הצטרפו אלינו!

שר המודיעין אלעזר שטרן

שר המודיעין אלעזר שטרן


מכהן בכנסת משנת 2013.
טרם הצטרפותו לפוליטיקה, שירת בצה"ל 34 שנה ומילא מגוון רחב של תפקידי פיקוד ולוחמה. בין היתר שימש מפקד גדוד 202 של הצנחנים, מפקד בה"ד 1, קצין החינוך הראשי, וראש אגף משאבי אנוש. במסגרת התפקיד יזם והקים את פרויקט הגיור "נתיב" שבמסגרתו התגיירו למעלה מ-8,000 מתגיירים יוצאי חבר העמים. בנוסף לכך, הוריד את רף הרישום הפלילי הפוסל מועמד לשירות ביטחון מלשרת בצה"ל, ובכך התיר למשתמשים בסמים ובעלי רישום פלילי נרחב יותר להתגייס.


לאחר פרישתו מצה"ל, יצא לאור ספרו האוטוביוגרפי "משא כומתה – ניווטים בגובה העיניים". מאוגוסט 2010 ועד לשנת 2012 כיהן שטרן בהתנדבות כיו"ר הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל.


בכנסת היוצאת היה חבר בוועדת החוץ והביטחון ובוועדת הכנסת. כמו כן ישב בראש השדולה למען ניצולי השואה, השדולה ליחסי צבא-חברה, והיה חבר בשדולה למען נכי צה"ל.


שטרן הוביל את המאבק בכנסת למען אוכלוסיית החיילים המשרתים והמשוחררים בתקופת הקורונה, דבר שהוביל למתן מענקים לחיילים משרתים, משוחררים, בודדים ומשרתים עם היתר עבודה. בנוסף, קידם בעיות בנושא דת ועיר פנים עירוניות, דרך מפגשים עם ראשי ערים ורבני ערים והצעה של דרכים ליצירת מחויבות גבוהה יותר של רב העיר לתושבים ושיפור שירותי הדת לתושבים.


מתגורר במצפה-הושעיה, נשוי לדורית, ואבא לחמישה.