הצטרפו אלינו!

ח''כ מיקי לוי

ח"כ מיקי לוי

נולד בשנת 1951. ואב לארבעה ילדים. תושב מבשרת ציון.
כיהן כסגן שר האוצר בממשלה ה- 33.
ניצב בדימוס, לשעבר מפקד מחוז ש"י ומחוז ירושלים של משטרת ישראל.
בעל תואר ראשון במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה, תואר שני בחינוך מאוניברסיטת דרבי.

 

במסגרת תפקידו כסגן שר האוצר היה אמון על הטיפול בהון השחור והגדלת הגבייה ממס. בזכות המדיניות שקידם גבתה רשות המיסים 4.4 מיליארד שקלים מעבר ליעד הגבייה הגבוה שהוצב לה בשנת הכספים 2014.
 

קידם חקיקה לסגירת פרצות מס ולחיזוק רשות המיסים במאבק בהון השחור. במסגרת תיקוני החקיקה, תיקן בין היתר את חוק הצ'יינג'ים, המחייב נותני שירותי מטבע לדווח על סכומי כסף גדולים, ובכך נחסם צינור מרכזי דרכו מולבן הון. במסגרת המאבק במשפחות הפשע ובהלבנות ההון, קישר את משטרת ישראל למשרדי רשות המיסים לצורך הפעלת מבצעים משותפים לגביית מיסים. על מנת לחזק את המידע שהמועבר לרשות המיסים ואת השירות הניתן לאזרח, קידם מהפכה טכנולוגית במערכות המחשוב של הרשות מתוך חזון של רשות מיסים ללא נייר. במסגרתה נחנך פרויקט הדו"ח המקוון שאפשר בפעם הראשונה להגיש דוחות לרשות המיסים באמצעות האינטרנט. ייסד לראשונה שולחן עגול המתכנס בקביעות בין הנהלת רשות המיסים לנציגי המייצגים לשכות רואי החשבון, יועצי המס, עורכי הדין והעסקים הקטנים, כדי ללבן סוגיות שבמחלוקת.
 

קצין ביחידה ללוחמה בטרור. שירת במשטרת ישראל בתפקידים מגוונים ובכירים, הבולט בהם היה שירותו כמפקד מחוז ירושלים של המשטרה, תפקיד אותו מילא בשיאה של אינתיפאדת אל-אקצה. הוא ניהל את הפעילות המשטרתית לטיפול בשרשרת פיגועי הטרור הרצחניים שאירעו בירושלים ובמניעתם. לאחר מכן היה נספח המשטרה בשגרירות ישראל בוושינגטון, ארה"ב והשתחרר משירותו במשטרה בדרגת ניצב.

לוי זכה בפרסים רבים, ביניהם אביר איכות השלטון ובפרס "איש השנה" בחברה ובביטחון לשנת 2002 של ערוץ 2.
שימש כחבר הנהלת עמותת ערכים בספורט, למניעת אלימות בספורט, וחבר הנהלת עמותת וראייטי בירושלים.
שימש כמנכ"ל חברת אגד תעבורה וכיועץ לביטחון פנים וביטחון עירוני ברוסיה וברזיל.

רפורמות
צור קשר