הצטרפו אלינו!

הגיל הרך

חיזוק מערך השירותים הניתנים לגיל הרך, קידום חינוך לבריאות השן בגני הילדים, הרחבת הזכאויות לילדים בעלי תסמונת האלכוהול העוברי ופעילויות לצמצום הופעתה.

'יש עתיד' רואה במדינה אחראית לספק שירותים נאותים ויעילים לכלל אזרחיה בהתאם לצרכיהם. מתוך מטרה לאפשר לכל משפחה לספק לילדיה את מגוון השירותים הבריאותיים הנדרשים מבלי להיגרר להוצאות שיקשו על יוקר המחייה, הרחיבה שרת הבריאות לשעבר, יעל גרמן, את מערך השירותים הניתנים לגיל הרך.


גרמן יזמה תכנית חינוך לבריאות השן בגני הילדים. התכניות החינוכיות לקידום בריאות לגילאי גן החובה יופעלו על ידי גננות וסייעות גני הילדים שיסייעו בפיתוח מיומנויות אישיות של הילדים.


משרד הבריאות פעל להנגשת שירותי התפתחות הילד במרכזים לגיל הרך ולהתפתחות הילד שנפתחו ביישובים המשתתפים בתוכנית 360 (התוכנית לטיפול בילדים ונוער בסיכון). כמו כן הוחלט על הקמת פיילוט לבנק חלב אם ומימון הקמת בנק חלב אם בשני בתי חולים בפריפריה.

במקביל הורחבו הזכאויות לילדים בעלי תסמונת האלכוהול העוברי וננקטו פעולות לצמצמה. נוכח נדירותה של התסמונת, שמקורה בצריכת אלכוהול על ידי האם בתקופת ההיריון, לא קיים תמריץ כלכלי לפיתוח מענה תרופתי לאוכלוסייה זו. שרת הבריאות לשעבר, יעל גרמן, פעלה להרחיב את השירותים להם יהיו זכאים בעלי התסמונת מקופות החולים, כבניית תכנית טיפולים מיוחדת לכל ילד בידי אנשי מקצוע.

רפורמות נוספות