הוועדה לקידום מעמד האישה בראשות ח”כ ד”ר עליזה לביא מסכמת את מושב קיץ פורה במיוחד

17 אוגוסט 2014 08:42 | יש עתיד

הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי, בראשות ח"כ ד"ר עליזה לביא, מעלה נושאים חשובים ורבים לסדר היום. כאלו שהוזנחו שנים רבות וכאלו שטרם קיבלו את מלוא תשומת הלב הציבורית. בישיבות הוועדה מתכנסים שרים, נציגי משרדי הממשלה, ארגונים, אנשי מקצוע ומומחים לשמוע, לדון ולטפל בסוגיות שטרם קיבלו מענה.

בין היתר, עסקנו בכנס הקיץ הקצר בנושאים הבאים:

·        מבצע "צוק איתן" לא פסח על הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי. מיד עם פתיחתו, ירדו חברי וחברות הוועדה לסיור בשדרות ובמועצה האזורית אשכול ללמוד ולהתרשם מהנשים הרבות התופסות פיקוד על ניהול העורף  בסביבתן תוך שהן מנהלות את הבית ומגדלות את הילדים. חלק מבני-הזוג אף הוקפצו למילואים. כדי לדאוג לנשים אלה, ולעוד בני ובנות זוג רבים ברחבי הארץ שנותרו בבית ובן או בת זוגם גויסו למאמץ המלחמתי, קיימה הוועדה דיון דחוף כדי לבדוק כיצד ניתן לסייע.

התגייסנו והתחייבנו גם לדאוג לבנות ובני הזוג של החללים, שמעמדן ומעמדם מעולם לא הוסדר. נשים צעירות שאיבדו את בן זוגם היקר להם מכל, והמערכת מתעלמת מהן ואינה מושיטה להם סיוע. ח"כ לביא פנתה  לשר הביטחון ולרמטכ"ל בבקשה להסדיר את הנושא וכבר בחודש ספטמבר תתכנס הוועדה לדיון מיוחד בפגרה כדי להבטיח מענה ראוי לנושא.

·        הוועדה לבחינת תקציב המדינה בהיבט מגדרי שהוקמה באגף תקציבים באוצר לפני כשנה ביוזמת יו"ר הוועדה, ח"כ לביא, יחד עם שר האוצר יאיר לפיד, הציגה את המלצותיה לוועדה. תקציב 2015, עליו שוקדים בימים אלה במשרד האוצר, מתוכנן תוך כדי יישום ראשוני של ההמלצות לבחינה מגדרית. המלצותיה של הוועדה יובאו לממשלה ויאומצו על ידה כהחלטת ממשלה. הוועדה לבחינת תקציב המדינה בהיבט מגדרי היא פריצת דרך להשגת השוויון בחלוקת המשאבים ובסדרי העדיפויות.

·        הקמת צוות משותף עם התאחדות התעשיינים במטרה לקדם שכר שווה בעולם העבודת. צוות זה, שיעבוד בשיתוף פעולה עם המעסיקים, היינו שילוב כוחות ראשון וייחודי שמובילה הוועדה בשיתוף עם פרויקט "שוות ערך". עולם עבודה שעדיין אינו מאפשר לנשים להשתלב כראוי אינו בעיה רק של נשים, הנושא הוזנח שנים רבות והוועדה פועלת להדביק את הפערים בין גברים לבין נשים בעולם העבודה, פער שגדל כל שנה. על השת"פ הוכרז במסגרת דיון מיוחד לציון 50 שנים לחוק שכר שווה.

·        לא עוד מחסור במעונות! בעקבות לחץ רב שהפעלנו במהלך מושב החורף והקיץ על הגורמים הרלוונטיים, לראשונה הוצג בוועדה שיתוף הפעולה החדשני ופורץ הדרך בין משרד האוצר ומשרד הכלכלה במסגרתו הובטח נוהל חדש שמצמצם את החסמים ומאפשר את יציאתה לדרך של תכנית בניית המעונות ויישום החלטת הממשלה. כבר לפני מספר שנים אישרה הממשלה תקציב של 400 מיליון שקלים לבניית מעונות, ולאחר המלצות ועדת טרכטנברג גדל הסכום ל1.2 מיליארד שקלים, מהם נבנו עד היום שני מעונות בלבד! דיוני מעקב רבים של הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי הוקדשו לשאלה כיצד הופכים את הכסף למעונות פעילים, כשהבירוקרטיה הבלתי אפשרית שנדרשה לשם הקמת מעון סיכלה כל אפשרות להמיר את הכסף למעונות. הוועדה תמשיך ותעקוב.

