הצטרפו אלינו!

הורדת מחירי התוצרת החקלאית

ביטול הפטור למשווקי תוצרת חקלאית לתאם מחירים, דבר שהגדיל את פערי התיווך וייקר את עלותה של התוצרת החקלאית לצרכן, בפירות וירקות ובמזון מן החי.

'יש עתיד' פועלת להיאבק ביוקר המחייה, תחתיו נאנק מעמד הביניים, שעובד, משרת בצבא ומשלם מיסים ונושא בעיקר הנטל. בשנה ושמונת החודשים האחרונים נקטנו צעדים רבים כדי להיאבק ביוקר המחיה ולהקל על נטל התשלומים בתחומים רבים ומגוונים.


'שר האוצר לשעבר, יאיר לפיד הביא לצמצום הפטור מהסדר כובל למשווקי תוצרת חקלאית בסיטונאות. אישור החוק הוביל להקטנת פערי התיווך בין החקלאי לצרכן, המייקרים מאד את התוצרת, תוך שמירת ההגנה על החקלאים.


ההסדר הקודם איפשר תיאום מחירים בין משווקי התוצרת החקלאית ויצירת קרטל שפוגע בצרכן. החוק החדש נותן כלי משמעותי בידי הממונה על ההגבלים לפקח על המרווחים בשוק המזון. חוק זה אוסר על סיטונאים לתאם מחירים ביניהם, וכך מצמצם את פערי התיווך, שייקרו את עלותה של התוצרת החקלאית לצרכן, בפירות וירקות ובמזון מן החי. לצד זאת, באפשרות החקלאים להתאגד ביניהם, ליחידות יצור קטנות רבות, בכדי להגן על עצמם ולחזק את כוחם אל מול יצרני המזון והקמעונאים. כך, חקלאי שהוא גם משווק יוכל להמשיך ליהנות מהפטור, כל עוד עיקר עיסוקו הוא בגידול חקלאי ולא בשיווק.

 

לכל רפורמות יוקר המחייה

רפורמות נוספות