הצטרפו אלינו!

ח''כ עפר שלח

ח"כ עפר שלח


נולד בשנת 1960. אב לשניים. תושב גינתון.
כיהן בכנסת ה-19 כיו"ר סיעת 'יש עתיד'.
עד להצטרפותו למפלגת 'יש עתיד' שימש עיתונאי ופרשן.
בעל תואר ראשון בהצטיינות בכלכלה ובספרות אנגלית מאוניברסיטת ת"א; תואר שני בספרות וכתיבה, אוניברסיטת ניו יורק.


חבר ועדת החוץ והביטחון ו-ועדת הכספים של הכנסת. הוביל את הזירה הפרלמנטרית ואת החקיקה הבולטת של סיעת 'יש עתיד' בכנסת ה-19 בחוק השוויון בנטל ורפורמת המשילות. קידם והוביל את 'חוק הריכוזיות', אשר נועד לצמצם את יוקר המחיה, לעודד תחרותיות במשק ולסייע לעסקים קטנים ובינוניים.
כיהן ח"כ שלח כיושב ראש שדולת התרבות והשדולה הגאה, ויזם הצעת חוק הקובעת כי בכל מקום בחוק שאוסר על אפליה, האיסור יחול גם נגד אפליה על רקע נטייה מינית או זהות מגדרית. בנוסף, יזם את הצעת חוק לשינוי אמות המידה לזכאות לנכי צה"ל בהתאם למסקנות ועדת גורן, והצעת חוק "החולה הנוטה למות" שמטרתה לאפשר מיתת חסד בישראל לחולים סופניים.


מאז שנת 1988 שימש כעיתונאי, רוב התקופה בעיתון "מעריב" ובין השנים 2000-2006 בעיתון "ידיעות אחרונות" ובאתר YNET. החל את דרכו ככתב ספורט, ואחר כך פרשן כדורסל ובעל טור. מזה כעשרים שנה כותב טורים קבועים, מאמרים ופרשנויות בנושאי בטחון, יחסי הדרג המדיני והצבאי וקבלת ההחלטות בישראל, וכן בנושאים פוליטיים.
מאז 1990 ועד הצטרפותו ל'יש עתיד' שימש כפרשן הכדורסל המוביל של ערוץ הספורט, ושידר גם את משחקי מכבי ת"א ביורוליג בערוץ 10. הגיש גם את מגזיני הכדורסל "צעדים" ו"חמישיות".
הגיש תכניות וסדרות בערוץ 8 ובגלי צה"ל.
מ-2006 ועד 2011 הגיש את תכניות האקטואליה והתחקיר "שישי" ו"המקור" בערוץ 10, יחד עם רביב דרוקר, ושימש כפרשן בטחוני בערוץ.


פירסם שבעה ספרים: הרומאן "גוף שני" (1989); לכסיקון קולנוע (1990); "מסע בין כוכבים" על ליגת ה-NBA (1993); "המגש והכסף" (2003), על מצבו של צה"ל כצבא העם והשינויים הדרושים בו; "בומרנג" (2005, עם רביב דרוקר) על האינתיפאדה השנייה; "שבויים בלבנון" (2007, עם יואב לימור) על מלחמת לבנון השנייה; "המדריך ליוליסס" (2012, עם חזי שלח), מדריך לקריאה ביצירת המופת "יוליסס" מאת ג'יימס ג'ויס.


רץ מרתונים בארבע יבשות, וב-2010 סיים בהצלחה את ריצת הקומראדס, אולטרה-מרתון של 90 ק"מ בדרום אפריקה.


שירת בסדיר בצנחנים, ובמילואים כמ"פ בחטיבת צנחנים מובחרת. איבד את עינו בלבנון בשנת 1983.
 

רפורמות