·        ועדה משותפת, של ועדת הכלכלה והוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי, אישרה את תקנות זכויות הדייר בדיור הציבורי לעניין הזכות למגורים בדירה ציבורית בעת פרידת בני זוג. התקנות שגובשו במשרד השיכון בהסכמת שר הרווחה ושרת המשפטים, קובעות כי במקרה של פירוד בני זוג, תינתן זכות השכירות בדירה הציבורית לבן הזוג שבחזקתו נמצאים רוב הילדים, להוציא מקרים בהם אחד מבני הזוג סובל ממוגבלות.

·        לא יינתן שיפוי ביטוח למטרידים מינית! בדיון משותף עם ח"כ זהבה גלאון חשפה הוועדה בכנס הקודם שרשויות מקומיות, חברות וארגונים שונים נוהגים לבטח את בכיריהן כנגד תביעות בגין הטרדות מיניות. פנייתנו אל המפקחת על הביטוח במשרד האוצר, דורית סלינגר, נענתה בחיוב, ויצא נוהל מחייב כי לא יינתן עוד שיפוי מביש זה למטרידים.

·        ייצוג הולם לנשים בוועדות ציבוריות. כפי שדאגה הוועדה לייצוג הולם של נשים במינוי החברים בוועדות שהוקמו בשנה האחרונה כמו  כדוגמת וועדת פרי, ובוועדת שישנסקי, פנתה הוועדה ודאגה לייצוגן של נשים גם בוועדת לוקר לקביעת תקציב הביטחון ובוועדת המשנה לבחינת תקציב הביטחון בוועדת חוץ וביטחון. לא ייתכן שנשים תודרנה ממוקדי קבלת החלטות מהותיות בכל פעם מחדש.

·        תקנות למניעת הטרדה מינית במוסדות אקדמיים – במושב הקודם חשפה הוועדה שאין נוהל אחיד בכל הנוגע למניעת הטרדות מיניות במוסדות אקדמיים ואין כמעט הסברה והדרכה בתחום. הוועדה זימנה אליה את ראשי המוסדות, וכן את המל"ג ודרשה להגיע לנוסח אחיד ומחייב בכל המוסדות האקדמיים. הודות לפעולה העקבית אישרה הוועדה בכנס האחרון תקנות למניעת הטרדה מינית במוסדות להשכלה גבוהה, לפיהם המוסדות יחויבו בהסברה והדרכה וימונו בכל מוסד שתי אחראיות מסקטורים שונים לקבלת תלונות. הנוהל גובש על ידי שרת המשפטים  בשיתוף עם אגודות הסטודנטים, ואושר ותוקן בוועדה.

·        תעסוקת נשים חרדיות – הידעתם/ן שנשים חרדיות מרוויחות 30% פחות מנשים חילוניות, גם אם הן נשות היי טק? בוועדה הוצגו נתונים קשים מאוד בנושא, ונשמעו דיווחים ממשרדי הממשלה על פתרונות שונים שכבר ננקטו ושעומדים להיבחן, במגמה לצמצם את הפערים ולפתוח חסמים בפני הנשים החרדיות המעוניינות להשתלב בשוק העבודה. בעקבות דיון הוועדה זומן צוות של נשים חרדיות לקחת חלק בנעשה במשרד הכלכלה בתוכניות לשילוב חרדים בשוק העבודה. בכנס החורף נעסוק באינטנסיביות בהיבטים רבים ונוספים של קשיים ייחודים לנשות המגזר החרדי: בנושאי השכלה, בריאות, חינוך מיני, אלימות במשפחה ועוד, וזאת מפרספקטיבה רגישה לצרכי המגזר ובשיתוף עם פעילות ממנו.

·        יישום תכנית החלטה 1325 של מועצת הביטחון של האו"ם – הוועדה כינסה דיון מיוחד עם ועדת המשנה למדיניות חוץ, הסברה ותודעה מדינית של ועדת חוץ וביטחון, בנושא אי יישום החלטת האו"ם משנת 2000, בעניין שילוב נשים במוקדי החלטות ביטחוניים. ההחלטה משקפת את התפיסה לפיה נשים הן מפתח לקידום תהליכי שלום ולסיום הסכסוכים האלימים. ישראל הייתה המדינה הראשונה שהטמיעה בחוק מרכיבים מעקרונות ההחלטה, אך אף ממשלה מעולם לא אימצה תכנית פעולה ליישום הנושא.

