הצטרפו אלינו!

הכפלת קרן המלגות לתלמידים נזקקים

תוספת של 50 מיליון שקלים לקרן המלגות שאיפשרה לעוד 130,000 תלמידי נזקקים סיוע לרכישת ציוד לימוד, יציאה לטיולים שנתיים והשתתפות בפעילויות מחוץ לבית הספר.


'יש עתיד' פעלה כדי שהכסף הנכון יגיע למי שבאמת זקוק לו בכל תחום. על מנת לדאוג לתלמידים נזקקים ולאפשר להם שוויון הזדמנויות אמיתי, הכפיל שר החינוך לשעבר, שי פירון, את היקף קרן המלגות המיוחדת. הרחבה משמעותית זו, מ-50 מיליון שקלים ל-100 מיליון שקלים תסייע ל-130,000 תלמידים נוספים לרכוש את הציוד הלימודי הדרוש להם ולקחת חלק בפעילויות חינוכיות מחוץ לשטח בית הספר, כמו טיולים שנתיים, סיורים לימודים, סל תרבות ועוד.


התקציב לבתי הספר יחולק לפי מדד הטיפוח של בית הספר, כשעיקר התקציב יושקע במדדי הטיפוח הנמוכים. לצד תוספת התקציב של קרן המלגות, יקצה משרד החינוך למדדי הטיפוח הנמוכים תקציבים נוספים לצורך הפעלת מפעל השאלת ספרי לימוד, תכנית התקשוב הלאומית והקצאת שעות לחיזוק לימודי.


יוזמה זו של שר החינוך לשעבר, שי פירון, צמחה מתוך הנתונים המדאיגים על מספרם ההולך והגובר של האנשים הנמצאים מתחת לקו העוני. לתפיסתו, מדובר בתמרור אזהרה חברתי ומוסרי, ולא רק כלכלי, שאסור לנו כחברה להתעלם ממנו.

 

לכל הרפורמות בחינוך

רפורמות נוספות