הצטרפו אלינו!

ח''כ קארין אלהרר

ח"כ קארין אלהרר

נולדה בשנת 1977. נשואה ואם לילד. תושבת ראשון לציון.
ח"כ מטעם סיעת 'יש עתיד' בכנסת ה- 19.
עד להצטרפותה למפלגת 'יש עתיד' ניהלה את מערך הקליניקות המשפטיות באוניברסיטת בר אילן.
בעלת תואר במשפטים מהמכללה למנהל; תואר שני במשפטים עם התמחות בזכויות אדם ואזרח באוניברסיטת Washington College of Law American University שבארה"ב.

 

הקימה את השדולה לשילוב ילדים עם מוגבלויות במערכת החינוך, פעלה להשגת שוויון הזדמנויות ולצמצום פערים בשירותים הניתנים על ידי המדינה בין מרכז לפריפריה. קידמה תיקוני חקיקה ורפורמות להגנה על זכויותיהם ושילובם של אנשים עם מוגבלויות בחברה הישראלית בכל תחומי החיים, לרבות חינוך, פנאי, תעסוקה ומגורים בקהילה.
קידמה חקיקה להסדרת מערך האומנה בישראל, במטרה לעודד עד כמה שניתן השארת ילדים במעגל המשפחתי העוטף ולהפחית את מספר הילדים המופנים למוסדות ופנימיות או למשפחות שאינן מוכרות להם. החוק אושר בקריאה ראשונה.
שימשה יו"ר הוועדה המיוחדת לחוק השידור הציבורי, להקמת תאגיד שידור ציבורי חדש. בעקבות אישור החוק יבוטלו החל מחודש מרץ 2015 תשלומי אגרת הטלוויזיה, בסך 345 שקלים בשנה.
 

קארין אלהרר היא עורכת דין ופעילה חברתית. עמדה בראש מערך הקליניקות המשפטיות באוניברסיטת בר אילן והביאה להקמת שתי קליניקות נוספות - הקליניקה לזכויות קשישים וניצולי שואה והקליניקה למשפט עברי. לפני כן ניהלה את הקליניקה המשפטית לזכויות אנשים עם מוגבלויות, והייתה שותפה להליכי חקיקה ממשלתית לקידום זכויותיהם של אנשים עם מוגבלויות.
 

פעלה במסגרת ארגונים שונים המייצגים אוכלוסיות מוחלשות בישראל, ביניהם ארגון "קשר" המייצג אנשים עם מוגבלויות וארגון "מידות" הבוחן אפקטיביות של עמותות. כמו כן, הייתה ממייסדי "התנועה למלחמה בעוני" הפועלת למתן סיוע משפטי למעוטי יכולת כלכלית וממקימי תכנית "שכר מצווה" למתן סיוע משפטי חינם לאוכלוסיות מוחלשות.
 

רפורמות
צור קשר
פוסטים אחרונים