·        עידוד נערות ללימודי מדע וטכנולוגיה – הוועדה כינסה את שר החינוך שי פירון ואת שר המדע יעקב פרי, לדון בנתון הקשה לפיו מבין כלל הלומדים הנדסה שיעור הנשים הוא 12.5% בלבד, ובדרכים להבטיח שינוי מהפכני בנושא. שר החינוך, שי פירון, דיווח לוועדה על תכניות משרדו לעידוד בנות והתחייב להרחיבן בשנת הלימודים הקרובה ב-50%. יחד עם פרופ' נורית ירמיה, יו"ר המועצה לקידום נשים במדע, נפעל לפריצת הדרך המיוחלת.

·        הטרדות מיניות בשירות הלאומי – הוועדה שבה ודרשה מרשות השירות הלאומי אזרחי לגבש נוהל אחיד ומחייב למניעת הטרדות מיניות, בכל הגופים המפעילים את בנות השירות. גופים אלה אינם נחשבים כ"מעסיקיהם" של המתנדבות בשירות לאומי, ולכן לא היה בנמצא נוהל מחייב למניעת הטרדות. הוועדה דרשה מרשות השירות הלאומי להוציא נוהל מחייב, והיא אכן עשתה זאת לאחרונה. אנו עדיין בשלבי  התאמתו לשטח.

·        שירות בנות דתיות בצה"ל  - 70% מבתי הספר לבנות דתיות סגורים בפני נציגי צה"ל. מניעת המידע מהנערות מחבל ביכולת הבנות לשרת במקום שמתאים להן, ופוגעת ביכולתן לממש את זכויותיהן כחיילות דתיות. הוועדה חשפה סקר של "אלומה" לפיו אין הבדל משמעותי בשמירה על הזהות הדתית בין המשרתות בצבא לעומת השירות הלאומי. אנו נמשיך ונפעל עד לפתיחה של בתי הספר לצה"ל, ונבטיח שהבנות תקבלנה את מכלול המידע הנדרש להן לשם קבלת החלטה בנוגע לגיוסן.

·        דיון מיוחד בהשתתפות שגריר בריטניה בישראל, מתיו גולד, בנושא מניעת אלימות מינית באזורי קונפליקט, והצהרת שרי החוץ של מדינות ה G8 שאלימות מינית באזורי מלחמה היא הפרה בוטה של ועידת ז'נבה. הדיון התקיים במקביל ב-40 פרלמנטים ברחבי העולם.

·        הגיע הזמן לגיור אזרחי – בדיון וועדה שהתקיים סמוך לשבועות עלתה בעיית הגיור, שהפכה למצוקת המתגיירות. צעירות רבות המבקשות להיות חלק מהעם היהודי נאלצות להתמודד לבדן עם בירוקרטיה קשה.

·        אלימות מינית כנגד פעילות פוליטיות. הוועדה זימנה את השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', לדווח לה על יחסם של שוטרים לפעילות פוליטיות בעת הפגנות. זאת, בשל תלונות חוזרות על התנכלות שוטרים למפגינות. המשטרה גם דיווחה על יעילות "חוק הסרטונים" שחוקק בוועדה ובזכותו נפתחו כבר עשרות תיקים.

·        מדד המגדר של "שוות" הושק בוועדה ע"י מכון ון ליר והציג כי אין התקדמות בשוויון המגדרי בתחומים רבים כמו שכר, תעסוקה, נוכחות נשים בעמדות בכירות וניהול. התקווה היחידה היא עולם ההשכלה שם מובילות הנשים כבר כמה שנים על הגברים.

·        תנאי העסקת הסייעות – דיון בנושאי תנאי העסקתן של 20,000 סייעות העלה, כי ההסתדרות אינה מאפשרת להן להתאגד על מנת לדאוג ולשפר את תנאי ההעסקה שלהן והוועדה שקמה על מנת לדון בכך התכנסה רק פעם אחת במהלך שנה וחצי. כמו כן, השלטון המקומי, מעסיקן של הסייעות, לא יודע לאמוד את מספרן. כבר נקבעו דיוני המשך בנושא, הן עם השלטון המקומי והן עם ההסתדרות – להבטיח שקולן של הסייעות נשמע.

·        הוועדה הכינה ואישרה את הצעת החוק למניעת הטרדה מינית במפעלים מוגנים של ח"כ קארין אלהרר.  לפי הצעת החוק מפעלים מוגנים יחויבו למנוע הטרדה מינית ובעלי מוגבלויות המועסקים בהם יזכו להגנה בשל יחסי מרות. במפעלים מוגנים מועסקים היום למעלה מ-10,000 איש, היחסים ביניהם למנהלי המפעלים אינם מוגדרים כיחסי עובד-מעביד, ולכן על פי החוק להטרדה מינית הם אינם כלולים בהגדה של ניצול יחסי מרות ביחסי עבודה.

·        הוועדה המשותפת עם וועדת העבודה, הרווחה והבריאות, הכינה ואישרה את התיקון לחוק למניעת הטרדה מינית של ח"כ עליזה לביא בשיתוף עם איגוד מרכזי הסיוע לנפגעת ולנפגעי תקיפה מינית. על פי התיקון, באם התלוננת על הטרדה מינית במקום העבודה, ולאחר מכן תנאי ההעסקה שלך נפגעו, יעבור הנטל למעסיק להוכיח כי הפגיעה אינה כתוצאה מהגשת התלונה. 

·        זכויות אימהות בתקופת התמחות. בעקבות דיון ועדה שקיימנו ביום הסטודנט בכנסת, אנו מקדמות חוק שיקבע את זכויות המתמחות במקצועות שונים לחופשת לידה. החוק יבוא להבטיח תיקון של תחומים בהם מתמחות שילדו נאלצו להתחיל את כל תקופת ההתמחות מחדש.

·        העסקה מנצלת של עובדות – הוועדה חשפה נתונים על שיעור הנשים המועסקות בהעסקה שאינה  ישירה (עובדות קבלן) גם במקצועות חופשיים. כמו כן  רוב העובדות הסוציאליות מועסקות בחלקי משרות, מתוך הנחה שייקחו אחריות ובפועל יעבדו יותר. המשך טיפול אינטנסיבי בנושא – בכנס החורף.

·        שרת התרבות לימור לבנת דיווחה לוועדה על תכנית ועדת שטאובר  לפיה תוך חמש שנים מחצית מדרגי הניהול הבכיר בשירות הציבורי יאוישו בידי נשים, וכבר באוקטובר הקרוב יחל פיילוט של הכרה בעבודת נשים מהבית כשעות נוספות.

·        ייצוג הולם לנשים ברשויות המקומיות. הוועדה הכינה ואישרה את הצעת החוק של ח"כ עליזה לביא, ח"כ יפעת קריב, ח"כ דב חנין ועוד לייצוג הולם לנשים ברשויות מקומית  הצעת החוק קובעת, כי רשימות ברשויות המקומיות, שישלבו בהן לפחות שליש נשים, יזכו לתוספת מימון וזאת על מנת לעודד ייצוג נשי בשלטון המקומי. לאחר דיונים סוערים בחדר הוועדה והסתייגויות רבות של חברי הכנסת החרדים, עבר החוק בקריאה שניה ושלישית ונכנס לספר החוקים.

·        הנגשת מידע לנשים על זכאותן לדמי לידה. יו"ר הוועדה פנתה למנכ"ל ביטוח לאומי בבקשה למצוא דרך לאתר נשים שאינן פונות לקבלת דמי לידה. וליידע נשים בהריון באשר לזכויותיהן. מחקר פנימי של הביטוח הלאומי חשף כי כ-5000 נשים הזכאיות לדמי לידה, לא תובעות אותם לרוב בשל חוסר מודעות.

·        פיצוי במקרה של אפליית שכר בין נשים לבין גברים. ועדה משותפת לוועדת העבודה והרווחה ולוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי, הכינה ואישרה את הצעת החוק של ח"כ עליזה לביא ופרויקט "שוות ערך". התיקון קובע, כי עובדת שמרוויחה פחות מעמיתיה הגברים תוכל לתבוע פיצויים לפי חוק שכר שווה לעובדת ולעובד. הן בגין הפגיעה בכבודה ובמעמדה המקצועי, והן בגין הפרשי השכר. בנוסף, מעגן התיקון הגנה על התובעת מפני התנכלות המעסיק עקב הגשת תביעה. נקווה, שתיקון זה ירתיע מעסיקים מהפליה בשכר, ויעודד עובדות לעמוד על זכותן לשכר שווה.

כתבות נוספות שיעניינו אותך

ח"כ רול במצעד הגאווה בת"א: "את הכח האדיר שיש פה חייבים לנתב לכח פוליטי שינהיג את ישראל לעתיד טוב ושוויוני יותר"


עשרות פעילי כחול לבן ביחד עם חברי הכנסת מאיר כהן, יעל גרמן, קארין אלהרר, אורנה ברביבאי, מיקי חיימוביץ', יזהר שי, איתן גינזבורג, עידן רול ויוראי להב הרצנו הגיעו לתמוך בקהילה הלהט"בית במסגרת מצעד הגאווה שנערך בתל אביב יפו.

ח"כ רול אמר על הבמה: "אנחנו מרגישים שבשדה הפוליטי יש ניסיון לחזרה אחורה ולהחזיר אותנו לדין תורה וקיצוניים שחושבים שיהדות היא יהדות מפלגת ויהדות היא דבר מקרב ואוהב ומגשר וזו היהדות שלי. התפקיד שלנו זה להיות שגרירים בכל מקום ולתת למאבק הגאה פנים ושם. רק ככה ננצח". 

המשך לקריאה

מטה הנשים של כחול לבן הפגין נגד הפיכת מדינת ישראל למדינת הלכה


מטה הנשים של כחול לבן ביחד עם ליהיא לפיד וחברי הכנסת קארין אלהרר ויוראי להב הרצנו ערך הפגנה ברחבת הבימה ובשדרות רוטשילד בתל אביב, במחאה כנגד מקרים של הדרת נשים והתבטאויות קשות של נבחרי ציבור כנגד נשים.

ח"כ אלהרר: "אם נשתוק מול המקרים האלו- מי שישלם את המחיר יהיו בנינו ובנותינו. מוכרחים להתעורר ולעצור את המצב הזה עכשיו!".

ליהיא לפיד: "המצב הזה מסוכן ואם לא נתעורר עכשיו, נקום למדינת הלכה".

המשך לקריאה

ח"כ לפיד במצעד הגאווה: "לא נעצור עד שהקהילה הגאה תקבל כל זכות שמגיע לה"


עשרות פעילי כחול לבן ביחד עם חברי הכנסת יאיר לפיד, עידן רול, יוראי להב הרצנו, יואב סגלוביץ', איתן גינזבורג ואלון שוסטר לקחו חלק במצעד הגאווה שנערך בירושלים.

ח"כ לפיד: "אנחנו באנו הנה כדי להגיד שלמדינה יש כל מיני זכויות והיא לא תגיד לאף אחד בעולם איך מותר לו או אסור לו לאהוב".

יו"ר התא הגאה, ח"כ עידן רול: "כחול לבן תמשיך להיאבק עד להשגת שוויון זכויות מלא לקהילה הגאה".

המשך לקריאה

ח"כ לפיד לראש הממשלה בהפגנה: "לא ניתן לך להיות ארדואן. לא ניתן לך להרוס את המדינה".


עשרות אלפי אנשים השתתפו בהפגנה שנערכה ברחבת מוזיאון תל אביב נגד יוזמות החקיקה של הקואליציה תחת הכותרת "חומת מגן לדמוקרטיה".

ח"כ יאיר לפיד תקף את כוונתיו של ראש הממשלה בנושא חוק החסינות ופסקת ההתגברות : "לא ניתן לך. לא ניתן לך להיות ארדואן. לא יהיה פה רודן טורקי. לא ניתן. לא ניתן לך להרוס את המדינה. זו גם המדינה שלנו. אנחנו לא נתינים שלך. לא ניתן לך להרוס את בית המשפט העליון. אתה לא מעל החוק". 

 

המשך לקריאה

ח"כ לפיד במהלך סיור במפעל פניציה: "זה צעד ראשון בדרך למדינת הלכה שאסור לתת לו לקרות"


ברקע החרם של חסידות גור על מפעל פיניציה בירוחם וסכנת הפיטורים ההמונית הקיימת במפעל הגיע חבר הכנסת יאיר לפיד, יחד עם חברי הכנסת מאיר כהן ופנינה תמנו שטה לסיור חירום במפעל.

לפיד, כהן ותמנו שטה נפגשו עם יו"ר מנכ"ל המפעל אמנון כהן שפרס בפניהם את המצב בו שורר המפעל.

