הצטרפו אלינו!

חיזוק כפרי הנוער

שיפוץ כ-130 מבני פנימייה ב-42 כפרי נוער ל-6,000 תלמידי פנימיות וכפרי נוער, כדי שהתלמידים המתגוררים בהם יחוו אווירה חמה, ביתית, תחושה של שייכות והעצמה.


'יש עתיד' פעלה כדי שהכסף הנכון יגיע למי שבאמת זקוק לו, בכל תחום. על מנת לדאוג לתלמידים, שהוצאו מביתם למוסדות, ולאפשר להם שוויון הזדמנויות אמיתי, צריך לספק להם את התנאים האופטימליים ולעטוף אותם בסביבה תומכת. על כן גיבש שר החינוך לשעבר, שי פירון, תכנית כוללת בשיתוף  "הפורום הציבורי", לשיפוץ מגורי החניכים בפנימיות ובכפרי הנוער. התכנית תתפרס על פני חמש שנים, עד אשר יושלם השיפוץ בכלל  הפנימיות.


התוכנית, בעלות של כ50 מיליון שקלים בשנת תשע"ה, כוללת שיפוץ כ-130 מבני פנימייה ב- 42 כפרי נוער, הנותנים מענה ל-6,000 תלמידי פנימיות וכפרי נוער. התכנית מלווה על ידי אדריכל, המעצב את חדרי החניכים בקו חדשני, בשימת דגש על יצירה של אווירה חמה, ביתית, שייכות והעצמה. חניכי הפנימיה היו שותפים גם כן בעיצובם של החדרים ובבחירת הרהיטים החדשים.


השיפוץ כולל את הפנים והחוץ של מבנה החניכים, חדרי השינה, המקלחות, השירותים ומועדון החניכים. כמו-כן, כולל השיפוץ תוספת של ריהוט ומצעים חדשים. לצד ההשקעה בחדרים ובריהוט החדיש הושם דגש גם על תאורה מתאימה וגינות נוי. תכנית השיפוצים תוכננה להיות מושלמת במלואה בכלל כפרי הנוער באופן הדרגתי, לאורך השנים הבאות. בכך, לראשונה מאז קום המדינה, נכנסים הפנימיות וכפרי הנוער לתכנית שיפוץ.

רפורמות נוספות