הצטרפו אלינו!

יש עתיד למאבק במשבר האקלים

07 מרץ 2021 20:07 | יש עתיד

מפלגת 'יש עתיד' הציגה תכנית חילוץ ירוקה לטיפול במשבר האקלים והגנה על הסביבה. את התכנית הציגו יו"ר המפלגה יאיר לפיד וחה"כ יוראי להב הרצנו האחראי על תחום האקלים במפלגה.

במסגרת תכנית החילוץ יושקעו כ-6 מיליארד ₪ בשלושה תחומים עיקריים:

- פיתוח תשתיות אנרגיה מתחדשות.
- שיפור והנגשה של התחבורה הציבורית.
- התחדשות עירונית והשקעה בריאות ירוקות בערים.

 

כמו כן, התחייב לפיד כי ממשלה בראשותו תתחייב לאמץ תכנית עבודה כדי לעמוד ביעד העל – איפוס פליטות פחמן עד 2050. בנוסף, 'יש עתיד' תוביל חקיקת חוק מסגרת אקלימי, תמנה שגריר לענייני אקלים, שיבנה את הקשר עם כל המדינות שעוסקות בנושא, ומעל הכל תקים "מועצת אקלים" במשרד ראש הממשלה, שתפקח על הטמעת כל התוכניות האלה בתוך מדיניות הממשלה.


יו"ר המפלגה לפיד אמר בהצגת התכנית: "העשור האחרון הוא העשור החם ביותר בתולדות כדור הארץ. בני האדם עשו את זה. אנחנו צריכים לוודא שלילדים שלנו יהיה אוויר שאפשר לנשום, מים שאפשר לשתות. אנחנו צריכים לתת להם במתנה, את מה שלנו היה טבעי ומובן."
לאחר מכן הציג חה"כ יוראי להב הרצנו את פרטי התכנית: "תכנית הפעולה הסביבתית של יש עתיד היא למעשה תכנית להזנקת הכלכלה: ליצירת אלפי מקומות עבודה איכותיים, השקעות במחקר ופיתוח, בחדשנות הישראלית, במנועי הצמיחה שיניעו חזרה את מנועי המשק שלנו. צעדים שיקטינו את יוקר החייה, יגדילו את הפריון בעבודה, ישפרו את התחרותיות. זאת, לצד לשיפור הבריאות ואיכות החיים על ידי אוויר ומים נקיים, מזון בריא, שיפור החוסן והעמידות של ערים וקהילות בישראל."


ד"ר אורי שרון מהאגודה הישראלית לאקולוגיה ומדעי הסביבה ובית הספר למשפטים בבר אילן סייע בכתיבת התכנית, והסביר את נחיצותה: "משבר האקלים הוא איום אסטרטגי על ישראל. כשמדינות אחרות משקיעות במעבר לייצור מתקדם ולא מזהם, לפיתוח אנרגיות מתחדשות וטכנולוגיות ירוקות, הן פותחות פער שיהיה לנו מאוד קשה לסגור אותו. אני מברך את יש עתיד ואת העומד בראשה, יאיר לפיד על העמידה לצד המדע והמדענים, על האימוץ של תכנית כלכלית-אקלימית ועל המחויבות לעתיד ילדינו."

קראו עוד על מצע הגנת הסביבה והקיימות של יש עתיד>>>

כתבות נוספות שיעניינו אותך

בואו ניקח אחריות - יחד

אם האזרחים והממשלה יעבדו יחד, נמנע את הסגר, נפתח את שנת הלימודים.
איך עושים את זה?
חיסונים, מסיכות, תו ירוק. איזון נכון בין הבריאות לכלכלה.

המשך לקריאה

לראשונה מזה שלוש שנים, הממשלה אישרה את תקציב המדינה.

הממשלה ה-36 הביאה הבוקר בשורה גדולה לישראל במגוון תחומי החיים. לאחר שלוש וחצי שנים של שיתוק, עבר הבוקר תקציב חברתי שידאג לחלשים ויחזק את הכלכלה הישראלית.

המשך לקריאה

התחלה חדשה באירופה

עברו הרבה יותר מעשר שנים בהן לא דיבר אף שר ישראלי בפני כנס שרי החוץ של האיחוד. עכשיו הדברים משתנים. יש ממשלה חדשה, אנרגיה חדשה, הגיע הזמן להתחלה חדשה.

המשך לקריאה

בשורה עבור כל ישראלי שמאמין בשוויון

בג"ץ זיהה את העוול שטמון בתהום שנפערה בין זעקת הציבור לבין הממשלה הקודמת. כעת נפעל כדי שהתינוקות הבאים להורים גאים יוולדו מוקפים חום ואהבה ורופאים דוברי עברית. פורסם לראשונה ב-ynet

המשך לקריאה

צפו: יו"ר יש עתיד ושר החוץ, יאיר לפיד התייחס בפתח ישיבת הסיעה לחוק האזרחות:

אם האופוזיציה תצביע נגד החוק, היא תוכיח שיותר חשוב לה להיות נגד הממשלה, מאשר להיות בעד המדינה.

המשך לקריאה

ילדיו של אברהם אוהבים כדורגל

סיכום ביקור היסטורי באיחוד האמירויות>>‌‌ ‌‌

המשך לקריאה

אירוע מיוחד לציון חודש הגאווה בראשות סגן שר החוץ עידן רול

סגן שר החוץ עידן רול: "כדי ליצור שינוי צריך אנשים רבים מכלל זירות החיים. שינוי יכול להיעשות על ידי מחוקקים ודיפלומטים, עיתונאים ואמנים, אבל לא פחות מכך על ידי אנשים שעובדים בהייטק או במשרות שונות ומבקשים ממנהלי הHR שלהם לערוך אירוע גאווה במשרד. אתה לא חייב להיות אקטיבסט חברתי כדי להיות חלק חשוב בשינוי".

המשך לקריאה

הודעה משותפת למשרד להגנת הסביבה, משרד האנרגיה, משרד התחבורה ומשרד הכלכלה:

שרת הכלכלה אורנה ברביבאי, שרת האנרגיה קארין אלהרר, השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג ושרת התחבורה מרב מיכאלי מצהירות: "נשתף פעולה בנושא מדיניות האקלים של ישראל, כדי להוביל להפחתה של 85% בפליטות גזי החממה של ישראל עד 2050"

המשך לקריאה

לאור המחירים הגבוהים לחופשות בישראל החליט שר התיירות יואל רזבוזוב, לא להמשיך את הקמפיין הקורא לחופשה עירונית בישראל

עוד בטרם נכנס שר התיירות יואל רזבוזוב לתפקידו יצא משרד התיירות בקמפיין בערוצי התקשורת המעודד חופשה בערים בישראל. אלא שמאז עלו מחירי החופשות, זאת בין היתר בגלל משבר הקורונה, העלויות הגבוהות, החוסר בעובדים ומגבלות הכניסה לישראל.

המשך לקריאה

סדרת שיתופי פעולה של השרה לשוויון חברתי

כחלק ממשלת האחדות והרצון לעבוד למען אזרחי מדינת ישראל, קידמה בשבוע האחרון השרה לשוויון חברתי, ח"כ מירב כהן, פעולות משותפות יחד עם שר האוצר, אביגדור ליברמן ושרת הפנים, איילת שקד.

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך