולוגיות ירוקות, הן פותחות פער שיהיה לנו מאוד קשה לסגור אותו. אני מברך את יש עתיד ואת העומד בראשה, יאיר לפיד על העמידה לצד המדע והמדענים, על האימוץ של תכנית כלכלית-אקלימית ועל המחויבות לעתיד ילדינו."

קראו עוד על מצע הגנת הסביבה והקיימות של יש עתיד>>>

כתבות נוספות שיעניינו אותך

התחנה הבאה: ממשלה שפויה

האוטובוס של יש עתיד חוזר לכבישים ועד יום הבחירות יסיירו בו חברי הכנסת בכל רחבי הארץ

המשך לקריאה

יש עתיד לספורט בישראל

יו"ר מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד: "כל ילד בארץ צריך חוג ספורט אחד בחינם"

המשך לקריאה

על מה נדבר ביום האישה

ביום האישה הזה - בשנת 2021 - על מה נדבר? האם נדבר על כל ההצלחות - על כך שהפמיניזם הוא המהפכה המוצלחת ביותר ב-100 השנים האחרונות? על ההישגים במלחמה על זכויות, שוויון, שיח וביטחון?

המשך לקריאה

"ישראל צריכה עוד שדה תעופה גדול והוא צריך להיות בנבטים"

יש עתיד, הציגה בנבטים את תוכניתה להקמתו של שדה תעופה בינלאומי בנגב. באירוע הדגיש יו"ר המפלגה יאיר לפיד את חשיבות הקמת שדה התעופה לפיתוח האזור, התיירות והעסקים:

המשך לקריאה

שני מצטרפים חדשים למפלגת יש עתיד

השבוע הצטרפו אל יש עתיד שני תומכים בולטים מקרב השלטון המקומי. ראשון שבהם היה אמיר כוכבי - ראש עיריית הוד השרון. כוכבי, בן 40, בעל נסיון עבר בעבודה פרלמנטרית, ומכהן בתפקיד משנת 2018.

המשך לקריאה

מאבק בפשיעה החמורה והאלימות בחברה הערבית

היום (א') הצגנו את תכנית העבודה של 'יש עתיד' למען האזרחים הוותיקים. יו"ר מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד, פתח את האירוע ואמר: ״לא ננוח עד שאנשים מעל גיל 60 יקבלו את מה שמגיע להם מהמדינה שבנו״.

המשך לקריאה

המצע שלנו בשבילכם

את מצע יש עתיד התחלנו לכתוב ב-2012 ואנחנו ממשיכים כל הזמן. הוא מורכב משני יסודות. אחד יציב, קשיח ועקרוני. השני סקרן, ערני, כמעט חסר מנוחה. המצע שלנו מכיל עקרונות ברזל שלא נזוז מהם לעולם, אבל הוא גם מסמך חי, משתנה, מתפתח.

המשך לקריאה

נבחרת יש עתיד לכנסת ה-24

השבוע הגשנו את רשימת 'יש עתיד' בבחירות לכנסת ה-24. אחרי שהוגשה הרשימה לוועדת הבחירות המרכזית, הציג יו"ר המפלגה יאיר לפיד את נבחרת המועמדים, ואמר כי זו "רשימה מנוסה ויעילה של מקצוענים שבאים לעבוד".

המשך לקריאה

יש עתיד לגיל השלישי

היום (א') הצגנו את תכנית העבודה של 'יש עתיד' למען האזרחים הוותיקים. יו"ר מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד, פתח את האירוע ואמר: ״לא ננוח עד שאנשים מעל גיל 60 יקבלו את מה שמגיע להם מהמדינה שבנו״.

המשך לקריאה

יש עתיד למרחב הכפרי ולהתיישבות העובדת בישראל

מפלגת 'יש עתיד' הציגה השבוע את ״תוצרת הארץ״ - מטה ההתיישבות העובדת של המפלגה. את אירוע ההשקה הובילו יו"ר המפלגה יאיר לפיד

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך