ח”כ חיים ילין

ח"כ חיים ילין

נולד בשנת 1958 בבואנוס איירס, עלה לארץ בגיל 18. נשוי ואב לארבעה. תושב
 נחל עוז.
שימש כראש מועצה אזורית אשכול משנת 2007 ועד סוף מרץ 2015.
בעל תואר בכלכלה וניהול ממכללת ספיר.


איש ההתיישבות החקלאית. ילין עלה לארץ בגיל 18 עם קבוצת "אתגר", שירת בצה"ל כחייל בודד כמדריך בקורס מפקדי טנקים.

בנובמבר 2007 נבחר לראש מועצה אזורית אשכול, וב-2012 נבחר לקדנציה שנייה ברוב של 91%. כראש מועצת אשכול נקט בצעדים מהותיים לחיזוק התושבים והכלכלה, וזאת למרות המצב הביטחוני והקשיים שבשימור שגרת החיים האזרחית. הקים שלושה ישובים מול גבול מצריים, יזם וקידם את פרויקט המיגון הגדול ביותר במדינת ישראל, הביא להגדלת מספר התושבים ופעל להעצמת החינוך במועצה ואיכותו. הביא לאיחוד של כל תנועות הנוער במועצה, כך שכיום כל תנועות הנוער במועצה יושבות ביחד ופועלות ביחד למען מטרה משותפת.
 

במהלך כהונתו לחם צה"ל במבצעי עופרת יצוקה, עמוד ענן וצוק איתן, שבמהלכם נאלץ להתמודד ילין עם ירי בלתי פוסק של רקטות ופצמ"רים אל יישובי המועצה האזורית. במבצע 'צוק איתן' נחשפה תשתית מנהרות הלחימה של החמאס המאיימות על יישובי עוטף עזה, כחלק מלחימתם בישראל.

ילין הפך להיות אחד מסמלי מבצע 'צוק איתן', כאשר ייצג בנחישות את תושבי עוטף עזה מול ההנהגה השלטונית, ושימש במשך השנים כדובר הלא רשמי של תושבי עוטף עזה, ייצג את קשיי התושבים מול מטחי הרקטות והפצמ"רים וזכה להערכה על הנהגתו את התושבים גם בזמנים קשים. 

בחודש ינואר 2015 היה חלק ממשלחת ישראלית פרטית שטסה למשרדי ועדת האו"ם בז'נבה, במטרה לייצג ממקור ראשון על הצד הישראלי במבצע, ולהשמיע ככל הניתן את קולם של האנשים החיים תחת טרור מתמשך בפני ועדת שאבאס לבחינת מבצע "צוק איתן".

לקראת הבחירות לכנסת ה -20 הצטרף ילין למפלגת 'יש עתיד', כדי להיות נציג ההתישבות והפריפריה מטעמה בכנסת.

בשנת 2014 בחר משרד הרווחה להעניק את פרס אות "הקהילה המתנדבת" לילין, כנציג יישובי עוטף עזה, על חוסן קהילתי במהלך מבצע "צוק איתן".

צור קשר
פוסטים אחרונים