לאחר מכן נערך סיור במפעל שבמהלכו אמר לפיד: "זה צעד ראשון בדרך למדינת הלכה שאסור לתת לו לקרות. יש כאן ניסיון לכפות, כפייה דתית שתגרום לפיטורים של עובדים וסגירה של מפעל בישראל  באזור שגם ככה סובל ממצוקה של תעסוקה ותעשייה". 

המשך לקריאה

לפיד וגנץ הציגו את התכנית הכלכלית של כחול לבן


במסגרת מסיבת עיתונאים שערכו המועמד לראשות הממשלה מטעם כחול לבן, בני גנץ, ושותפו הבכיר, יאיר לפיד חשפו את עיקרי התוכנית הכלכלית- חברתית של כחול לבן תוך התמקדות בשלושה נושאים מרכזיים: הבריאות, החינוך והתחבורה.

גנץ: "אנחנו לא מביאים הכרזת גדולות אלא תוכניות משמעותיות שנוכל לקדם כך שנתוני המאקרו לא יעמדו לבד, אלא קודם כל טובת האזרח".

לפיד: "הממשלה בראשות נתניהו לא רואה את האזרחים ממטר.סדר העדיפויות של נתניהו הוא נתניהו. סדר העדיפויות שלנו יהיה אזרח ישראל. אנחנו נוביל לשינוי, ובעיקר נעבוד קשה בשבילכם". 

המשך לקריאה

מנהיגי כחול לבן סיירו בשדרות ובעוטף עזה


ראשי רשימת כחול לבן, בני גנץ, יאיר לפיד, משה בוגי יעלון וגבי אשכנזי, סיירו בשדרות וביישובי עוטף עזה.
בני גנץ: "כאשר נרכיב את הממשלה נשנה את המדיניות הנרפית הזאת ונפעיל מדיניות מאוד קשוחה ונחושה. אנחנו דורשים את השקט ולא מוכנים בשום פנים ואופן להתפשר על ביטחון התושבים".
יאיר לפיד: "הרתעה משיגים בכוח ורק בכוח. הקבינט שבו שלושתנו ישבנו השיג כך הרתעה לשלוש וחצי שנים - את ההרתעה הזו אנחנו נחזיר". 

המשך לקריאה

מנהיגי כחול לבן ערכו סיור בצפון


מנהיגי רשימת "כחול-לבן", בני גנץ, יאיר לפיד, גבי אשכנזי ומשה (בוגי) יעלון, ערכו סיור בצפון בו נפגשו עם חקלאים, ראשי הרשויות ולאחר מכן ביקרו בתצפית על סוריה.

יו"ר המפלגה, בני גנץ: "נמצאים לפניכם שלושה רמטכ"לים ושר לשעבר עם ניסיון מדיני - 117 שנות ניסיון ביטחוני. אנחנו נדע לטפל בכל איום בכל אחת מהזירות ככל שיידרש. נבנה קבינט מאוזן, אחראי ותקיף".

ח"כ לפיד: "חלק מהעובדה שאנחנו פה זה כדי להזכיר לעולם כולו שאנחנו את רמת הגולן לא נחזיר לעולם. לישראל יש ריבונות על רמת הגולן, ותמיד תהיה ריבונות על רמת הגולן". 

המשך לקריאה

ח"כ לפיד על האיחוד עם בני גנץ: "אנחנו בוחרים אחד בשני ובאזרחי ישראל"

מנהיגי רשימת "כחול-לבן", בני גנץ, יאיר לפיד, גבי אשכנזי ומשה (בוגי) יעלון, ערכו מסיבת עיתונאים מיוחדת בעקבות האיחוד ביניהם.

בני גנץ: "זה ערב מכונן בתולדות ישראל. את תמונת האחדות שאתם רואים על הבמה, לא ראינו בארץ עשרות שנים".

ח"כ לפיד: "יש פה הזדמנות היסטורית לשנות את כל סדר העדיפויות במדינה, ולשנות את הדרך שבה אנחנו מתייחסים אחד לשני. להזכיר לכולנו שאנחנו משפחה". 

המשך לקריאה

יש עתיד התאחדה עם מפלגת חוסן לישראל


מתוך אחריות לאומית, החליטו בני גנץ, יאיר לפיד ובוגי יעלון על הקמת רשימה מאוחדת אשר תהווה את מפלגת השלטון החדשה של ישראל.


מפלגת השלטון החדשה תעמיד נבחרת מנהיגים בטחונית וחברתית חדשה שתבטיח את בטחון המדינה, ותחבר מחדש את חלקי העם ואת החברה הישראלית המשוסעת.

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך