אם התקציב הקודם היה תקציב של משבר, התקציב הנוכחי הוא תקציב של תקווה והבטחה.

29 ספטמבר 2014 09:53 | יש עתיד

"התקציב שיובא לממשלה ולכנסת הוא תקציב בשורה חברתי, שמוביל שורה של רפורמות ותוכניות לשיפור מצבם של אזרחי ישראל. התקציבים החברתיים יגדלו השנה במיליארדי שקלים."

"עיקריו של התקציב הוא דאגה לשכבות החלשות ולמעמד הביניים, טיפול בביטחון ולא פחות מזה בנושאים החברתיים, ניהול אחראי של ספינת הכלכלה הישראלית ויצירת מנועי צמיחה חזקים שיאפשרו לנו להמשיך ולהוביל את העולם בחדשנות וביצירתיות. אנחנו אנשים שונים זה מזה, אבל יש לנו מטרה משותפת - להפוך את מדינת ישראל למקום טוב יותר לחיות בו לכל אזרחיה."

מצורף נאומו המלא של שר האוצר:

במהלך יום רביעי, לפני כניסת החג, הגעתי להסכמות עם ראש הממשלה לגבי תקציב 2015, שאותו נביא לממשלה מיד לאחר יום הכיפורים. זהו תקציב בשורה חברתי, בלי העלאות מיסים, עם תוספות משמעותיות לא רק לבטחון אלא גם למשרדים החברתיים. תקציב שמזרים משאבים לשיפור החינוך, הבריאות, הרווחה, הבטחון האישי, כל מה שנוגע בחייהם של אזרחי ישראל, הן מהשכבות החלשות והן ממעמד הביניים. 

אם התקציב הקודם היה תקציב של משבר, התקציב הנוכחי הוא תקציב של תקווה והבטחה. לפני שנתיים אמרתי, "באנו לשנות". עכשיו השינוי הזה מתרחש. מפני שתקציב הוא על מספרים, אבל לא רק על מספרים. תקציב הוא לא רק על משמעת פיסקלית. תקציב הוא על ילדה שפגשתי בירוחם שעשתה לי מצגת מדעית בלתי נשכחת. על שתי נשים במגדל העמק שרוצות לפתוח עסק קטן. על השילוב בין הסכם הגג שחתמנו על בניית 7,500 יחידות דיור בקריית גת, להסכם שחתמנו עם אינטל על הרחבת המפעל - באותה קרית גת - שייתן אלפי מקומות עבודה בשכר גבוה לתושבי האיזור. תקציב הוא קודם כל ולפני הכל, הכלי שלנו לתת לילדים שלנו חינוך טוב יותר והזדמנויות שלא היו לנו. לתת להורים שלנו טיפול רפואי ואת האפשרות להזדקן בכבוד. לתת לעצמנו עוד מקומות עבודה, עוד מנועי צמיחה, עוד הזדמנות להזכר – כמו שנזכרנו במהלך מבצע צוק איתן - שמדינת ישראל היא פרוייקט משותף של כולנו, ימין ושמאל,  דתיים וחילונים, יהודים וערבים, כל מי שמוכן להטות שכם ולעזור לנו להפוך את עתידו של המקום הזה לטוב יותר.  

אלו עקרונות התקציב, כפי שסוכמו ביני לבין ראש הממשלה: 

1. לא יועלו מסים. 

2. תקציב הבטחון יוגדל ב-6 מיליארד שקלים, רובם בהוצאה חד-פעמית.

3. התקציבים החברתיים יגדלו באופן משמעותי, ויוצאו לפועל שורה של תוכניות למען השכבות החלשות ומעמד הביניים הישראלי.

4. הגירעון יועלה ל-3.4%.

התוכנית המקורית שלנו – לפני מבצע צוק איתן – היתה להעביר תקציב עם יעד גירעון של 3%, אבל בואו נשים רגע את הדברים בפרופורציות: כשנכנסתי לתפקידי כשר האוצר, מצאתי משק עם תחזית גירעון של מעל 5%. הבור התקציבי עמד על קרוב ל-35 מיליארד שקל. את תקציב 2013-14 הגשנו עם יעד גרעון של 4.65%, והוא כלל סדרה של צעדים קשים לציבור הישראלי. במקום לעשות את כל מה שנבחרנו בשבילו, את כל מה שלמענו ולשמו הלכנו לפוליטיקה  – לעזור לשכבות החלשות ולמעמד הביניים, להתניע תהליכים ותוכניות שישפרו את חייהם של אזרחי ישראל – היינו צריך אז לעסוק בפעולות חילוץ של משק שעמד בפני קריסה. 

הפעולות שעשינו אז הצילו את הכלכלה הישראלית והן אלה שמאפשרות לנו היום לשלם את מחירו של המבצע, ולקיים – בו בזמן – את מה שהבטחנו לציבור הישראלי: להוסיף שירותים חברתיים, לדאוג לבטחון, לבריאות, לחינוך, לרווחה ולדיור לזוגות צעירים, מבלי שנצטרך להעלות מיסים. לפני צוק איתן היה הגירעון בפועל 2.6% בלבד, פחות מהיעד. המשק הישראלי היום הוא שוב חזק, בנוי על יסודות בריאים, התעסוקה היא מהגבוהות בעולם המערבי והצמיחה ב-2015– למרות ההאטה שחווינו בחודשים האחרונים – עדיין צפויה להיות גבוהה יותר מאשר רוב מדינות אירופה. 

זה לא סוד כמובן שהופעלו עלינו לחצים להעלות מיסים. העמדה הזו הושמעה גם בבנק ישראל וגם במקומות אחרים, אבל אחרי שיקול לעומק החלטנו – יחד עם בכירי המשרד - לא לקבל אותה. הדבר האחרון שהמשק זקוק לו בעת הזו הן העלאות מיסים נוספות. העלאות מיסים לא רק מכבידות על האזרחים הן גם עוצרות צמיחה, והתפקיד שלנו הוא להביא צמיחה ולגרום לכלכלה הישראלית לזנק קדימה. 

במקום להעלות מיסים נרחיב את הגירעון באופן מדוד וסביר, נייעל את המגזר הממשלתי, ונביא כסף ממקורות אחרים כמו הקרן הקיימת לישראל, שהגיע הזמן להכפיף אותה לחוק יסודות התקציב. אנחנו נגבה יותר ממשאבי הטבע, נמשיך את השיפור המתמשך בגביית המיסים, שבה נחלנו לא מעט הצלחות בשנה האחרונה, נמשיך בסגירת הפרצות ותכנוני המס ובמלחמה בהון השחור.

בתקציב שאנו מגישים יש מנועי צמיחה חזקים במיוחד. הוא שם דגש כמו שלא שמו פה מעולם על העסקים הקטנים והבינוניים, החל מהקלות מס ועד אשראי זול במיוחד, מפני שעסקים קטנים הם בכל העולם מנוע צמיחה מרכזי של המשק; התקציב עוסק באופן אינטנסיבי בהכנסת אוכלוסיות חדשות לשוק העבודה – בעיקר גברים חרדים ונשים ערביות; הוא מייצר שורה של רפורמות לתעשיות החדשנות וההיי-טק – החל ברפורמה במבנה המדען הראשי, דרך חוק האיינג'לים ועד תוספות בסכומי שיא-של-כל-הזמנים בערבויות אשראי לייצואנים; הוא עוסק בקידום אינטנסיבי של יחסי המסחר והקשרים האקדמיים שלנו עם המזרח, בדגש על סין והודו; במסגרת הרפורמה בנמלים הוצאנו לדרך, רק השבוע, את בניית הנמל החדש באשדוד, עסקה של כ 3 מיליארד שקל שתביא להוזלה וייעול של הייצוא והייבוא לישראל; נלך להנפקות-מיעוט בחברות הממשלתיות, שזו רפורמה מהפכנית שבמסגרתה במקום שהחברות הממשלתיות יהיו כפופות לועדים הגדולים ולעסקנים פוליטיים, הן  יהיו מחוייבות למנהל תקין ושקיפות; אישרנו את עיסקת אינטל החדשה, שתוסיף למשק אלפים רבים של עובדים בשכר גבוה ותעמיד אותנו בחזית הטכנולוגיה העולמית; אנחנו עומדים להביא שינוי בחוק עידוד השקעות הון שמצד אחד ימשוך לפה חברות גלובליות שישקיעו בישראל, ומצד שני ייצור מנגנון פיקוח על הטבות המס כדי לוודא שהן משיגות את מטרתן; נמשיך גם להיאבק בכל החזיתות להורדת יוקר המחיה בישראל, מפני שגם זה תורם לצמיחה. ההחלטה שלא להעלות את המסים על הגז ועל הפחם למשל, תוביל לכך שב-1 לינואר הקרוב שר האנרגיה סילבן שלום ואני נוכל להוזיל את תעריפי החשמל בישראל במספר דו ספרתי. זוהי כמובן הקלה שכל אזרח ירגיש בכיסו, אבל לא פחות מכך, זה יפחית באופן דרמטי את התשומות לתעשיה ויאפשר לה צמיחה מוגברת. כל המנועים האלה, יגדילו את העוגה ויוסיפו לנו הרבה יותר כספי מיסים מאשר העלאות מיסים על האזרח שיחנקו את המשק הישראלי. 

תקציב 2015 צריך לתת גם פתרונות לבעיות הבטחון הייחודיות של מדינת ישראל, כפי שהן באו לידי ביטוי גם במבצע "צוק איתן" וגם בתמונת המודיעין כפי שהוצגה בפני הקבינט הבטחוני. במהלך המבצע התוודענו לדור הלוחמים החדש של צה"ל. מדובר בדור מופלא של חיילים ואנשי קבע ואנחנו נדאג להזרים במהירות וביעילות את המשאבים הדרושים להגנה על חייהם.  את הוצאות "צוק איתן" – שעומדות על 7-8 מיליארד שקל, נשלם כבר בשנת 2014. לתקציב הבטחון ב-2015 יתווספו 6 מיליארד שקלים, שמעלים אותו לסך 57 מיליארד שקל. 

אני יודע שהמסורת היא שמשרד האוצר תמיד רוצה לקצץ בבטחון, אבל זה לא היה המקרה הפעם. מערכת הבטחון יכולה וצריכה להתייעל, אבל מהרגע הראשון הבהרנו שאנחנו מכירים בכך שיש פה סיטואציה ייחודית. אנחנו צריכים להביא משאבים ייעודיים כדי לתת מענה לבעיית המנהרות, לפצמ"רים, למערכות "מעיל רוח" שיגנו על הלוחמים בטנקים ובנגמ"שים, ולהשקעה בסייבר ובפתרונות מודיעיניים לטרור. אנחנו צריכים לדאוג גם לכך – ויהיו לזה משאבים יעודיים – שלא יהיו לנו עוד מכתבים של חיילים רעבים. חיילי צה"ל לא ירעבו במשמרת שלנו. 

השנה היא שנת מעבר בטחונית. הן בגלל אורך המערכה והצורך לחדש מלאים ולייצר פתרונות חדשים, והן בשל העובדה שועדת לוקר יושבת בימים אלה על מבנה תקציב הבטחון כולו, כולל שאלות כבדות משקל לגבי מבנה הפנסיות והשיקום במערכת הבטחון. רק אחרי שיוגשו מסקנותיה, אפשר יהיה לבנות לצה"ל תוכנית רב-שנתית, החל מתקציב 2016. כיוון שכך, וכיוון שמדובר בחריגה מהמתווה הרב-שנתי עליו סיכמנו בתקציב הקודם, הוחלט שכ-4 מיליארד שקלים מהתוספת יובאו כהוצאה מיוחדת - שאינה נכללת בתקרת ההוצאה הממשלתית. 

זה מאפשר לנו להגיש תקציב שמרחיב באופן ניכר את השירותים החברתיים, ומשפר את רמת חייהם של השכבות החלשות ומעמד הביניים. 

שמעתי בימים האחרונים את כל הדיבורים על כך שיהיה קיצוץ בתקציבים החברתיים. מן הראוי לפחות לדעת את העובדות לפני שמצהירים הצהרות, והעובדות הן פשוט הפוכות: התקציב שיובא לממשלה ולכנסת הוא תקציב בשורה חברתי, שמוביל שורה של רפורמות ותוכניות לשיפור מצבם של אזרחי ישראל. התקציבים החברתיים יגדלו השנה במיליארדי שקלים. 

כמה דוגמאות: 

תקציב משרד החינוך יגדל השנה ב-1.8 מיליארד שקלים. אנחנו נרחיב לכיתות ג' וד' את בתי הספר של החופש הגדול, שחסכו אלפי שקלים להורים ואיפשרו את המשך הלמידה המשמעותית עמוק לתוך הקיץ.

שר החינוך ואני שוקדים בימים אלה על תוכנית נוספת, שתסייע לחיי האדם העובד בישראל. המטרה היא שברוב השעות שהוא בעבודה הוא יידע שילדיו במסגרת חינוכית ולא אצל בייביסיטר. אני לא אפרט כרגע יותר, אבל גם זה יקרה במהלך 2015. 

בנוסף כמובן, אנחנו ממשיכים את רפורמת הבגרויות בה התחלנו ואת קידום החינוך הטכנולוגי. השנה נוציא גם לפועל מהפיכה בתחום מעונות היום, במסגרתה הוסרו החסמים הבירוקרטיים והתקציביים שמנעו את הקמתם של מאות מעונות יום ברחבי ישראל. 

תקציב משרד הבריאות יגדל ב-2.8 מיליארד שקלים. חצי מיליארד מתוכם יוקדשו להתחלת יישום מסקנות ועדת גרמן לשיפור איכות הטיפול והשירות הניתנים לחולה בישראל. אנחנו נתחיל את הרפורמה בבריאות הנפש, נרחיב את סל הבריאות ונתחיל את העבודה על הוזלת ביטוחי הבריאות בישראל.

תקציב המשרד לבטחון פנים יגדל בכמיליארד שקל. אנחנו נרחיב את מערך השיטור העירוני, נגייס כ-1,100 שוטרים, כבאים וסוהרים כדי לשפר את רמת הבטחון האישי של כל אזרח ואזרח, נתגבר את מערך הסיגינט – המודיעין הטכנולוגי של משטרת ישראל, נעלה מדרגה במלחמה בשחיתות השלטונית, ונחזק את מעורבותה של משטרת ישראל במגזר הלא יהודי. 

תקציב 2015 שם דגש מיוחד על השכבות החלשות והטיפול בהן. אנחנו מחוייבים ליישום מדורג של מסקנות ועדת אלאלוף, ומתחילים בזה כבר השנה. תופעל תוכנית "להזדקן בכבוד", בעלות של מאות מיליוני שקלים, שתוציא כ-200 אלף קשישים ממעגל העוני. יועלו תקציבי מענקי העבודה – מה שנקרא בעבר "מס הכנסה שלילי" – עם דגש על אמהות חד-הוריות, בנוסף תקציב משרד הרווחה יגדל בכחצי מיליארד שקל נוספים שישמשו למימון חוק האוטיסטים, להרחבת התוכנית לבטחון תזונתי לילדים, ולתוכנית "נושמים לרווחה" שתתן ליווי למשפחות נזקקות. וכמובן, בתקציב הזה יש כמיליארד שקלים נוספים לניצולי השואה, שמאפשרים לתת להם תרופות בחינם ומענקי קיום ישירות לחשבון הבנק שלהם. 

במקביל, אנחנו לא נרפה לרגע מהמאמץ המתמיד להוריד את יוקר המחיה ואת מחירי הדירות. עוד לפני התקציב, ובתחילת המושב הקרוב של הכנסת, אנחנו נעביר את תוכנית מע"מ אפס. זוגות צעירים, יוצאי צבא, שבשום דרך אחרת אין להם סיכוי לקנות דירה, יוכלו להינות גם מההטבה, וגם מהירידה במחירי הדירות שיביאו תוכניות הדיור שלנו. 

חבל רק שגורמים אינטרסנטיים גרמו לעיכוב התוכנית מסיבות פוליטיות צרות, למרות שהם יודעים שהתוכנית תשנה את שוק הדיור ותוריד מחירים וזאת משתי סיבות. 

הסיבה הראשונה היא שהתוכנית כוללת בתוכה מנגנון פיקוח על המחירים. השמאי הממשלתי יקבע מחיר מקסימום למטר מרובע בכל איזור בארץ, ואנשי מס הכנסה ידאגו שההטבה לא תתגלגל לקבלנים. זה יגרום גם להורדת מחירי הדירות יד-שניה, שהן כשבעים אחוז מהשוק, מפני שהצעירים יעדיפו לחכות לדירות חדשות הכוללות את הטבת המע"מ. 

הסיבה השניה היא שמע"מ אפס היא רק פריט אחד בתוכנית-אב רחבה שאותה בנינו בקבינט הדיור, שבמסגרתה אישרנו, רק בשבוע שעבר, תוכניות ל-30 אלף יחידות דיור בהליך תכנוני מואץ, את הסכמי הגג, שבמסגרתם ייבנו בשנים הקרובות עוד 100 אלף יחידות דיור, את תוכנית "מחיר מטרה", את תוכנית "נתיב לדירה", את "חוק שכירות הוגנת" שיעצור את הקפצות המחירים לשוכרי הדירות, את הרשות להתחדשות עירונית שגם את הקמתה אישרנו השבוע, וכמובן את חברת "דירה להשכיר" שהחלה בהתנעת התוכנית שלנו לבניית 150 אלף דירות להשכרה בעשור הקרוב. כל התוכניות האלה הן חלק ממתווה קוהרנטי אחד, ולמרות כל העיכובים שר השיכון ואנוכי עומדים על התחזית המקורית שלנו, שבמהלך שנת 2015 מחירי הדירות יתחילו לרדת. 

זהו התקציב, אלו עיקריו. דאגה לשכבות החלשות ולמעמד הביניים, טיפול בבטחון ולא פחות מזה בנושאים החברתיים, ניהול אחראי של ספינת הכלכלה הישראלית ויצירת מנועי צמיחה חזקים שיאפשרו לנו להמשיך ולהוביל את העולם בחדשנות וביצירתיות. אנחנו אנשים שונים זה מזה, אבל יש לנו מטרה משותפת - להפוך את מדינת ישראל למקום טוב יותר לחיות בו לכל אזרחיה. 

כתבות נוספות שיעניינו אותך

ח"כ לפיד בכנס מיתווים: "אנחנו זקוקים לשלטון ישראלי חדש שלא פוחד לשנות את העתיד"


יו"ר מפלגת "יש עתיד" ומספר 2 בכחול לבן, ח"כ יאיר לפיד, נאם בכנס מיתווים בנושא הערכת מצב שנתית של מדיניות החוץ האזורית של ישראל והתייחס לסוגיות הבועורות בחברה הישראלית.

ח"כ לפיד: "הממשלה היוצאת ויתרה על הנסיון לספר את הסיפור של ישראל. מי שלא הודיע מראש שהוא בצד שלנו, מתעלמים ממנו. התוצאה היא שישראל פועלת היום בלי שהגדירה לעצמה מטרות. אנחנו זקוקים לשלטון ישראלי חדש. שמכיר במה שהיה, מנתח נכון את מה שקורה, ולא פוחד לשנות את העתיד".

המשך לקריאה

ח"כ לפיד בכנס ELNET בפאריס: "אנחנו ביחד, מפני שהיהודים גמרו לפחד"


חבר הכנסת יאיר לפיד נאם בכנס  ELNET - Facing Security Challenges: European and Israeli Perspectives והעביר מסר לאנטישמיים ברחבי העולם.

"האנטישמיות לעולם אינה מודה במה שהיא באמת: שנאת זרים. אנחנו לא נשתוק להם. אנחנו לא מתכוונים לנסות לפייס אותם. אנחנו פה ביחד, מפני שהיהודים גמרו לפחד. אנחנו נלחם בחזרה. בזירה המשפטית, בזירה התקשורתית, אם צריך להפעיל כוח – מדינת ישראל יודעת לעשות גם את זה".

המשך לקריאה

ח"כ לפיד בכנס בנ"ל של המכון למחקרי ביטחון לאומי: "הטרור הוא מעשה פוליטי"


בכנס של המכון למחקרי ביטחון לאומי על ביטחון לאומי, פייק ניוז והקרב על התודעה הטרור הסביר ח"כ יאיר לפיד את משנתו הביטחונית.

בנאומו אמר לפיד: "הדרך לטפל בטרור היא צבאית. בטרור מטפלים בכוח. רצוי בכוח לא פרופורציונלי. אנחנו צריכים להיאבק בטרור על פי חוקי המלחמה, אבל לא לפי הסטנדרטים של אמנסטי או של שוברים שתיקה. טרוריסטים הם בני מוות". 

לפיד הוסיף: "התגובה לטרור לא יכולה בשום מקום מלבד בשדה הקרב. זה מאבק סיזיפי. אין לו סוף. אין בו רווח פוליטי. אבל כל דבר אחר הוא נצחון לטרור ואנחנו לא ניתן לטרור לנצח".

המשך לקריאה

ח"כ לפיד בכנס הוקרה לפעילים בתל אביב: "בישראל יש רק אדם אחד שרוצה בחירות. קוראים לו בנימין נתניהו"


למעלה מאלף פעילים הגיעו לכנס של מפלגת כחול לבן בו ראשי המפלגה הודו להם על המסירות והפעילות שלהם ברחובות במהלך קמפיין הבחירות האחרון.

ח"כ לפיד: "ניצחנו את כל מי שאמר שממקום טוב לא מנצחים. אתם הוכחתם שמקום טוב כן מנצחים.בגלל שאנחנו משפחה, בגלל שאנחנו באים מהמקום הנכון, עשינו יחד את הלא ייאמן".

יו"ר המפלגה, בני גנץ: "מה שראינו בימים האחרונים מטריד. אם זה מה שקורה עכשיו, זה קדימון למה שנראה אם יהיה פה ראש ממשלה שיכהן תוך כדי משפט פלילי. התרת הרסן מעלה חשש כבד שפניו של נתניהו לבחירות".

המשך לקריאה

ח"כ לפיד בכנס של ארגון העצמאים: "הגיע הזמן שתהיה בישראל מפלגת שלטון שמחוייבת לעצמאים"


בכנס של ארגון לה״ב שהתקיים במועצה לישראל היפה הציג ח"כ יאיר לפיד את מגילת העצמאים של ״כחול לבן״, המפרטת את תכנית המפלגה לסיוע לעצמאים והעסקים קטנים בישראל.

בנאומו אמר ח"כ לפיד: "אם נציגי הליכוד יעמדו פה ויסבירו לכם שהם בעדכם, שאתם הלב והמנוע של הכלכלה הישראלית, תזכירו להם: הם הפילו את שלושת הצעות החוק דמי אבטלה לעצמאים, דמי מחלה לעצמאים, הקטנת עמלות הסליקה לעצמאים״

המשך לקריאה

ח"כ לפיד בביקור מדיני ביפן: "הסכם הגרעין עם איראן מסכן את שלום המזרח התיכון"


יו"ר יש עתיד ומספר 2 בכחול לבן, ח"כ יאיר לפיד, יצא לביקור מדיני קצר ביפן. במהלך הביקור ערך פגישות רשמיות עם שר החוץ טארו קונו, (Taro Kono) ושר ההגנה טאקאשי אייויא, (Takeshi Iwaya).

בתום הפגישות אמר לפיד: "השיחות היו על שיתופי פעולה טכנולוגיים, כלכליים, בעיקר על נושאים ביטחוניים, בעיקר על הצורך שלנו להזיז את היפנים מהתמיכה שלהם בהסכם הגרעין עם איראן. אנחנו צריכים להסביר להם ולעשות עבודה טובה יותר בלהסביר להם שהסכם הגרעין עם איראן מסכן את שלום העולם ושלום המזרח התיכון".

