הצטרפו אלינו!

יש עתיד למאבק במשבר האקלים

07 מרץ 2021 20:07 | יש עתיד

מפלגת 'יש עתיד' הציגה תכנית חילוץ ירוקה לטיפול במשבר האקלים והגנה על הסביבה. את התכנית הציגו יו"ר המפלגה יאיר לפיד וחה"כ יוראי להב הרצנו האחראי על תחום האקלים במפלגה.

במסגרת תכנית החילוץ יושקעו כ-6 מיליארד ₪ בשלושה תחומים עיקריים:

- פיתוח תשתיות אנרגיה מתחדשות.
- שיפור והנגשה של התחבורה הציבורית.
- התחדשות עירונית והשקעה בריאות ירוקות בערים.

 

כמו כן, התחייב לפיד כי ממשלה בראשותו תתחייב לאמץ תכנית עבודה כדי לעמוד ביעד העל – איפוס פליטות פחמן עד 2050. בנוסף, 'יש עתיד' תוביל חקיקת חוק מסגרת אקלימי, תמנה שגריר לענייני אקלים, שיבנה את הקשר עם כל המדינות שעוסקות בנושא, ומעל הכל תקים "מועצת אקלים" במשרד ראש הממשלה, שתפקח על הטמעת כל התוכניות האלה בתוך מדיניות הממשלה.


יו"ר המפלגה לפיד אמר בהצגת התכנית: "העשור האחרון הוא העשור החם ביותר בתולדות כדור הארץ. בני האדם עשו את זה. אנחנו צריכים לוודא שלילדים שלנו יהיה אוויר שאפשר לנשום, מים שאפשר לשתות. אנחנו צריכים לתת להם במתנה, את מה שלנו היה טבעי ומובן."
לאחר מכן הציג חה"כ יוראי להב הרצנו את פרטי התכנית: "תכנית הפעולה הסביבתית של יש עתיד היא למעשה תכנית להזנקת הכלכלה: ליצירת אלפי מקומות עבודה איכותיים, השקעות במחקר ופיתוח, בחדשנות הישראלית, במנועי הצמיחה שיניעו חזרה את מנועי המשק שלנו. צעדים שיקטינו את יוקר החייה, יגדילו את הפריון בעבודה, ישפרו את התחרותיות. זאת, לצד לשיפור הבריאות ואיכות החיים על ידי אוויר ומים נקיים, מזון בריא, שיפור החוסן והעמידות של ערים וקהילות בישראל."


ד"ר אורי שרון מהאגודה הישראלית לאקולוגיה ומדעי הסביבה ובית הספר למשפטים בבר אילן סייע בכתיבת התכנית, והסביר את נחיצותה: "משבר האקלים הוא איום אסטרטגי על ישראל. כשמדינות אחרות משקיעות במעבר לייצור מתקדם ולא מזהם, לפיתוח אנרגיות מתחדשות וטכנולוגיות ירוקות, הן פותחות פער שיהיה לנו מאוד קשה לסגור אותו. אני מברך את יש עתיד ואת העומד בראשה, יאיר לפיד על העמידה לצד המדע והמדענים, על האימוץ של תכנית כלכלית-אקלימית ועל המחויבות לעתיד ילדינו."

קראו עוד על מצע הגנת הסביבה והקיימות של יש עתיד>>>

כתבות נוספות שיעניינו אותך

מלבד הצעת החוק להקמת ועדת חקירה ממלכתית לאסון מירון, יש עתיד תעלה בוועדה המסדרת את הצעות החוק להגבלת כהונת ראש ממשלה, ולמניעת הטלת המנדט למי שהוגש נגדו כתב אישום

במסגרת סיכום ‏שגובש היום בין נציגי סיעות גוש השינוי נקבע שביום שני הקרוב תעלה יו"ר הוועדה המסדרת, ח"כ קארין אלהרר שורת חוקים לקבלת פטור מחובת הנחה ובראשם "הצעת חוק להקמת ועדת חקירה ממלכתית לאירועי אסון הילולת הרשב"י בהר מירון", שביוזמת כל חברי סיעת יש עתיד.

המשך לקריאה

אילו הייתה לנו ממשלה

אילו היתה לנו ממשלה, היא היתה ממנה לפני שנתיים מפכ"ל חזק, נותנת לו תקציב ושולחת אותו להקים כוחות משימה שיטפלו במוקדי הצרות הידועות: האלימות בחברה הערבית, ארגוני הפשיעה הלאומנית (מלה פמיליה ולהב״ה עד מתפרעי עכו ולוד), השחיתות השלטונית.

המשך לקריאה

הקמת ממשלה היא אף פעם לא אירוע פשוט. לא כולם יקבלו מה שהם רוצים. אבל יש הבנה שכולנו שותפים לה. כולנו מבינים שהמדינה צריכה שינוי כיוון.

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד בפתח ישיבת הסיעה:אין גבול שנתניהו לא חוצה כדי לפלג את החברה הישראלית ולגרור אותנו לבחירות חמישיות, אבל זה מתהפך עליו. במקום שזה יחליש אותנו, זו תזכורת למה מוכרחים ממשלת אחדות.

המשך לקריאה

ח"כ מירב כהן השיקה מוקד סיוע למבוגרים להשתלב בשוק התעסוקה.

השרה לשוויון חברתי לשעבר, ח"כ מירב כהן הוציאה אל הפועל מוקד המחבר בין מעסיקים מובילים במשק למחפשי עבודה מבוגרים בגילאי 60 ומעלה.

המשך לקריאה

דואגים לציבור העצמאים בישראל

ח"כ ולדימיר בליאק, שהקים את מטה העצמאים והעסקים הקטנים ביש עתיד, ממשיך בעשייתו הברוכה לטובת ציבור העצמאים בישראל. הצעת חוק שהגיש מבקשת לגשר על הפער הקיים בכל הנוגע לזכויותיהם הסוציאליות ולדמי המחלה, אל מול ציבור השכירים בישראל.

המשך לקריאה

הכול שווים בפני החוק – ח"כ, האלוף (במיל') אלעזר שטרן הגיש את חוק השוויון.

התיקון לחוק אותו הגיש ח"כ אלעזר שטרן, מעגן במסגרת חוק-יסוד, את הזכות לשוויון ואת האיסור על הפליה. זאת על ידי תיקון פשוט אבל חשוב לפיו מוסיפים את המילה "שוויון" לחוק כבוד האדם וחירותו.

המשך לקריאה

יו"ר יש עתיד בהצהרה מיוחדת לתקשורת אחרי קבלת המנדט מהנשיא

ממשלת אחדות ישראלית היא לא פשרה – היא מטרה. זה מה שהמדינה זקוקה לו עכשיו. זו תהיה ממשלה מורכבת, אבל תהיה לה מטרה פשוטה: להוציא אותנו מהמשבר. ממשבר הקורונה, מהמשבר הכלכלי, מהמשבר הפוליטי, בעיקר מהמשבר בתוכנו, בתוך עם ישראל.

המשך לקריאה

מנכ"ל בית הנשיא מר הראל טובי הגיע לביתו של יו"ר יש עתיד יאיר לפיד והגיש לו את המנדט להרכבת הממשלה, בשם נשיא המדינה.

בהודעתו על העברת המנדט מנתניהו ללפיד, אמר נשיא המדינה ריבלין: "על בסיס ההמלצות שקיבלתי מסיעות הכנסת, ומתוקף סמכותי, על פי סעיף 9 של חוק יסוד: הממשלה

המשך לקריאה

חברת הכנסת קארין אלהרר מונתה לתפקיד יו"ר הוועדה המסדרת.

עם קבלת המנדט מנשיא המדינה הוחלט כי ח"כ קארין אלהרר תשמש כיושבת ראש הוועדה המסדרת מטעם יש עתיד. ח"כ אלהרר שכיהנה בעבר בתפקיד יושבת ראש הוועדה לביקורת המדינה, תמשיך לפעול במסירות למען האינטרס של כלל הציבור בישראל.

המשך לקריאה

היה ניתן למנוע את האסון, אלף כתובות היו על הקיר. יהי זכרם ברוך

דמי אחינו צועקים אלינו מן האדמה.
--
הרב יצחק בצרי, שאיבד שלושה מבני משפחתו באסון הנורא הזה, זעק אתמול שהוא תובע ועדת חקירה ממלכתית. אי אפשר להתעלם ממנו. אני מצטרף לקריאת

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך