הצטרפו אלינו!

ח״כ ע'דיר כמאל מריח

ע'דיר כמאל מריח

 נולדה ב- 21 ליוני 1984, את דרכה העיתונאית החלה בשנת 2011 כאשרה הנחתה תוכנית בשפה הערבית ברשות השידור אשר התמקדה בסוגיות חברתיות ותרבותיות במגזר הערבי בישראל.

בשנת 2015 נבחרה להגיש את מהדורת החדשות היומית בשפה הערבית ברשות השידור.

בשנת 2017 נבחרה להגיש את מהדורת חדשות השבת בעברית ומהדורת לילה שבועית בערוץ הראשון, ובכך עשתה היסטוריה כמגישה ראשונה של מהדורת חדשות בעברית שאיננה יהודיה.

במהלך עשייתה העיתונאית, נחשפה ע'דיר לבעיות המרכזיות המעסיקות את החברה הערבית וביתר שאת את העדה הדרוזית, כגון העדר התכנון וההסדרה של הישובים ומחסור במרכזי תעסוקה ותעשיה, והבינה את הצורך החשוב בצמצום פערים ברוב תחומי החיים, והחשוב מכל, הצורך בהעצמה וקידום מעמד הנשים, ביחוד בחברות שמרניות. לאחר שחוקק חוק הלאום בשנת 2018 שפגע קשות בכלל המיעוטים, דרכה של ח"כ כמאל מריח אל העשייה הפוליטית התקצרה. לקראת בחירות אפריל 2019, הצטרפה למפלגה ועם תוצאות הבחירות, כאמור, ח"כ כמאל מריח עשתה היסטוריה כשנבחרה לחברת הכנסת הדרוזית הראשונה בישראל.

ח"כ כמאל מריח סיימה תואר ראשון במדעי החברה והדימות הרפואי מאוניברסיטת בר-אילן בהצטיינות יתרה, תואר שני ביחסים בינלאומיים (התמחות במו"מ וקבלת החלטות בזירה הבינלאומית) מאוניברסיטת חיפה בהצטיינות וכמו כן, היא בוגרת בית הספר לתקשורת של "רשת" אותו סיימה גם כן בהצטיינות.

ח"כ כמאל מריח נולדה וגרה בדלית אל-כרמל, נשואה ואמא לשני בנים.

צור קשר