התפילה שלי

03 אוקטובר 2014 12:10 | יאיר לפיד

"עזור לנו, אבינו שבשמים, לשנות את המפגש בינינו, כי הוא הפך לכועס, לשונא, לעמוס בתלונות. אנחנו זקוקים ממך להכוונה כדי למצוא מחדש את המילים הנכונות"

אלוהינו ואלוהי אבותינו, שאהבת אותנו ורצית בנו, תן בנו את הכוח לדבר אחרת.

זה הכל. זו כל תפילתי המונחת בפניך.

בני האדם נוטים לזלזל בכוחן של המילים, ריבונו של עולם, אבל לא אתה. עשר דיברות חרטת לנו על לוחות הברית, בסך הכל 172 מילה, אבל הן שינו את העולם יותר מכל התותחים והמטוסים גם יחד.

תן לנו, אלוהינו, את היכולת להגדיר את עצמנו לפי השאלה בעד מה אנחנו, ולא נגד מה. את מה אנחנו אוהבים, ולא את מי אנחנו שונאים. מה אנחנו רוצים ליצור, לא את מה אנחנו רוצים להרוס. מה אנחנו רוצים לרומם, לא מי אנחנו רוצים להשפיל ולרמוס. כי ציניקנים לא בנו דבר בעולם הזה, רק התמימים, רק המתכוונים, רק אלה שמאמינים במשהו.

עזור לנו, אבינו שבשמים, לשנות את המפגש בינינו, כי הוא הפך לכועס, לשונא, לעמוס בתלונות. אנחנו זקוקים ממך להכוונה כדי למצוא מחדש את המילים הנכונות, כדי שהן ייצרו למעננו את האפשרות לעבוד יחד למען המקום הזה והחיים בתוכו. 

יש לנו לא מעט אתגרים, אלוהינו, ולא נוכל לעמוד בהם אם נמשיך להחליש את עצמנו מבפנים.  מי ייתן ובשנה הזו תוביל אותנו – אם אפשר בלי דם ואש ותמרות עשן הפעם, כי מזה היה לנו מספיק השנה – למה שקראו לו פעם, "המקום הקרוי תקווה." ולמקום הזה יש רק דרך אחת להגיע – הדרך שנבנה ביחד.  

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שמונת הצעדים של ״יש עתיד״ למלחמה בקורונה

קודם כל מקים ממשלה אחרת. 18 שרים. יעילה, חסכונית, ממוקדת מטרה. בלי שר לענייני מים ובלי חליפי. קבינט קורונה של ארבעה שרים: ראש ממשלה, אוצר, בטחון, בריאות. זה נקרא צוות, והדבר הכי חשוב במצבי חירום הוא עבודת צוות. אחר כך הייתי עושה שמונה צעדים:

המשך לקריאה

ראש האופוזיציה, ח״כ יאיר לפיד בנאום סיעה

אנחנו המדינה היחידה בעולם שהגיעה לגל השני מוכנה עוד פחות טוב מהגל הראשון. נתניהו נכשל. ממשלת המנותקים לא מתפקדת.

המשך לקריאה

תגובת יו״ר יש עתיד-תלם להקמת ממשלת נתניהו החמישית

נאשם בפלילים לא יכול למנות מפכ״ל, למנות פרקליט מדינה, למנות יועץ משפטי לממשלה, למנות את השופטים שידונו בעניינו. זו רשימת הדרישות של ביבי. אלה שנכנעו לה הם לא דון קישוט, הם קישוט, מקשטים לביבי את הממשלה. שרים מספר 32, 33, 34 בממשלת הכניעה.

המשך לקריאה

הפגנת הדגלים השחורים בכיכר רבין

נאשם בפלילים לא יכול למנות מפכ״ל, למנות פרקליט מדינה, למנות יועץ משפטי לממשלה, למנות את השופטים שידונו בעניינו. זו רשימת הדרישות של ביבי. אלה שנכנעו לה הם לא דון קישוט, הם קישוט, מקשטים לביבי את הממשלה. שרים מספר 32, 33, 34 בממשלת הכניעה.

המשך לקריאה

הפגנת העצמאים בירושלים

יו״ר יש עתיד-תל״ם, יאיר לפיד: באתי לתמוך הבוקר בהפגנת ארגוני העצמאים מול הכנסת. הם לא שמרו על 2 מטר מרחק, אבל בשביל העצמאים אני מוכן לקחת את הסיכון. הם כועסים, הם צועקים, הם צודקים.

המשך לקריאה

אנחנו נעמוד בזה

הקורונה לא תכניע אותנו, כי אי אפשר להכניע אותנו. ניסו לא פעם. תמיד עמדנו בזה. התפקיד שלנו הוא להזכיר לישראלים שאותם דברים שמפחידים אותנו - גם יכולים לעורר בנו השראה. לזכור שתמיד יש לנו ברירה: להתייצב מול זה ביחד, או ליפול כל אחד לחוד. אנחנו בוחרים להלחם במגיפה ביחד. יהודים וערבים, חרדים וחילונים, קואליציה ואופוזיציה. הקורונה לא מבדילה בינינו. במאבק נגדה גם אנחנו לא נבדיל בינינו.

המשך לקריאה

תוכנית יש עתיד-תל"ם לחילוץ הכלכלה הישראלית

ח״כ לפיד: ״זו תכנית דו שלבית לחילוץ מיידי של הכלכלה מהקפאון, הצלת העסקים הקטנים והבינוניים שנזנחו בידי הממשלה וסיוע לחברות גדולות״.

המשך לקריאה

כמה עולה מצפון?

הנה מה שאמר אתמול בראיון שר הבטחון כששאלו אותו על האפשרות שתקום ממשלה של יותר מ-30 שרים: "צריך לחלק עוד תיקים. זה לא יפה, אבל זו המציאות הפוליטית. אם זה קונה עוד שנה או שנתיים, מוטב שכך. מוטב שיהיו לנו כמה שרים בלי תיק אם זה יקנה לנו עוד שנתיים של יציבות."

המשך לקריאה

ברוכה הבאה ח״כ ע'דיר כמאל מריח

יו״ר יש עתיד, ח״כ יאיר לפיד:
״גאה ומאושר לקבל אלינו את ח"כ ע'דיר כמאל מריח. גאה בה שלא ויתרה על ערכיה תמורת שום תפקיד בעולם. נלחם ביחד איתה לטובת כל אזרחי ישראל. ברוכה הבאה״.

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך