הצטרפו אלינו!

יו”ר הכנסת מיקי לוי

יו"ר הכנסת מיקי לוי 


מכהן בכנסת משנת 2013.
טרם הצטרף ל"יש עתיד", שירת 32 שנה במשטרת ישראל, וביצע מגוון רחב של תפקידים.
בין היתר היה סגן מפקד מג"ב ירושלים, מפקד תחנת הבירה, סגן מפקד מחוז ש"י, ומפקד מחוז ירושלים בראשית ימי האינתיפאדה השנייה. בתפקידו האחרון היה לוי נציג המשטרה בארצות הברית. הוא זכה ב"אות אביר איכות השלטון" של התנועה לאיכות השלטון לשנת 2002, ופרש מהמשטרה בדרגת ניצב.


ב-2013 נבחר לכנסת, ומונה לסגן שר האוצר יאיר לפיד בממשלה ה-33. כסגן שר האוצר היה אמון על רשות המסים, ובמסגרת תפקידו עסק בבעיית ההון השחור ובהרחבת גביית המסים. בזכות המדיניות שקידם גבתה הרשות בשנת הכספים 2014 יותר מ-4 מיליארד שקלים מעבר לתחזיות.
בכנסת היוצאת היה חבר בוועדת הכספים, וישב בראש השדולה לחיזוק העיר אילת, השדולה לחיזוק יחסי ישראל והקהילות היהודיות בארה"ב, והשדולה לחיזוק אנשי מערך האבטחה.


ללוי הישגים רבים בכנסת ה-23, בהם בין היתר: מתן הנחה של מאות שקלים בחודש ללווי משכנתאות, דחיית סגירת מאפייה מרחבית שמנעה את פיטוריהם של 150 עובדים, השגת החזר ארנונה לעסקים חדשים בתקופת הקורונה, הפחתת המס לעסקים קטנים על קניית מכונות וציוד, פתיחת גני החיות ושמורות הטבע במהלך הסגר, השגת מענק בן 500 ₪ לחיילים משוחררים, ויזם חוק שמחייב את מערכת הבטחון לרכוש את המדים שלה בארץ.


מתגורר במבשרת ציון, נשוי ואבא לארבעה.

רפורמות
צור קשר