המשך לקריאה

חברי הכנסת של כחול לבן סיירו בדרום תל אביב


חברי הכנסת של כחול לבן עפר שלח, מאיר כהן, אורנה ברביבאי, מיכאל ביטון, צבי האוזר ובועז טופורובסקי סיירו בשכונת התקווה בתל אביב ונפגשו עם בעלי עסקים ותושבי השכונה.

ח"כ כהן: "היעדר המדיניות של נתניהו בעשור האחרון, פוגעת בתושבי השכונה ובתושבים הזרים כאחד. אנחנו נתווה כיוון ונממש אותו".

ח"כ טופורובסקי: "כחול לבן בראשות בני גנץ ויאיר לפיד תתווה סדר עדיפויות שטובת האזרח עומדת בראש". 

ח"כ ברביבאי: "גם פה בשוק ברור לכולם שמגיע לציבור יותר ולא הכול זה חסינות נתניהו". 

 

המשך לקריאה

ח"כ לפיד בעוטף עזה: "החמאס צריך לדעת שבפעם הבאה שהם ירו טילים על אזרחי ישראל, הם יקבלו טיל לתוך הבית שלהם"


הנהגת כחול לבן- יו״ר כחול לבן, רא״ל במיל׳ בני גנץ, חבר ועדת חוץ וביטחון, ח״כ יאיר לפיד, שר הביטחון לשעבר, רא״ל במיל׳ בוגי יעלון והרמטכ״ל לשעבר רא״ל במיל׳ גבי אשכנזי, הגיעה לשדרות כחלק מפעילות השטח שהתקיימה בדרום ובשטח עוטף עזה.

ח״כ יאיר לפיד, חבר ועדת חוץ וביטחון: "פעם הבאה ש-700 טילים יצאו מפה מעזה אל שדרות אתם צריכים להחליט איזה קבינט אתם רוצים שיעמוד כאן - רא"ל גבי אשכנזי או סמוטריץ', רא"ל בוגי יעלון או מירי רגב, רא"ל בני גנץ ואני או אף אחד, כי ביבי הרי נעלם כל פעם שיורים מעזה על תושבי עוטף עזה". 

המשך לקריאה

ח"כ לפיד ביום גיוס לוחמות: "הדם של הילדים שלנו לא שווה פחות"


במסגרת מסע "בשביל ישראל" הגיעו מספר 2 בכחול לבן, ח"כ יאיר לפיד, וח"כ יוראי להב הרצנו לבקו"ם בתל השומר כשהם מלווים את שירז – מתגייסת לחי"ר גבולות כלוחמת.

ח"כ לפיד אמר רגע לפני שנכנסה בשערי הבקו"ם: "שירז הגיעה להתגייס כי זו חובתה. מדינת ישראל אומרת לה שהיא צריכה להתגייס – היא מילאה את חובתה ומתגייסת לשירות קרבי בברדלס. כי זה מה שמדינת ישראל מבקשת מבנותיה ובניה.זה מה שצריכים כל צעיר וצעירה לעשות – להתגייס לצה"ל או לשירות האזרחי, ולמלא את חובתם". 

 

המשך לקריאה

ח"כ לפיד בירושלים: "שמה הנהדר של הציונות הדתית לא צריך להיות מוכתם על ידי הכהניסטים"


הנהגת כחול לבן קיימה הבוקר סיור מיוחד בארמון הנציב בירושלים בהשתתפות יו"ר כחול לבן רא"ל (מיל') בני גנץ, ח"כ יאיר לפיד, רא"ל (מיל') משה (בוגי) יעלון, רא"ל (מיל') גבי אשכנזי, וח"כ מירב כהן.

ח"כ לפיד: "המקום הזה הוא הזדמנות להזיכר על מה חרבה ירושלים. בגלל קנאות. זו מערכת הבחירות השנייה ברציפות שבה נתניהו מנסה להכניס את הכהניסטים לכנסת. אלו האנשים שנתניהו מנסה להכניס לכנסת ישראל ולממשלת ישראל כדי שהם יוציאו אותו מהכלא. את זה אנחנו באנו למנוע"

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך