הצטרפו אלינו!

יש עתיד למאבק במשבר האקלים

07 מרץ 2021 20:07 | יש עתיד

מפלגת 'יש עתיד' הציגה תכנית חילוץ ירוקה לטיפול במשבר האקלים והגנה על הסביבה. את התכנית הציגו יו"ר המפלגה יאיר לפיד וחה"כ יוראי להב הרצנו האחראי על תחום האקלים במפלגה.

במסגרת תכנית החילוץ יושקעו כ-6 מיליארד ₪ בשלושה תחומים עיקריים:

- פיתוח תשתיות אנרגיה מתחדשות.
- שיפור והנגשה של התחבורה הציבורית.
- התחדשות עירונית והשקעה בריאות ירוקות בערים.

 

כמו כן, התחייב לפיד כי ממשלה בראשותו תתחייב לאמץ תכנית עבודה כדי לעמוד ביעד העל – איפוס פליטות פחמן עד 2050. בנוסף, 'יש עתיד' תוביל חקיקת חוק מסגרת אקלימי, תמנה שגריר לענייני אקלים, שיבנה את הקשר עם כל המדינות שעוסקות בנושא, ומעל הכל תקים "מועצת אקלים" במשרד ראש הממשלה, שתפקח על הטמעת כל התוכניות האלה בתוך מדיניות הממשלה.


יו"ר המפלגה לפיד אמר בהצגת התכנית: "העשור האחרון הוא העשור החם ביותר בתולדות כדור הארץ. בני האדם עשו את זה. אנחנו צריכים לוודא שלילדים שלנו יהיה אוויר שאפשר לנשום, מים שאפשר לשתות. אנחנו צריכים לתת להם במתנה, את מה שלנו היה טבעי ומובן."
לאחר מכן הציג חה"כ יוראי להב הרצנו את פרטי התכנית: "תכנית הפעולה הסביבתית של יש עתיד היא למעשה תכנית להזנקת הכלכלה: ליצירת אלפי מקומות עבודה איכותיים, השקעות במחקר ופיתוח, בחדשנות הישראלית, במנועי הצמיחה שיניעו חזרה את מנועי המשק שלנו. צעדים שיקטינו את יוקר החייה, יגדילו את הפריון בעבודה, ישפרו את התחרותיות. זאת, לצד לשיפור הבריאות ואיכות החיים על ידי אוויר ומים נקיים, מזון בריא, שיפור החוסן והעמידות של ערים וקהילות בישראל."


ד"ר אורי שרון מהאגודה הישראלית לאקולוגיה ומדעי הסביבה ובית הספר למשפטים בבר אילן סייע בכתיבת התכנית, והסביר את נחיצותה: "משבר האקלים הוא איום אסטרטגי על ישראל. כשמדינות אחרות משקיעות במעבר לייצור מתקדם ולא מזהם, לפיתוח אנרגיות מתחדשות וטכנולוגיות ירוקות, הן פותחות פער שיהיה לנו מאוד קשה לסגור אותו. אני מברך את יש עתיד ואת העומד בראשה, יאיר לפיד על העמידה לצד המדע והמדענים, על האימוץ של תכנית כלכלית-אקלימית ועל המחויבות לעתיד ילדינו."

קראו עוד על מצע הגנת הסביבה והקיימות של יש עתיד>>>

כתבות נוספות שיעניינו אותך

ניוזלטר יש עתיד 2.1-9.1.2022

בפרק הזמן בו ניתן היה להגיש מועמדות לתפקיד יו"ר יש עתיד הוגשה מועמדות אחת העומדת בתנאי תקנון המפלגה - על-ידי יו"ר המפלגה המכהן, שר החוץ חה"כ יאיר לפיד. 

 

המשך לקריאה

הודעה מטעם ועדת הבחירות

בפרק הזמן בו ניתן היה להגיש מועמדות לתפקיד יו"ר יש עתיד הוגשה מועמדות אחת העומדת בתנאי תקנון המפלגה - על-ידי יו"ר המפלגה המכהן, שר החוץ חה"כ יאיר לפיד. 

 

המשך לקריאה

הודעה על בחירת יו"ר למפלגה

בהתאם לתקנון המפלגה, ולהחלטת ועדת הבחירות, ועידת יש עתיד הראשונה שתתכנס ביום 4.1.2022 תבחר יושב ראש למפלגה.

המשך לקריאה

הושלמה בחירת חברי ועידת יש עתיד הראשונה

הושלמה בחירת חברי ועידת יש עתיד הראשונה.

 

חברי מפלגה שהגישו ערר קיבלו הודעת דוא"ל אישית ובה מענה לערר שהוגש.

 

כל חברי ועידת יש עתיד הראשונה קיבלו הודעת דוא"ל על מועד כינוס הוועידה הראשונה.

המשך לקריאה

תהליך ועדת ערר

בהתאם לסעיף 39 לתקנון המפלגה, חבר מפלגה הכשיר להיבחר כחבר ועידה, ולא קיבל הודעה מראש המטה אליו הוא משתייך כי נבחר לוועידה עד ליום 5.12.2021, רשאי להגיש ערר לוועדת הבחירות בין הימים 6.12.2021 - 8.12.2021.

המשך לקריאה

הודעה לפעילי המפלגה

בהתאם לתקנון המפלגה, בימים אלה מתנהל הליך בחירת פעילי המפלגה שישמשו כחברי הוועידה הראשונה של המפלגה.

המשך לקריאה

שרת הכלכלה אורנה ברביבאי, הגיעה לירדן על מנת לחתום על הסכם יחד עם שר התעשייה והמסחר הירדני

שרת הכלכלה אורנה ברביבאי, הגיעה לירדן על מנת לחתום יחד עם שר התעשייה והמסחר הירדני, על הסכם סחר המסדיר העברת סחורות מירדן לרשות הפלסטינית. שוב הסתבר כי כאשר מתקיים דיאלוג, אפשר להתגבר על חסמים ולהבטיח שיתופי פעולה לטובת כל הצדדים. כלכלה היא גשר ליצירת הזדמנויות ולקידום אינטרסים הדדיים המחזקים את היציבות האיזורית.

המשך לקריאה

יו"ר יש עתיד ושר החוץ יאיר לפיד על העברת התקציב:

מילת המפתח של הרגע הזה היא אחריות. לקחנו אחריות. מה שהביא אותנו לרגע הזה היא היכולת לגשר על פערים, לנהל משברים, לא לראות בעיניים - העיקר להגיע למטרה.

המשך לקריאה

העלאת שכר חיילי החובה

חה״כ רם בן ברק, יו״ר ועדת החוץ והביטחון קיים ישיבת ועדה בהשתתפות הרמטכ״ל - רא״ל אביב כוכבי.

המשך לקריאה

הבטחנו ומקיימים: צעד ראשון בדרך לחוק דמי אבטלה לעצמאים

יש עתיד מקדמת כבר שנים את נושא העצמאיים, הצעת החוק דמי אבטלה לעצמאיים עברה בקריאה טרומית.

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך

מה עשינו