ח''כ בועז טופורובסקי

ח"כ בועז טופורובסקי

נולד ב-1980, אב לבן. תושב נס ציונה.
ח"כ מטעם סיעת 'יש עתיד' בכנסת ה- 19.
לפני הצטרפותו למפלגת 'יש עתיד' שימש כיו"ר התאחדות הסטודנטים בישראל ויו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל-אביב.
בעל תואר מוסמך (LLM) במשפטים; תואר LLB במשפטים ותואר BA בכלכלה; מאוניברסיטת תל-אביב.

 

חבר ועדת כספים, ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת, ויו"ר ועדת המשנה לועדת הכספים בנושא הסדרת הרגולציה לזירות מסחר אלטרנטיביות. הביא לראשונה לאישור פעילות פוליטית בקמפוסים ובמוסדות להשכלה גבוהה.
קידם מול משרד החינוך מהלך שיאפשר קבלה למוסדות להשכלה גבוהה על בסיס תעודת הבגרות בלבד ולביטול חובת הפסיכומטרי, על מנת להגביר את הנגישות לאקדמיה בישראל. יזם הצעת חוק לבחינה אחודה ברפואה על פי התקן האמריקני המאחדת את שש הבחינות אותם צריכים הסטודנטים לרפואה לעבור. קידם את הסדרת נושא הרפואה המשלימה בישראל ופעל להסדרת מעמדו של הסגל הזוטר באוניברסיטאות.
פעל באופן נחרץ כנגד חברת אקיוטק, ויזם את הצעת חוק תיקון לחוק הגנת הצרכן בעניין דרישת חוב בגין עסקה צרכנית, הנועדה להסדיר את אופן משלוח הדרישות לתשלום החוב.
 

הקים שדולה שמטרתה לסייע לאזרחים בפניותיהם מול משרדי ממשלה ורשויות שלטון, להאיץ את הליך הטיפול בפניותיהם ולוודא מענה מהיר ואפקטיבי.יזם את הצעת חוק מבנים נטושים אשר משמעותה קיצור משך זמן פטור שניתן עבור מבנה למשך שנה אחת בלבד על מנת להשמיש אותם למגורים ולהגדיל את היקף הדיור, ופעל לתוספת 160 מיליוני שקלים לבניית מעונות להשכלה הגבוהה.
 

שימש כיו"ר מועצת המנהלים של חברת "איסתא ליינס", כיו"ר חברת מאסטרביט (סוכנות הביטוח של התאחדות הסטודנטים בישראל) וחברת נ.כ.ס ובתפקידי ניהול שונים בחברות ציבוריות ובאגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל-אביב.
כיהן כיועץ בכיר לשר הרווחה והשירותים החברתיים.
הקים ועמד בראש תנועת צב"ר, מפלגת הצעירים של ישראל, והיה ממקימי רשימת "רוב העיר", רשימת הצעירים של תל אביב לה נציגים במועצת העיר.